Posledná cesta starého roka…

Minulý rok som zakončila tým, že som sa pobrala za Gabrielom. 🙂 Tentokrát som išla cez les, ale bolo to také iné – akoby som vkročila do svojho obrazu a išla tou cestičkou. Alebo hocijakou inou alejou, napríklad cestou k nám, len bez asfaltu. Po pravej strane bolo zelené pole, zaliate slnkom, a slnko presvitalo aj na cestičku, ale boli v ňom už lúče oranžovej a žltej, ako neskoré letné slnko. Videla som do diaľky pomedzi kmene stromov. Nebo bolo vysoké a belasé ako na jar, nie vysivené ako koncom leta. V tom obraze bol obrovský pokoj a zmierenie – všetko bolo tak, ako malo byť.

Odbočila som do lesa, pretože táto svetlá vychádzka bola síce príjemná, ale ja som chcela na čistinku. Cítila som chladný, príjemný vánok a nad hlavou sa mi oproti striebornému nebu zatvárali koruny stromov a lietali v nich vtáky. Bolo mi náramne dobre, bola by som si najradšej ľahla a sledovala ich, ale chcela som na čistinku, tak som tam len chvíľu postávala a vytešovala sa a potom som sa pobrala doľava. (Teraz ma napadá, že vlastne na čistinku chodím vždy doľava. Pohybujem sa do svojej pravej polovice mozgu, do intuície. 🙂 )

Už neexistuje dvojitý hrbolec pred vstupom na čistinku, len hladký, kríkmi lemovaný priechod, jasná škvrna v prítmí lesa. Prešla som na ňu a zachvátil ma pocit vysokej energie. Moje fyzické nohy začali brnieť a stúpalo to do brucha.

Tentokrát ma viac ťahalo anjelské údolie a bola som sa naň pozrieť. Rieka sa hadila pomedzi zelené pahorky ku mne a trblietala sa ako striebro. Nebola modrá ako voda, ale nesmierne svetlá ako rozpustené striebro. Videla som vlnky na hladine.

Pobrala som sa k pníku a volala som Gabriela. Nič. Začala ma chytať panika, ale včas som sa zachytila a povedala si, že ju nezhmotním. Mrkla som na Gaiino údolie, je ešste stále tam a plné farieb, ale tentokrát ma doň neťahalo. Išla som k jazierku a špízovala som, či na ňom neuvidím labuť – ale nič. Volala som niekoľkokrát po sebe, ale nič. Keby som s ním nebola večer channelovala, tak ma už vážne chytí panika. Takto som sa len mierne rozmrzená odtiahla k pníku, sadla som si naň a zahájila som protestné vyčkávanie. (A to sme sa večer bavili o trpezlivosti… no tak som ju predvádzala. So zaťatými zubami, ale to zas nikto nevidí, pretože ma vnímajú ako energiu. Teda, dúfam, že to nevideli… 😕 Teda, je to fuk.)

Odrazu som zacítila za chrbtom pohyb. Objavil sa Gabriel, prisadol si na pník a zahalil ma svojou energiou. Zaklonila som sa, oprela som sa o jeho plece a rozprávali sme sa.

Povedala som mu, ako som za nich všetkých nesmierne vďačná… Že tieto veci nehovorievam, ale to neznamená, že ich necítim! Odpovedal:

“Ale to ja predsa dobre viem… Nezávisle od toho, čo hovoríš, tvoja energia hovorí pravdu.”

“Nech sa to nikdy neskončí!”

“Neskončí sa, pokiaľ to neskončíš ty. Všetka vôľa je u teba, človieča. Ja som to prostredie, v ktorom tvoja vôľa dostáva formu.”

“Nejako pomaly!”

Usmial sa: “Trpezlivosť je veľmi pekná vlastnosť.”

A boli sme zasa u trpezlivosti… 😕 Spýtala som sa ho, či nemôžem prácu na sebe nejako urýchliť.

“Ide to dobre. Len sa nepretvaruj. Som tu na to, aby si so mnou hovorila. Som to, o čo sa môžeš vždy oprieť. Som tvoj najlepší priateľ, tvoj ochranca a tvoje svedomie. Som ty, ak mi dovolíš byť tebou.”

Nemám rada tieto kryptické vyjadrenia… Začalo to zaváňať niečím, na čo som nemala chuť – a tak som uprednostnila zaspať. 😛

4 thoughts on “Posledná cesta starého roka…

  1. Ahoj, Helar…nedá mi nereagovať na Gabrielove slová…chodím na všetky tvoje blogy niekoľko rokov, sledujem tvoje pokroky a toto je môj prvý koment… čítam každé písmenko, každý príspevok do diskusie…skúšam, meditujem, pozorujem, vylaďujem, učím sa zo všetých vašich skúseností. Napredujem len veľmi pomaly, priam nebadane…len pár chanelingov sa mi “podarilo”, pár ľahúčkych pocitov ich sprevádzalo a ja dodnes neviem, či to bolo ono – to pravé. Ale zážitok to bol ohromný a ja – tvor nedočkavý vďaka tebe, Helar, viem, aká je dôležitá trpezlivosť. Dúfam a verím, že určite raz príde ten pocit, keď budem cítiť istotu v sebe i v anjeloch…istotu, že to robím správne, že mi srdce bije správnym rytmom a správnym smerom…že nájdem v tom anjelskom svete rovnakú oporu ako si našla ty, Helar…šťastný nový rok a ďakujem 🙂

    Páči sa mi

  2. Ahoj Helar,

    v prvom rade ti chcem poďakovať za skvelú prácu, ktorú robíš a za všetku pozitívnu energiu a múdrosť, ktorú šíriš s úprimnosťou. Veľmi ma potešilo, že si sa podelila o tento svoj zážitok. Je to pre mňa potvrdenie channelingu od od Shanta Gabrielom – posolstvo od Archanjela Gabriela pre rok 2011 je mať úctu k božskému načasovaniu. V chanellingu (je preložený okrem iného aj na mojom blogu) Archanjel Gabriel hovorí práve o potrebe trpezlivosti a radí, ako máme využiť čas, keď sa “nič nedeje”. Mne osobne toto posolstvo dalo veľké povzbudenie byť trpezlivá 🙂

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s