738?

Dnes ráno, keď som si bola pozrieť štatistiku TopListu, zistila som zvláštny úkaz… Už tri dni po sebe bol počet návštev stránky úplne rovnaký: 738. (Počítadlo TopListu funguje iným spôsobom ako počítadlo WordPressu.)

738. Hmmm…

Dva dni po sebe je náhoda, tri dni po sebe už ani tak nie… najmä keď počítadlo WordPressu je za tieto dni podstatne rozkývanejšie (aj o 300 pozretí denne)! Univerzum komunikuje so mnou… a ja som (zas raz) hluchá a slepá… 😕 😀

Nejaké predstavy, čo by to mohlo znamenať? Hovorí vám niečo číslo 738?

Zistila som akurát, že keď to zratúvam, vyjde mi 9, ale to je aj všetko. Za posledných pár dní, keď som pokusne zratúvala nejaké čísla, vždy to bola 9, takže to ma už neprekvapuje… len zmysel mi ešte stále uniká! 😦

67 thoughts on “738?

   • 😆 tak toto bolo dobré… (vďaka za udičku 😉 a hlavne otázku… )

    Pánom Času sa niekde označil aj Gabriel (len neviem presne kde).
    Ale keď tak nad tým rozmýšľam, je to logické… Keďže čas sa spája s priestorom… Gabriel je space particum.

    Páči sa mi

   • V tarote je Gabriel 9 mincí, ak si správne pamätám. 😛 Ale ja mám tendenciu vidieť ho vo všetkom 😳 , takže ja som nespoľahlivý zdroj…

    Páči sa mi

   • Gabriel ani nikto na nebesiach nie je pan casu. Vsetky bytosti disponuju jedine silou ktora prameni z Krisny. Aj vsetky expanzie su vzdy zavysle len na Najvyssej Bozskej Osobnosti a preto su mu dokonale podriadene.

    “Vzneseny pravil: Jsem cas, velky nicitel svetu, a prisel jsem, abych pohltil vsechny lidi. S vyjimkou vas, Panduovcu, budou vsichni bojovnici obou stran usmrceni.”

    Páči sa mi

   • Tieto hierarchické videnia ma ani trochu nenapĺňajú. Keby sme boli na úrovni tela, bola by pečeň podriadená zvyšku? Alebo pľúca? Alebo srdce?

    To som zvedavá, čo by ten zvyšok urobil, keby sa jedno z toho odporúčalo…

    Všetci sme poprepájaní a všetci sme jeden celok. V mojom videní sa ten celok nazýva Otec, v tvojom Krišna. Ak ti vyhovuje vidieť ho ako nejakú nedosiahnuteľnú úžasnosť hore “na obláčiku”, nejdem ti to brať… ale pre mňa je lepšie vidieť ho všade, vo všetkom a v každom – časť z neho.

    Páči sa mi

   • White,

    až teraz som si čosi všimla… “18 – mesiac”… Ďalšie z priradení, tentokrát anjeli k planétam, hovorí… Mesiac = Gabriel… 😆 Varovala som ťa, že ho vidím všade!

    Páči sa mi

   • Tym sa zameriavas iba na jeho vonkajsie energie nie na neho. Boh nie je len dalsia osoba, jeden z nas. Je omnoho viac. Hierarchia je dokonala a jedinou prekazkou moze byt len osobne ego alebo iny typ hierarchie v kvalite vasne ktora uprednostnuje uctievanie anjelov, ludi alebo polobohov.

    “Ve sve neprojevene podobe pronikam celym vesmirem. Vsechny bytosti jsou ve Mne, ale Ja nejsem v nich.”

    “A presto ve Mne nedli vse, co je stvorene. Pohled na Moji neuveritelnou moc! Ackoliv jsem udrzovatelem vsech zivych bytosti a prestoze jsem vsude, nejsem casti tohoto vesmirneho stvoreni, nebot Me Ja je jeho zdrojem.”

    “Vez, ze stejne jako mocny vitr stale sidli v prostoru a fouka vsemi smery, dli ve Mne vsechny stvorene bytosti.”

    “Na konci veku vstoupi veskere hmotne stvoreni do Me podstaty, o synu Kunti, a na pocatku noveho veku je opet stvorim.”

    “Znovu a znovu vytvarim tuto hmotnou prirodu, ktera Mi podleha, a kterou na konci znicim.”

    “O Dhanandzajo, veskere hmotne cinnosti Me nepoutaji a nikdy na nich nelpim; spocivam jakoby netecne.”

    “Pod Mym dohledem se otaci hmotna priroda, jedna z Mych energii, a vydava vse pohyblive i nehybne. Z teto priciny, o synu Kunti, je tento svet opetovne tvoren a nicen.”

    “Hlupaci se Mi vysmivaji, kdyz sestoupim v lidske podobe, nebot neznaji Mou transcendentalni povahu svrchovaneho Pana nad vsim, co existuje.”

    /Ak ti vyhovuje vidieť ho ako nejakú nedosiahnuteľnú úžasnosť hore “na obláčiku”, nejdem ti to brať/

    Aj to je jeden z jeho aspektov. Oblacik by som uz vynechal.

    /ale pre mňa je lepšie vidieť ho všade, vo všetkom a v každom – časť z neho./

    Ano tak je to spravne. Vidiet ho za vsetkym. A preto pripisovat zasluhy a oddanost iba jemu.

    Páči sa mi

   • Groover,

    obávam sa, že niekde medzi nami sa neprenášajú informácie… “Boh nie je len dalsia osoba, jeden z nas.” Napísala som to niekde? Pokiaľ viem, napísala som (ale možno nie dostatočne jednoznačne), že všetko dohromady, keď sa to poskladá, dáva to, čomu hovoríme Boh. A potom nechápem tvoje “pripisovať zásluhy a oddanosť iba jemu”. Čo sú to “zásluhy”? Zásluhy za čo? Ako to vnímam ja, Boh je existovanie. Za čo potrebuje existovanie pripísať zásluhu, keď jeho jediným záujmom je existovať?

    A podryp: kto mu pripíše zásluhu? To je skutočne Boh závislý na hodnotení niekoho externého? A vôbec – ak všetko je Boh, kto externý by ho mohol hodnotiť? Takže on sám si pripisuje zásluhy? Keby to bol človek, tak ho nazveme hneď “egoman”.

    Je to také ľudské, dualistické vnímanie Boha… To je to, s čím sa po celý čas v tvojich citátoch nedokážem zmieriť. Dualizmus vytesaný do kameňa. S mnohými myšlienkami sa stotožňujem, ale nie so spôsobom ich podania. A preto ti nerozumiem.

    Ďalšia vec je to s tou oddanosťou. Keď vidím Boha vo všetkom a každom, tak oddanosťou všetkému a každému (v taoizme sa tomu hovorí “pokora”) som oddaná Bohu. Ak nie som oddaná nikomu a ničomu okrem nejakej nálepky (=meno, predstava, myšlienka), tak ale potom nie som oddaná Bohu, nie?

    Znova: je to len môj pohľad a nie pokus konvertovať ta na niečo iné. Len ako to vnímam ja, tak sa pohybuješ na hrane tvrdej duality Boh – NeBoh (=človek). Neviem, či to je presne to, čo hindská filozofia pôvodne chcela učiť.

    Páči sa mi

   • On nema zaujem existovat. Je nad to povzneseny. Nie je tam suda a licha. O tom je transcendentalita. Existencia prameni az z neho. Dualita vychadza z pochopenia duse voci naddusi. Boh reprezentuje aj smrt. Preto by clovek nemal lpiet ani na zivote ani na smrti. To je oddanost. Oddanost je ked v kazdom ohlade mysel upreta len na Boha. Neovplyvnena ziadnou emociou alebo vonkajsim cinitelom.

    Boh nepotrebuje od nas nic. To my potrebujeme jeho. To je prirodzenost duse. Lpenim na hmote sa zachytava do karmy. Je to slobodne rozhodnutie. Mnohi by mohli povedat ze stale myslia na Boha no pri tom lipnu na hmote, je to protirecenie. Na jednej strane tvrdit ze vnimam Boha a na druhej lipnut na docastnom. Najprv sa treba zbavit maje a postupne zasvetit kazdu jednu cinnost Bohu.

    Cinnost zmyslova obratena smerom k Bohu je dobre opisana napriklad v tomto zenovom pribehu.

    Žák se ptal mistra Wei-kuana, co je Tao.

    Mistr: “Jaká krásná hora.”

    Žák: “Ale ptal jsem se vás na Tao, tak proč hovoříte o hoře?”

    Mistr: “Pokud znáš jen horu, nemáš nárok na Tao.”

    Ked budes oddana vsetkemu zmyslovemu tak nebudes oddana Bohu. Treba byt oddany Bohu ktory je tvorcom vsetkeho zmysloveho a to je rozdiel. Kym clovek lipne na hmotne vtedy je oddany len vonkajsej energii a nie celku. Nazyvat celkom len hmotnu, pocitovu energiu je fragment hoci niekomu sa to moze zdat ako celok. Preto to nikdy nenaplni dusu. Mysliet na to co je mimo toho. Mimo zmysloveho. To je tu, pritomne. Mimo stastia ci nestastia. Nie si tym. Ani tym byt netuzis. Ego je v pozadi. Nepotrebuje to oznacenie. Na dorozumievanie vsak pouzivame koncept “Krisna” co je aj Najvyssia Bozska Osobnost z ktorej to prameni.

    Stojíš-li o to, aby se ti ukázala Cesta,
    nesmíš proto na ničem lpět.
    Klást proti sobě, co se tobě líbí a nelíbí,
    to zbytečně rozděluje mysl.
    Dokud neuznáš tuto hlubokou pravdu,
    budeš mysl marně uklidňovat.

    Je to Cesta dokonalá jako širé nebe,
    nic na ní nepřebývá, nic na ní nechybí.
    Že se ti taková nezdá? To jen proto,
    že stále jedno chytáš a jiné odmítáš.

    Nemusíš se zaplétat do vnějších vztahů,
    ani se utíkat k vnitřní prostotě.
    Utišená mysl se sjednotí tam, kde právě je,
    a potřeba něčeho zvláštního tím sama zmizí.

    Páči sa mi

   • Groover,

    píšeš o “vonkajšej energii”. Je aj nejaká “vnútorná”? Ako, prosím, vnímaš celú koncepciu energie? Nevyrývam; snažím sa porozumieť.

    Páči sa mi

   • Vnutorna podstata a nekonecna energia je samotny Boh. Hmotny a duchovny svet je jeho vonkajsia energia ktora je docastna a casom s nim splynie. Vonkajsia je ako pocasie ktore sa meni zatial co vnutorna je stala a nemenna.

    Akakolvek energia prameni vzdy len z jedneho zdroja Najvyssej Bozskej Osobnosti. Zatial co duse sa mozu viazat na jeho vonkajsiu alebo vnutornu energiu. Napriklad na tejto hmotnej zemi je najvyssou energiou Krisny samotna dusa v tele. Dusa je vecna a nezrodena, vzdy bola a vzdy bude. Patri ku Krisnovej vnutornej energii no napriek tomu sa moze stat ze zije vo svete vonkajsej energie ktory je docastny, plny strasti a iluzie avsak tak sa deje len dovtedy pokial sa dusa neprebudi do svojho prirodzeneho vztahu k Naddusi a neprinavrati sa spet k Bohu.

    “Na zacatku Brahmova dne se vsechny zive bytosti projevi z neprojeveneho stavu a s prichodem noci opet splynou s neprojevenym.”

    “S prichodem Brahmova dne vsechny zive bytosti znovu vznikaji a s prichodem Brahmovy noci jsou bezmocne zniceny.”

    “Existuje vsak jina neprojevena priroda, ktera je vecna a transcendentalni projevene a neprojevene hmote. Je nejvyssi a neni nikdy znicena. Nezanika, ani kdyz tento svet zanikne.”

    “Clovek by mel meditovat o Nejvyssi Osobe jako o tom, kdo je vsevedouci, nejstarsi, vladce veskerenstva, mensi nez atom, udrzovatel vseho, mimo hmotna pojeti, nepostizitelny, ktery ma vzdy osobni podobu, zari jako slunce a ktery je transcendentalni, mimo hmotnou prirodu.”

    Páči sa mi

   • Čo nazývaš “duchovný svet”?

    Z akého dôvodu, ktorý nepoznám, nazývaš hmotný svet “plný strasti”? Ako potom vyzerá mechanizmus prechodu z “vnútornej” energie do “vonkajšej” (t.j. z akého dôvodu k tomu dochádza)?

    Prosím, ak to môžeš hovoriť svojimi slovami, tak necituj, zbytočne to naťahuje komentáre a ja budem musieť zasa siahnuť po “chlievikovaní”.

    Páči sa mi

   • Dobre, ale vo versoch Bhagavadgity je viac porozumenia.

    Duchovny svet ; Vonkajsia energia na inej urovni. Vyssej ale stale podmienej a docastnej.

    Hmotny svet je plny strasti z toho dovodu ze bytosti v hmotnom svete su bytosti nedokonale(telesne vedomie) robia chyby a su pod nadvladou hmoty tym ze su odkazany pomocou nej udrziavat svoju schranku. Navyse casom umieraju a do dalsieho zivota si prenasaju karmu (sny,ciele,vasne,skutky) z predosleho zivota. To rozhodne o tom v akom prostredi a aku schranku obdrzia. Duse velmi ovplyvnene telom dochadzaju preto k mylnym nazorom a cielom ich zivota sa stane uspokojovat tuto docastnu schranku zatial co dusa zostava necinna a je lapena v troch kvalitach hmotnej prirody.

    Dusa sa od vnutornej energie oddeli tym ze ju zaujme vonkajsia energia Maya iluzia v ktorej je dusa takmer necinna dovtedy pokial sa z tejto iluzie neoslobodi. To sa deje nasledkom slobodnej vole.

    Páči sa mi

   • 🙂 Heli,

    za Pána Času si označila Gabriela s poukazom na tvoje channelingy s ním, a to v rámci komentárov na šamanskoucestou minulý rok na tvoje meniny = názov článku si možno spomeniem neskôr, ale v rámci blahoželania a komentov som ti pridala pieseň od Morcheeba – EVEN THOUGH, no a tebe sa klip spojil s niečím, čo si v tom čase riešila a použila si označenie Pán Času na Gabriela 🙂

    Páči sa mi

   • Jeeej, na to video si spomínam… 😕 Skleróza už svetom vládne… alebo keď nie svetom, tak aspoň mojím mozgom… teda, keby nejaký našla… 😆

    Páči sa mi

   • Ehm ak sa môžem zamiešať. Raz som sa cez mincu Gabriela pýtal či sa Astrál nachádza v Univerze. Padlo nie. Ešte som to kontroloval a potom som videl malú zlatistú guľu obklopenú bielou, hustou hmlou a za hmlou bola už len čierna tma.

    Páči sa mi

   • Krisna tvori vsetko to co je a preto sa duse v slobodnej vole mozu rozhodnut zit v jeho nizsich energiach ktore su vsak nedokonale. Napriklad hnev ktory vznika z neuspokojenia. Ziarlivost ktora vznika z pychy. Zial ktori vznika z neuspechu. Hmotne telo je vzdy spokojne iba docastne a dusa sa moze stat otrokom mysle tak ako aj jej panom. Vonkajsia energia sama o sebe nezabezpecuje nic trvale a funguje sama o sebe bez vacsieho zasahu, je stvorena Maha Visnom plnou expanziou Krisny. Vznika z Krisnovych nizsich energii. Krisnovym prianim je aby sa k nemu vratili vsetky duse ktore takto zabludili a preto im neustale dava moznost urobit zmenu no rozhodnutie musi prist priamo zo samotnej duse. Nerobi to pre seba ale pre nas. Boh nie je v skutocnosti rozdeleny, Jeho energie maju vsak rozlicne vlastnosti a atributy. Boh je vsade no zaroven je aj mimo vsetkeho. Len nemame tak dokonale zmysly na jeho vnimanie. Vonkajsia energia vsak prameni z vnutornej energie a to je jej podstata. Preto zameranie na vonkajsiu energiu je nedostacujuce a casom zomiera. Napriklad principy danosti a reakcia vzorov na ine vzory vychadza z poznania, nedeje sa to automaticky ale dusou energii ktore pramenia z Najvyssieho. Rozmyslame o konceptoch ktore uz su vytvorene a zivene Najvyssim. Kazdy jav tak vznika a zanika v zavyslosti od Krisny.

    Páči sa mi

   • OK. Takže si to idem nejako zhrnúť – oprav ma, ak som niečo nezachytila. Aj v hinduizme existuje Boh (nebudem mu dávať meno) a ten je všetko. Pozostáva z energie (?; moja interpretácia) a tá má rôzne vibrácie. Vnútorná je vyššia a je to … (tu neviem, čo to je) a vonkajšia je nižšia a je to náš hmotný svet. Do tohto hmotného sveta chodia duše, pretože sa im to zapáčilo a boli zvedavé a keď sa sem dostali, zrazu zabudli… (to som čítala, myslím, v Armstrongovi). A Boh čaká, až sa duše k nemu vrátia… Mám to zatiaľ dobre?

    Teraz, ak som to nepoplietla, mi ale vznikli dve nové otázky. Prvá je, ak sa duše vracajú k Bohu a súčasne sa vracajú do vnútornej energie, tak potom vnútorná energia je Boh – ale čo je potom vonkajšia energia? Pretože aj keby boli vo vonkajšej energii a to bol tiež Boh, tak potom by sa k Bohu nemohli vrátiť, pretože ho nikdy neopustili… (Ufff, filozofia mi nikdy moc nešla… 😕 )

    No a druhá otázka, a tá ma trápi momentálne viac – čo je “duša”? Ako ju vníma hinduizmus?

    Eee… ešte tretia otázka: spomínaš Maha Višnua a Krišnu. Aký je medzi nimi rozdiel? Ak si dosadím “Krišna” miesto “Boh”, tak potom by mal byť Krišna všetko – ale potom tu je Višnu a niečo z Krišnu stvoril – tak v akom vzťahu sú?

    Páči sa mi

   • Ano dobre si to pochopila. Aj teraz sme s Bohom. Boh je aj vo vonkajsej energii no nie je nou ovplyvneny a zaroven je mimo vsetkeho ako Osobnost Bozstva. Ale treba na to mysliet inac sa nechame ovplyvnit hmotou natolko ze sa zas nechame strhnut mayou.

    Dusa je tak zazracna ze sa neda opisat slovami. Prekracuje tento svet a udava ho do pohybu. Nizsie energie sa menia a ziju len vdaka dusi ktora v nich sidli.

    Neda mi ale pouzijem Krisnove verse:

    “Pravi se, ze duse je neviditelna, nepredstavitelna a nemenna. Kdyz to vsechno vis, nemel bys truchlit nad telem.”

    “Nekteri se na dusi divaji jako na zazracnou, nekteri o ni hovori jako o zazracne a nekteri o ni slychavaji jako o zazracne. Zatimco jini, trebaze o ni slyseli, nemohou ji vubec porozumet.”

    Kazde slovo zazracne je vyjadrene tochu inak. V nasom jazyku to stale znie rovnako. Toto ucenie nepatri k hinduizmu ale k sanatha dharme. Vede o dusi a naddusi.

    K Bohu sa da vratit uz teraz. V tomto momente. Staci sa mu odovzdat a venovat vsetky cinnosti jemu. Tym sa dusa nenecha zmiast cinnostou tela a prenechava nasledky cinov Krisnovy. Potom ju nerozrusi vonkajsia cinnost sveta voci jej transcendentalnemu stanovisku ktore takto zaujala. Spojila sa s Krisnom co je vecny povod duse. Domov na ktory zabudla.

    Páči sa mi

   • OK. Dostávam sa trochu bližšie. Snažím sa totiž preložiť fóliu tvojej kozmológie cez fóliu mojej kozmológie, aby som zistila, kde sa kryjú a kde sa odlišujú.

    Ešte ťa poprosím odpovedať aj na to Višnu/Krišna, pretože to neviem priradiť môjmu pojmu Otec/operačný systém.

    Problém mám s “dušou”. V podstate nič z citátov nie je definícia duše, ale len poučky, čo duša robí alebo nerobí. Ale čo je duša? Je to dosť podstatné, pretože ak duša je súčasť Boha a ide do hmoty, pretože ju hmota “zlákala” a Boh netrpezlivo (alebo aj trpezlivo, čo ja viem) čaká, až sa k nemu vráti späť, tak potom dušu vnímam ako “odpadlíka”, ktorý musí prísť k “rozumu”. Je to s tými dušami v hinduizme myslené tak?

    Páči sa mi

   • Prepáčte že sa do tohto miešam aj ja neznalý človek,ale už mi to nedá.Groover pripomínaš mi tohto človeka “Nārāyaṇa Dāsa” vieš prečo lebo ako som sem minule dal odkazy na El suverenove pesničky tak si hneď začal aký je to zlý postup,že je to duchovný materializmus a podobne.Viem že človek s týmto nickom “Nārāyaṇa Dāsa” mal so Suverenom problém vtedy došlo k dosť krutej hádke na FB cez komenty.Nehovorím že učenie Bhagavad-gita je zlé alebo niečo….mám rád múdrosti s tej knihy,ale ty mi skôr pripomínaš kresťanského farára ktorý sa snaží presvedčit Mosilov aby perkonvertovali na jeho náboženstvo a stále sa nažím odkazovať na onú Bhagavad-gita …..Aj tak nerozumiem tvojím príspevkom v tomto článku…..BOH-a beriem tak ako Helar…že je súčasťou všetkého je proste všade kde sme my….Pokiaľ viem tak energia je Láska ak sa mýlim tak prepáčte ale tak to vidím ja…….Energia lásky je vlasťne aj energiou radosti a šťastia.Mám veľmi rád Ezoteriku no učím sa veľa vecí aj od iných (náboženstiev) alebo kultúr. Nikdy sa nevenujem len jednému…..tiež by som rád pridal Suverenovu najnovšiu skladbu a bol by som rád či sa aj tuná jedná o “duchovný materializmus”?

    Vďaka za odpoveď 🙂 😉

    Páči sa mi

   • Dusa je najvyssia energia Boha. Takze v podstate je jeho sucastou. No prave ako “odpadlik” sa moze slobodne rozhodnut Boha opustit a nebyt mu oddana. Tym sa osamostatni cim si len sama ublizuje. Naplnenie duse spociva v tom ze je s Bohom.

    Pochopit dusu sa da jedine realizovanim. V slovach sa to urcuje tazko. Najviac to vystihuju zenove texty. Od Lao’ca a podobne.

    „Uzamykej své brány a uchováš si sílu“
    srdce však otevřít máš dokořán
    Je-li to dnes Tvá vůle Pane
    pak zotvírám je ze všech stran

    Co udělám až bouře prudká
    burácet bude v noci temné ?
    „Nebude nikdy vytrženo
    to co kořeny má pevné“

    Boh dusi pomaha a prostrednictvom ved dava poznanie ktore oslobodzuje z podmienenia iluzie. Preto prichadza pred kazdou Kali-Yugou a prednesie svoju rec zvanu Bhagavadgita.

    Páči sa mi

   • Kalcho

    To ako posobim uz nie je dolezite. Osobne sympatie a vasne by sa pri poznani mali odsuvat nabok. Suvisia totiz s karmou a s vedomim tela. Pestovanim mudrosti a sebaovladania sa to da prekonat.
    Ta pesnicka je duchovny materializmus. Podobne cez hudobny priemysel posobia aj Illuminati. Povazuju sa za osvietenych a ich cielom je vybudovat silnu celistvu bytost ktora nepotrebuje Boha. Taky ludia uctievaju roznych polobohov a roznorode bytosti ktore im prinasaju rozne vyhody v hmote. Vsade sa spomina laska a pritom jej ludia nerozumia. Stale je rec o podmienenej laske a nie o bezpodmienecnej. Jedna je cit tela a druha je prirodzenost duse. Kto prilis lpie ten nepozna skutocnu lasku. Laska dava, laska neberie. Laska by sa rozdala keby mohla. Taka laska nie je ohrozena a nic ju nezlomi. To je laska.

    V modernej dobe sa ezoterika zauziva predovsetkym za ucelom vasne. Mnohi vravia ze sa jedna o zlatu dobu no je to prave naopak. Je to len zlaty vek iluzie ked ludia davaju prednost svojej schranke pred dusou. Zivia to cim nie su a opijaju sa tym. Technologicky pokrok a spiritualny upadok svedci o vsetkom.

    “Stesti, ktere vznika ze spojeni smyslu a jejich predmetu, ktere je zpocatku jako nektar, ale na konci jako jed, takove stesti se pripisuje kvalite vasne.”

    Páči sa mi

   • Groover,

    vidíš, a v tom ja vnímam logický lapsus systému, ktorý popisuješ… ako sa môže najvyššia súčasť najvyššej vibrácie zmeniť na “odpadlíka”? To mi v tom neštimuje… V mojom videní sú duše niečo ako “čidlá”, ktoré svojím úmyslom inštaluje Otec do hmoty, aby zistil, ako sa správa energia vopchaná do hmoty a hmota v kontakte s energiou vopchanou do hmoty. Podľa toho, ako to viem ja, nikdy sme sa ako “duše” neodtrhli, len sme vytvorili niečo ako hmotného avatara a ten zabudol, že je len avatar… ale mám v tom ešte niekoľko nevyjasnených zádrhelov, takže budem musieť channelovať, aby som si to ozrejmila.

    Vieš, zaujíma ma predsa len ten Višnu/Krišna. A Narayana, kam ten do toho celého zapadá. Lebo u mňa Narayana je podobný Otcovi – čistý úmysel, ktorá tvorí tento vesmír.

    Skús k tomu nájsť nejaké podobenstvá v hinduizme teraz zas ty. Možno to nakoniec nejako poprekrývame.

    Páči sa mi

   • Preco potrebujes channelovat ked ma svoj odkaz v Bhagavdgite ? Navyse sa s nim channelovat neda, ani ti co su mu uplne oddany s nim nevedia nadviazat kontakt kym su co i len trochu zapleteny v karme tohto sveta. Ked vies s niekym channelovat a vola sa Otec tak to Krisna nebude. Najskor to bude nejaka bytost. Tie mozu byt mudre ale aj zradne.

    Boh nepotrebuje zistit ako sa sprava dusa v hmote. On to vie. Take ciele moze mat len nedokonala bytost. Taketo vymysli existuju len preto aby sa hmotna schranka v tele obhajovala ze je dolezita. Dusa je cista a neposkvrnena. Iba iluziou hmoty sa stotoznuje s falosnym egom.

    Krisnov umysel nebol stvorit tento vesmir. Vznikol len preto ze su duse ktore pritahuje jeho vonkajsia energia. Netusiac co si takto sposobia sa vrhaju do oceanu zrodeni a smrti. Tento cely vesmir sa raz k nemu zas prinavrati. Ale dusa sa moze vyslobodit z put hmoty uz v tomto zivote.

    Páči sa mi

   • Vidíš… Teraz si zvrátil rovnováhu hry, čo prebiehala… 🙂 Hra otázok a odpovedí. Kým na otázky nasledujú odpovede, nezávisle od toho, ktorá strana sa pýta a ktorá odpovedá, dovtedy panuje rovnováha – pretože dovtedy sa nepresadzuje jeden názor nad druhým. To bola chyba, ktorú som robila ja na začiatku pri rozhovoroch s tebou. Hovorila som svoje názory a nepýtala som sa na tvoje.

    Teraz sa rovnováha porušila. Len čo prestali chodiť odpovede, mne automaticky došli otázky. To sa stane vždy, keď túžba kázať svoju pravdu prevýši záujem porozumieť. 🙂 Sorry.

    Páči sa mi

   • Prirodzene zaujatost moze klesnut ale to uz nebude moj problem. Ja nie som ten kto sa teraz potrebuje pytat. Vzdy to suvisi ako je dotycna osoba schopna zajst a kde da na svoj nazor. Respektujem to 😉

    Páči sa mi

   • 🙂 Myslím, že sme sa (zas raz) neporozumeli. Pokiaľ v komunikácii nemôžem byť rovnocenný partner, ale len niekto, kto nedostáva odpovede a preto sa nemá na čo pýtať… Ee. A tak sa nikdy nedozvieš, čo som si odchannelovala. 🙂 Každý budeme mať svoju vlastnú “nadradenosť”. 🙂 Banda “machrov”. Nuž čo; sú aj horšie veci na svete. (Momentálne ma žiadna nenapadá. 😛 )

    Páči sa mi

   • Groover vďaka za odpoveď konečne som tomu pochopil…napísal si svoj názor po lopatisticky,aby som tomu rozumel 🙂 😉

    Páči sa mi

 1. ahojte prepacte ze sa nevijadrim ku teme ale neviem kde sa tu davaju nove prispevky… ale chcem sa vas spytat… vcera mi jedna kamaratka ukazala vec ktoru by som chcel aby ste mi viac opisali 🙂 bolo to tako sadol som si na lavicku a ona sa postravila ku mojmu pravemu kolenu … boli okolo mna stiria kamosi, ona zacinala ako prva dala mi nad hlavu pravu ruku a kamarati pokracovali po pravej strane potom tie ruky dali prec bez toho aby sa dotkli a normalne ma zdvihli do vzduchu kazdy nato pouzil dva prsti 😀 😀 a inaksie to bolo nemozne pred tym ako spravili tu vec z rukami 😀 😀 dufam ze rozumiete tomu co som napisal a ak by si vedel healer alebo dakto viac otom prosim odpiste… a sopravedlnujem sa za chyby 😀

  Páči sa mi

 2. Zdravim z vychodu 🙂

  Deviatky posledne 2 tyzdne sprevedzaju aj mna a v minuloti to byvalo tak, ze ma upozornovali na to, ze sa blizia nejak zasadne, prelomove zmeny v zivote.

  Nemusi to vsak platit vzdy. Dnes napriklad, ked experimentujem mytami, tak by som sla po stope 9 = jesod (v kabale), pustovnik v Tarote – ake myty sa viazu ku tymto? Mam pocit, ze nech by si nasla cokolvek, bude to len primarna stopa,ktora ta ma priviest ku podstate vyznamu.

  Eh, citam to po sebe, nedava to asi zmysel – ale mozno tebe da 🙂 Krasny predletny dnik prajem a vyletom zdar 😆

  Páči sa mi

  • 🙂 Zatiaľ som v tmách, ale veď ono sa to nejako vyvŕbi… Keď sa mám dozvedieť, tak sa dozviem… a keď budem totáliš nechápavá, nejaká operená bota ma už len nakopne… 😳 Paviáni behajú s červeným zadkom, helar s modrým… 😆

   Pozdravuj “rodné brehy”, nech už si kdekoľvek… 🙂

   Páči sa mi

  • terrafina, dáva to zmysel… a veľký. 🙂 Pustovník v tarote chce povedať presne to isté ako Pán Času – či skôr Kľúč času (v Smaragdových doskách). 🙂

   Páči sa mi

 3. Prosim vas vedeli by ste mi niekto poradit ohladom toho co som pisal… a inac helar mozem poprosit nejaky kontakt na teba ak by ti to nevadilo… FB alebo co 🙂

  Páči sa mi

 4. Heli, kde si sa pohybovala v 8. storočí? Any idea? Mne sa to nejako stále spája s prvotnou islamskou expanziou.. Nemotala si sa niekde v arabských krajinách?

  Páči sa mi

  • 😕 Neviem… Budem musieť vyskúmať. Ale mám ciťáka, že okolo 670 som už bola niekde, kde rastú listnaté lesy. Ale ten dátum môže byť zavádzajúci, takže si asi budem musieť fakt urobiť regres.

   Páči sa mi

  • 😛 Milujem “veľké požehnania a zázraky”. Môžu byť aj menšie. Ja som pragmatik. Beriem, čo nie je priklincované (a u toho zvyšku utekám po kliešte). 😆

   Páči sa mi

  • Trpezlivosť (sa mi vraví čooo? 😛 )
   spolužiaci to skúšali v triede pred dvoma rokmi; a jasné, fungovalo to 🙂 Neviem ako ale môžem vymyslieť teóriu 🙂 … energia, ktorú dodali okolitý ľudia sediacemu, pomohla zmierniť silu a účinky gravitácie, tým pádom sa zmenšila tvoja hmotnosť a tým pádom ťa vedeli zodvihnúť štyria na jednom prste. 🙂
   Ale neviem o tom, že by sa tu niekto takými vecami zaoberal.

   Ľahký ako pierkom ťažký ako skala! 🙂

   Páči sa mi

   • dakujem ti velmi pekne za odpoved 🙂 ale tak podla mna je to celkom zaujimave a k tejto stranke to patri ci? ak nie tak pardon… inac ked ta poprosim dal by si mi FB bol by som ti velmi vdacny…

    Páči sa mi

   • Hej patrí to ku stránke a vôbec to nie je odveci, len to vidím tak, že “oni” sa upriamujú na iné veci a nie na takéto magické klišé ako špicatý klobúk a metla. 😀 (Dúfam, že sa mýlim. 🙂 )
    Môžem ti napísať na skype- si snáď prvý z wordpressu, kto má kontakt v profile. 🙂

    Páči sa mi

   • no budem velmi rad ked mi napises… dakujem ti 🙂 tak skype mam vies… hubson. aj s tou bodkov na konci 🙂

    Páči sa mi

  • WP počítadlo ukazuje pozretia stránok/článkov, TopList eviduje počet príchodov na stránku a potom 30 minút ťa neeviduje (alebo tak nejak, niekedy sa pokazí a eviduje každý pohyb, ale potom to zas nejako v konečnej štatistike “učeše”). Podľa WP to vyzerá momentálne takto:

   a podľa TopListu tak, ako je to hore.

   Páči sa mi

   • Aha zase som sa vyjadril nie tak, ako som chcel. 🙂 Ano myslel som to z Top listu, wordpressovké občas kuknem aj ja…

    Páči sa mi

   • 🙂 OK, asi som do toho ten WP nemala pchať, ale napísala som aj, ako funguje TopList… a áno, registruje 600-900 príchodov denne, ale to môže byť aj jedna osoba ráno, na obed a večer (minulý mesiac bolo jeden deň takmer 1000 návštev, ani neviem, prečo – asi sme dávali niečo “zadara” 😛 ).

    Páči sa mi

 5. pred casom som si kupila knihu od Simona Browna “Prakticka astrologia v cislach”, este som sa cez nu moc neprekusala, no teraz som ju len tak vytiahla zo skrine (jasne, ze “nahodou”…), nuz a tak som si pozrela vyznam danych cisiel. Neviem, ci to bude mat pre Teba daky vyznam, ale tu je kratky vycuc:
  7
  – jazero, kov, zapad, zapad slnka, jesen
  – transformacia, mimozmyslovost, vizie, intuicia, liecitelstvo, tajomno, mudrost,
  – tento druh energie pomaha pri prehodnocovani rozbehnutych projektov a tiez napomaha najst sposob ako urobit rovnaku vec znovu, ale s lepsim vysledkom,
  – spaja sa so zberom plodov usilovnej prace…
  3
  – burka, strom, vychod, usvit, jar
  – rozum, sila, odvaha, poriadok, logika, komunikacia,
  – podporuje koncentraciu a zmysel pre detail; v spravnom prostredi sa dari nove myslienky a plany vytvarat a tiez ich vdychnut zivot,
  – ide o energiu nasmerovanu a zaostrenu na buducnost…
  8
  – hora, zem, severovychod, od polnoci do usvitu, od zimy do jary,
  – bohatstvo ako hmotne , tak dusevne, karma, uspech, hrdinstvo, sila do zivota, konanie,
  – energia, ktora pomaha ziskat pristup k hlbsiemu vedomiu, ktore zvysuje intuiciu,
  – energia na ziskanie nadhladu, ktory pomaha zorientovat sa aj vo vlastnej buducnosti…

  a napokon ich sucet, cize cislo 9
  – ohen, juh, poludnie, leto
  – predstavuje koniec nejakeho cyklu, premena, duchovne prebudenie, objavenie zmyslu zivota, seba sameho, spojenie s najvyssimi bytostami, oddanost,
  – tato energia dovoluje a pomaha otvorene prezivat a prejavovat svoje city,
  – je to dynamicka energia, umoznujuca rychle reagovanie a udrziavanie kroku s novymi vecami…

  nuz a este mi behal po rozume I-ťing, ale o tom ja toho moc neviem… mozno Teba nieco napadne 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s