Ako muži dekódujú ženy

Ďalší z článkov z Poradne. Tento som písala ja a publikovaný bol 3.2.2009:

Dnes som na Amazone natrafila na rozkošnú knižočku, ktorá poskytuje chlapský pohľad na vzťahy a partnerstvo. Autora som už zabudla, kniha sa volá niečo ako Konaj ako dáma a mysli ako chlap a vyjde koncom tohto týždňa, ale bolo možné do nej nahliadnuť. No a čo som v nej nevidela? Zoznam situácií, kedy sa muž rozhoduje, či je jeho “objekt záujmu” len hračka alebo poklad pre zvyšok života.

A tak tu sú:

 • Žena, ktorá si vyžaduje rešpekt, je poklad; žena, ktorá beztrestne mužovi dovolí nerešpektovať ju, je hračka.
 • Žena, ktorá je oblečená vhodne, teda má svoje vnady rozumne poskrývané, ale ešte stále je sexi, je poklad; žena sporo odetá a pretekajúca sexom je hračka.
 • Žena, ktorá chlapovi nedovolí obchytávať ju pri tanci po celom tele, je poklad; žena, ktorá sa pri tanci správa ako keby išlo o zlatú medailu alebo je provokatívna je hračka.
 • Žena, ktorá si od muža vezme jeho telefónne číslo, ale nedá mu svoje, je poklad; žena, ktorá rozdáva svoje číslo domov, do práce, číslo mobilu a e-mailovú adresu mužovi, ktorý jej len kúpil drink, je hračka.
 • Žena, ktorá sa dokáže rozumne a úctivo porozprávať s mužom a jeho matkou, je poklad; žena, ktorá sa desí pri zmienke o stretnutí s matriarchom 😛 mužovej rodiny je hračka.
 • Žena, ktorá sa dokáže prispôsobiť hocijakej situácii, v ktorej sa ocitne – napríklad sa vie správať na podnikovom mítingu so šéfstvom, v reštaurácii či na športovom podujatí -, je poklad; žena, ktorá nedokáže zo seba vysúkať rozumnú vetu alebo nedokáže prejaviť ani závan záujmu, je hračka.
 • Žena, ktorá vie, že sa chce vydať a mať rodinu a dá to mužovi najavo vopred, je poklad; žena, ktorá nemá predstavu o vzťahu dlhšiu než po najbližší víkend, je hračka.
 • Žena, ktorú možno predstaviť priateľom a rodine, je poklad; žena, pri ktorej na to ani len nepomýšľame, je hračka.
 • Žena, ktorá sa usmieva a stará sa o seba a je vo všeobecnosti spokojná so svojím životom, je poklad; žena, ktorá sa o seba nestará, je nakyslastá väčšinu času a nedokáže s vami hovoriť bez toho, aby z vás (alebo inej obete) neurobila vola, je hračka.
 • Žena, ktorá ukazuje, že si váži to, čo pre ňu robíte, je poklad; žena, ktorá sa správa, akoby nič z toho, čo pre ňu robíte, nestálo za zmienku, je hračka.
 • Lojálna žena je poklad; žena, ktorá sa stále poočku obzerá po lepšej príležitosti, je hračka.
 • Žena, ktorá akceptuje, že muž sa meria tým, kto je, čo robí a koľko zarába, a dokáže vo vzťahu vytvoriť pocit, že jeho postavenie je pre ňu dôležité, je poklad; žena, ktorá sa oháňa svojím zárobkom a vplyvom a znevažuje jeho kariéru a finančný prínos, je hračka.

A ako som to po sebe čítala, pochopila som, prečo autor používal iné slová ako “poklad” a “hračka” – on pracoval so slovami “keeper” (teda tá, ktorú si necháme) a “throwback” (teda malá ulovená ryba, ktorú hodíme späť do vody).

Dúfam, že to pomôže… Ja som sa rozhodne nad sebou aspoň dvakrát hlboko zamyslela! 😛

Z komentárov:

 

 • #4 by Sniežik on Jún 15, 2009 – 7:29

  so vsetkym sa viem stotoznit, pochopit to a akceptovat aj suhlasit len s tym poslednym odsekom nie… pride mi to akoze mam muza obdivovat za to, ze robi taku istu pracu ako ja… nesedim predsa cely zivot doma s materskou aby som musela byt z neho mimo a obdivovat ho za to ze nas zivi, ja robim cely zivot to istea o ked nahodou zarabam viac? som len koli tomu pre neho hracka?

   

 

 • #5 by helar on Jún 15, 2009 – 8:13

  Sniežik,

  pretože to nie je o ženskej psychológii, ale o mužskej… Keď vy máte rada kvety, dobre vám padne, keď vám ich prinesie – a on vám ich prinesie, keď vám chce urobiť radosť, hoci výber prenechá kvetinárke, pretože podľa neho to je “neužitočná zelenina” … Urobil to preto, aby vám urobil radosť… Prečo neurobiť radosť jemu a obdivovať ho za to, čo dokázal? Koniec-koncov, nie je toho tak málo: napriek vrodenému pudu meniť partnerky zotrváva pri tejto jednej – a niet väčšieho boja ako boj proti vlastným pudom!

  Celý článok nie je o tom, aby sme ho dokázali akceptovať, ale aby nám bolo jasné, ako to vyzerá v hlave s chromozómovou kombináciou XY. Nemusíme to brať na vedomie. Nemusíme to použiť. Môžeme na to zabudnúť. Ale potom sa nečudujme, že nevieme odhadnúť, ako sa ten druhý zachová.

   

9 thoughts on “Ako muži dekódujú ženy

 1. 😀 hm, tak toto ma v prvom momente po prečítaní dobre zneistilo 😛 😀 .. ty vogo 😯

  mno, ale keď si to tak čítam znova, nejako mi nejde do hlavy potreba autora tento návod pre ženy “ako bližšie spoznať muža “lovca” ” 😛 toto vôbec napísať … hm, hm, 😀

  osobne si nemyslím, že toto je prípad každého muža, v každom z nás, je aj muž a aj žena a to ktorá pri tom danom mužovi bude stáť, sa môže úplne vymykať reálu … možno autor natrafil práve na takú, u ktorej cítil potrebu brať ju ako hračku a práve ona bola tým pokladom, o ktorom on aj vedel, len??? ..
  mno, neviem, ale bolo by zaujímavé spísať takýto návod pre mužov, ktorý je takým pokladom a ktorý je hračkou 😀 … no prosto srandy kopec … 😀 … ( ja myslím, že by stačilo len tak, pre srandu králikov všetkým mužom pozrieť si film Po čom ženy túžia … 😀 Mel Gibson tam podal skvelý herecký výkon 😀 😀 😀 )

  muži sú fakt z marsu a ženy z venuše, 😉 😀 … mno, ale inak super. hi hi hi …

  Like

   • mno, hlavne zábavné ako tak kukám .. 😀 … sakra, ved sa stačí iba srdcom otvoriť a ono to jedééééé … ale bavia ma takéto články … 😀 ešte, ešte … dupľu prosím .-P 😀 😀 😀

    Like

 2. dobrýý článoček…čosi podobné som čitala v inej knižke, paradoxne od autorky, v originále sa volá: Why men love bitches ;), u nás vyšla: Prečo muži milujú potvory (a dobré dievčatá nikto nechce) od Sherry Argov..celkom ftipná knižočka :))

  no a čo som si z toho zobrala? Ak si žena nechá so sebou zametať, tak každý predstaviteľ koruny tvorstva jej to potešenie milerád dopraje 😛

  Like

 3. Hm, ak to funguje aj naopak,teda muz ponuka to iste,co ocakava,moze byt………..dam ti to iste,co dostavam……
  Skoda,ze v praxi to poznam tak,ze muz-pan tvorstva- seba meria inym meritkom ako zeny, pretoze on pracuje,patria mu zasluhy,praca zeny je menej hodnotna….
  Nechcem byt zienka domaca a uz vobec nechcem vydat sa………
  A pritom zeny asi najviac tuzia po laske uzasneho muza- je to tak,alebo som staromodna??????????/

  Like

  • ženin mozog = komunikácia, viac funkčnosť, paralelne spracovanie info, bohyňa z mnohými rukami 😀 rodina
   mužský mozok= orientácia, lovec, ťažké práce, nestálosť, sériove spracovanie info, 😛 zachovanie rodu 😀 ochránca

   Like

  • nie je nič krajšie ako byť žienkou domácou a so správnym partnerom sa vlastnosti muža a ženy akosi prelínajú …. zrazu aj ten muž môže byť nežný, či dojatý a tá žienka aj tvrdšia ak je treba … takýto poklad nájsť….zmením sa na ochrancu ja 😛 😀 … vrrrr … 😀

   Like

   • prave so spravnym partnerom…..jing a jang.
    Ked sa to ale neprelina ani po skoro 20 rokoch,………toto asi patri na Mur narekov 🙂
    Je to asi o tom,co pisala Calieen- nenechat zo sebou zametat- ak zo mna nevyzaruje dost sebavedomia,sebaucty,sebalasky, ak si clovek nevazi sam seba, nedostane to ani od okolia.

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.