Meditácia Vychutnajte si vlastné Svetlo

Ďalšia z meditácií reverendky Misy Hopkinsovej sa dobre hodí na tieto sviatočné dni. Volá sa Vychutnajte si Svetlo, ktoré ste vy:

Nájdeme si tiché, nerušené miestočko. Pohodlne sa usadíme a zatvoríme oči. Pokojne dýchame, až kým sa naše telo a myseľ neuvoľnia. Sústredíme sa na svoje srdce a dýchame. Len dýchame, kým sa myseľ nezastaví a srdce neotvorí.

Necháme sa klesnúť do energetickej maternice celej našej bytosti, ktorá je spojená s pramaternicou všetkého života. V tomto tmavom, chladnom a priestrannom tichu stvorenia otvoríme svoje srdce vďačnosti za zázraky života.  Táto maternica v sebe skrýva všetky jeho zázraky, všetky jeho potenciály. V jej temnote vidíme, vnímame, cítime alebo počujeme našu dušu. Hoci ju tvorí priestranná temnota, v ktorej sa nachádzame, je súčasne aj svetlom života túžiaceho spoznať sám seba. Takže sa umožnime chvíľku poznávať nás samých a vychutnávať si svetlo, ktoré pre život predstavujeme práve my.

Keď sme svoj pocit naplno precítili, zhlboka sa nadýchneme, vydýchneme ústami a prenesieme sa pozornosťou späť do reality. Pohýbeme prstami na rukách a na nohách. Otvoríme oči. Žijeme v súlade s našimi pocitmi.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s