Solfeggio frekvencie

Už sme sa tu zapodievali rôznymi typmi hudby, vrátane toho aj solfeggio frekvenciami. Nebolo mi celkom jasné, o čo ide, ale na webe (na stránke, ktorá za nekresťanské peniaze predáva tieto nahrávky) som našla popis, ktorý mi/nám celé solfeggio trochu priblíži:

Tak predovšetkým, gregoriánske nápevy využívajú často Solfeggio frekvencie. To ich robí takými krásnymi a spirituálnymi.

Stránka spomína šesť solfeggio frekvencií. Všetky sú “jedinečne prepojená séria matematicky odvodených elektromagnetických zvukových vĺn” (nech už to znamená čokoľvek 😕 ). Nie sú v priamom vzťahu s konvenčnými notami používaných hudobných škál. To vedie k teóriám, že sú odvodené od “hudby gúľ” (Music of the Spheres) a sú základom pre legendu “strateného akordu” (Lost Chord). Upozorňujem, že toto je priamy preklad, pretože nemám ani šajnu, o čom to je, ale u Jonathana Goldmana poznám CD Lost Chord, takže to nebude len taký nejaký humbug. Ak o tom viete viac, napíšte do komentárov!

Wikipedia: Music of the Spheres alebo musica universalis je stará filozofická koncepcia, ktorá považuje pomery v pohybe vesmírnych telies za istú formu hudby.

Všetkých šesť solfeggio frekvencií má svoje hojivé účinky, pretože ovplyvňujú vibráciu energií ľudského tela.

Niektorí teoretici predpokladajú vraj, že tieto elektromagnetické vlny sú súčasťou alchymistického procesu transmutácie.

A teraz jednotlivé solfeggio frekvencie:

 • 396 Hz alebo Ut možno používať v situáciách, kde potrebujeme riešiť a vyhojiť veci spojené so strachom a vinou
 • 417 Hz alebo Re sa používa, ak si chceme navodiť v živote pozitívne zmeny, ak potrebujeme prelomiť skostnatené životné vzorce
 • 528 Hz alebo Mi sa vraj odvodzuje od latinského slova miragestorum, teda “zázrak”; používajú ju genetici na opravu poškodenej DNA a podľa dr. Pulea sa spája s korunnou čakrou
 • 639 Hz alebo Fa sa používa na opravu alebo vyhojenie vzťahov a spája sa s dokonalou integráciou oboch polovíc mozgu
 • 741 Hz alebo Sol možno využiť na úrovni psychiky na rozvíjanie intuície a šiesteho zmyslu, pretože sa spája s nelineárnym poznaním
 • 852 Hz alebo La sa dá použiť na dosiahnutie osvietenia a spirituálny rast a spája sa s láskou bez podmienok a obmedzení.

Na YouTube som našla aj iné solfeggio frekvencie, ale obmedzím sa na tieto spomínané:

396 Hz: strach a vina

417 Hz: vnášanie pohybu do zavrznutých situácií

258 Hz: transformácia a zázraky

639 Hz: vyhojenie vzťahov

741 Hz: rozširovanie vedomia

852 Hz: spirituálny rast a osvietenie

Všetky solfeggio frekvencie v jednom 🙂

9 thoughts on “Solfeggio frekvencie

 1. Ked som tak pozeral po nete, tak konkretne tie pesnicky v 60 minutovych verziach sa nedaju nikde stiahnut za “lacnejsie.”

  Ma tak napadlo, ze 99 USD je momentalne cca 75 EUR.

  Keby sme sa tak zlozili 10ti tak to je len 7,5 alebo 20ti tak len 3,75 respektive ani 0,75 centov neznie zle 😀

  Mali by ste niekto zaujem? S tym, ze peniaze by sme poslali niekomu koho poznate medzi sebou aby to nevyzeralo ako podfuk.

  Páči sa mi

  • ja by som sa pridala, zda sa mi to dobry napad, sluzilo by to tu potom aj ostatnym, len ci potom nenapadnu tuto stranku, ze si odtial mozu stahovat aj dalsi tak nepoznam presne technicke riesenie ako to dalej urobit

   Páči sa mi

 2. daju sa stiahnut z netu alebo si spravte jeden ton bez pesnicky – v programe audacity dajte generate, > tune(ton), > typ sinusoidy je sine, decibely si nastavujem na 0.1, frekvenciu na 528 hz abo aku treba a pocet sekund 3600. slava. 😛 dam generate a pustam priamo z programu.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s