O Rodanaelovi: keď anjel vypadne z rovnováhy

Myslela som, že už nikdy nebudem channelovať, ale v poslednom čase ma nejako začalo “svrbieť” kyvadlo… Zrejme už hrôza z posledného fiaska pominula a tak je tu príbeh, ktorý bol z nejakého dôvodu zrovna dnes dôležitý.

Channeling s Gabrielom, 23.1.2010:

Budeme channelovať?
ANO
A o čom?
O RODANAELOVI
Čo o Rodanaelovi?
O VZNIKU EGA
Ako môže mať anjel ego?
MUSI PRAVE Z POHLADU ROVNOVAHY JEDNU ENERGIU POTLACIT
Dobre. Hovoríme o energiách. Tým myslíš vôľovú, mentálnu a emocionálnu?
ANO
Čím začneme tento channeling? Rozprávaním o Rodanaelovi?
ANO
Čo o ňom povieš? Povieš jeho príbeh?
POVIES HO TY 🙂
Ale ja ho neviem.
REPREZENTUJE TVOJ PRIBEH
Aj tak neviem, čo by som rozprávala. Viem len dva-tri body z jeho príbehu. Myslím, že viem, čo chceš povedať tým, že reprezentuje môj príbeh, ale istá si tým nie som.
ERGO SA STIAHNES 🙂
Nečuduj sa. Moje channelingy vyrobili poriadnu paseku.
BOJIS SA?
Potrebuješ na to odpoveď?
NIE 🙂
POD PISAT
Ale je to na tvoje triko…
🙂 Strachopud. Nikdy som ti neklamal. Len raz – keď som ti povedal, že som ti klamal… 🙂
A keď si mi rozprával o Drakoch.
Hlúposť. To je len iné slovo na istú realitu. Budeme o nej hovoriť. Už ju začínaš chápať.
Myslíš?
🙂 Teraz sa ľutuješ… Neboj sa, už neuletíš. Už ti to nedovolím.
Teraz znieš ale hodne neanjelsky… 🙂
No a? Rozumieš mi, alebo nie?
Chcel si pôvodne niečo o Rodanaelovi, nechcel?
Čo vieš o Rodanaelovi?
Nie veľa… Že je krásny a že bol strašne poničený, keď som ho našla. Hľadala som ho preto, že karty mi ukázali, že stojí medzi mnou a vami. A potom mi karty alebo niečo iné povedalo, že ho mám v línii predkov. Potom ste sa vy na mňa vykašľali…
Teraz zavádzaš. Ty si vypovedala poslušnosť nám.
Nechceli ste ma… a ja som si povedala, že keď už nič iné, aspoň dám veci do poriadku. Nájdem Rodanaela a privediem vám ho späť. Otec ho vyrazil z Neba a odpojil a mne sa to zdalo nespravodlivé. Lenže nikto z vás Otcove rozhodnutia nekritizuje, hoci niekedy som mala pocit, že by to pomohlo…
Otec mal kedysi ráznejšiu „povahu“. Bolo to treba.
A keď niekedy bol príliš rázny, všetci ste držali hubu a krok… a nikto s tým nič nerobil. Nenašlo sa toho, kto by povedal, že to rozhodnutie nebolo najlepšie a treba ho vziať späť.
A ty si nikto?
Ja som nič nepovedala.
Ale videla si a myslela si si. Cez vás sa Otec a my korigujeme. Sami seba nemôžeme korigovať, lebo sme jedno. Môžeme len brať podnety od niečoho, čo si myslí, že je niečo iné ako my. 🙂
Teraz začínam všeličomu rozumieť… Preto ste ma nechali naháňať a privádzať späť svojich odpadlíkov?
Tvoje oči predstavovali nezávislý, nestranný pohľad. Pre teba to nebola časť z teba, ale len nejaký náhodný „ksicht“, nad ktorým sa bolo treba zmilovať.
Prečo sa bolo treba zmilovať nad Rodanaelom?
Rodanael bol pôvodne jedným z nás. Mocný, dokonalý. Mocnejší ako väčšina, pretože mal hodne silnú mentálnu energiu. Zovšeobecňoval. Keď dlho zovšeobecňuješ, stávajú sa situácie abstraktnými. Miesto ľudí sú už len mená. Miesto vecí sú nejaké náhražky. Zaujímavý začína byť tvoj model, nie konkrétna situácia. A čím dlhšie sa hráš s mentálnymi modelmi, čím dlhšie uvažuješ o realite len ako o súbore údajov, tým výraznejší pocit máš, že veci nie sú tak, ako by si ich urobil ty – že by si veci urobil lepšie. To preto, že kvôli úvahám stratili veci pre teba emocionálny význam. Rodanael rozplietol svoje tri energie a potlačil emocionálnu. Všetko bolo preňho hra. Prípadová štúdia bez vlastných záujmov. Rodanael začal stelesňovať princíp mentality.
Ja to viem inak. Bol krásny a namyslený a začal si myslieť, že dokáže veci riadiť lepšie ako Otec.
Hej, to je vaša ľudská verzia. Krásny… a kto nebol krásny? Namyslený… a kto bol skromný? Lepšie… a kto robil horšie? To ste si z toho vzali vy. Neposlušný syn sa prehrešil voči otcovi a bol potrestaný. Keby ste boli v čase vzniku príbehu mali matriarchát, bol by sa musel prehrešiť voči matke… Začínaš si uvedomovať, ako neskoro vaša historka o Rodanaelovi vznikla?
A prečo stratil meno?
U vás ho nikdy nemal. Keď Rodanael začal experimentovať a meniť pravidlá, ktoré Otec nastolil, Otec mu tú moc vzal. Nevzal mu spomienky, nevzal mu pamäť, ale vzal mu schopnosti a odpojil ho. Z jeho tela spravil ľudské telo, jeho energiu uväznil v hmote. Ale nespravil z nej dušu. Rodanael bol energia bez napojenia, viazaná na chradnúce ľudské telo. Niekdajšia sila sa premenila na slabosť. Bol vrhnutý do hmoty, aby na vlastnej koži zažíval dopady svojich exprimentov. V tom okamihu sa stal tým, čo obvykle označujeme ako Drak. Absencia srdca. Samá vôľa a dobrý rozum, ktorý umožňuje dosahovať výsledky. A žiadne srdce, ktoré by bolelo, keď niekomu treba urobiť zle.
Gabriel, mrazí ma z teba.
Nie, nie zo mňa. Mrazí ťa zo seba samej.
Ešte dnes som taká. Necítim.
Kedysi si necítila. Dnes už nemyslíš. 🙂
Som blb.
Musí to byť vždy o tebe?
Sorry.
Je to v poriadku. Povedz mi, ako si sa Drakom stala ty. Vieš, čo chcem počuť.
Nechcem o tom hovoriť. Nechcem na to pomyslieť.
A preto budeš pred tým do konca svojich dní utekať? To je čo za vyhliadka? Hovor!
Hovor si sám!
Hryzieš?
Nie. Proste toho mám plné zuby. Dnes už som iná.
Ty si bola presne na tej ceste čo Rodanael. Mala si však jednu výhodu – nikdy si nechcela nikomu ublížiť. Tak si sa narodila. To bola tvoja lekcia. V minulosti si sa naubližovala do sýtosti. Teraz si sa toho chcela zbaviť. A je to veľmi silný program… ale nie dostatočne silný na to, aby z teba urobil citlivú dušu.
Bola som citlivá duša!
Hovor. Pomôže ti to.
Neviem… Všetko som si strašne pripúšťala. Všetko som hrozne prežívala. A potom mi raz ktosi veľmi ublížil.
Zabil ťa.
Zabil len časť zo mňa… Zničil moje srdce. Vtedy som sa doslova rozobrala na kúsky a tú citlivú a cítiacu časť zo seba som uzavrela v strede. Omotala som ju vôľou a rozumom natoľko, že z nej dnes nevidno ani kúsok.
Ale ešte stále sa snažíš neubližovať.
Je to dôležité?
Sú dva druhy ľudí: keď ublížiš jedným, musia udierať na oplátku a ubližovať aj oni. Ten druhý druh sa stiahne, obrní a vystúpi z ľudského sveta. Stane sa nedotknuteľný, pretože na ňom nezostane nič, čoho by si sa mohla dotknúť. Zostane to samá vôľa a rozum. Rozumu nemôžeš ublížiť. A vôľu môžeš len zlomiť, ale nikdy nie pokoriť.
„Môžu ma len zabiť…“
Presne! Rodanael v sebe tento program nemal. Musel udierať na oplátku. Musel si dokázať, že nechyboval… Ale vekmi, uzatvorený v chradnúcom tele, začal trpieť tým, že bol vyčlenený z celku.
Počkaj… Vravíš „chradnúce telo“. V živote som nevidela takého krásneho a vitálneho chlapíka ako on!
Videla si jeho energiu, nie jeho telo.
Pamätám sa, keď som ho našla, vôbec som ho nezaujímala… Nechcel mi ublížiť, nechcel ma odohnať. Bola som preňho vzduch. Jediné, čo ho zaujímalo, bola jeho vlastná bolesť… Keď som mu povedala, že som prišla odviesť ho domov a že všetky jeho hriechy beriem na seba, začal strašne plakať… Nebola to ľútosť, ale normálna duševná bolesť, Bolesť zo samoty a z toho ticha, čo mal v hlave.
Takže krásny Rodanael bol vyhostený, vyhnaný na Zem, odpojený, zbavený schopností, ale nikto ho nezbavil dlhovekosti. Bol večný, pretože bol energia. Najprv sa utiekal k svetským veciam. Mal ženy, deti, honobil majetky. Potom sa utiekal k duchovným veciam. Bádal, skúmal, snažil sa objaviť svoju cestu späť domov. Keď to zlyhalo, začal byť zlostný a zlomyseľný. Bol by urobil čokoľvek, aby nám vrátil to utrpenie, ktorým sám prechádzal. Ale veky sa vliekli a aj zlosť sa vyparila. Potom už bol len sám, opustený, odstavený a nikým nechápaný. Nemal hmotný záujem. Rodanaela nikdy nezaujímala hmota. Zaujímali ho princípy. Ale tie princípy bez svojich schopností nemohol dosť dobre používať. To, čo dokázal, bolo tak žalostne málo oproti tomu, čo pôvodne mohol, že ho to nenaplňovalo.
Zlomené krídla…
Až prekvapivo silne vieš dávať veci do obrazov.
Keď som videla ten obrázok, ako so zlomenými krídlami leží nahý v snehu pred kostolom, už som ho len ľutovala. Už mi bolo jedno, že pôvodne som vám chcela jeho privedením späť otrčiť prostredník. Bolo mi ho ľúto. To si nezaslúžil. Pekný, hlúpy anjel, ktorý sa videl chvíľu ako Boh.
A vtedy sa v tebe zobudila znova tvoja emocionálna energia a prenikla na povrch… po akom čase?
No, takmer 25 rokov…
Keď si priviedla Rodanaela a bola si ochotná kvôli nemu hodiť svoj vlastný život a svoje túžby cez palubu, vedeli sme, že sa nám podarí zachrániť ťa… dostať ťa späť na našu stranu.
To je tá vec, čo Messiel domrvil?
Áno. Nikdy nemal dopustiť, aby si zatvrdla. Chcela si skúmať dobro – a potom ti dovolil zabiť v sebe srdce.
Takže Messielko si vtedy asi parádne vydýchol…
🙂 Všetci sme si vydýchli. Rodanael bol späť a zmenilo ho to. On vedel, že nie je tvojím predkom… bol len niečo ako vzor, ktorý si začala kopírovať. Ale keď si povedala, že ti je jedno, čo s tebou urobíme a koľkokrát sa ešte budeš musieť inkarnovať, tak sa vlastne tvojím predkom stal… 🙂 Rozumieš?
Nie, ale to nevadí. Aj tak vás mám rada. Ale aké je poučenie z tohto príbehu?
Jednoduché. Rovnováha predstavuje dokonalosť. Keď vypadneš z rovnováhy, potrebuješ ju obnoviť. Vtedy ti anjeli pomáhajú. Keď ale úmyselne narušíš rovnováhu, je to tvoje rozhodnutie, tvoja voľba, tvoja karma – a tam ti už nepomôže nikto. Cesta späť vedie cez znovunastolenie rovnováhy. Keď si sa ty bola ochotná obetovať za Rodanaela, premenila si jeho sebaľútosť na skutočnú emóciu a vrátila si mu späť chýbajúcu časť jeho energie. A pre teba bol našťastie Rodanaelov príbeh dostatočne silný na to, aby prerazil tvoje vlastné bariéry, ktorými si znemožnila svoju emocionalitu.
Nemám pocit, že by toto bol nejaký prínosný channeling…
🙂 Nie je „prínosný“ hodnotiace slovo? Predstav si všetkých tých ľudí, ktorí z nejakého dôvodu nastúpia na Rodanaelovu cestu: buď sú príliš sebavedomí, majú schopnosti a chýba im pokora, alebo im niekto ublížil a oni to nevedia vyhojiť, tak pred tým ublížením začnú utekať. Napríklad tým, že prestanú cítiť.
Keď raz začneš utekať pred niečím, už sa nikdy nesmieš zastaviť – pretože ťa to potom dobehne…
Ale to je presne ten bod! Treba sa zastaviť! Treba dovoliť, aby ťa tvoja osobná hrôza dobehla, aby ťa poničila, a treba cez to prejsť a tešiť sa na okamih, keď to už bude za tebou a prestane to bolieť… Všetko raz prestane bolieť. Unikať, obrňovať sa a zapierať sú zlé východiská. Rodanael našiel vykúpenie. A keď ho mohla nájsť energia, môže ho nájsť aj duša.
Ale to, čo navrhuješ, je hodne neľudské!
O čo ľudskejšie je to, čo si urobila ty?
Oveľa ľudskejšie.
Aha… takže žiť bez citu je ľudskejšie ako cítiť?
Lenže ja ani dnes necítim…
Omyl. Cítiš – len ťa to nebolí. No povedz, nestálo to za to? 🙂
🙂 Dobre, Veliký. Ukecal si ma. Stálo.
Pamätáš si ešte na Rodanaelov úsmev? Vykúpený tvojimi slzami?
Pamätám. Zas mi je do plaču.
Zbytočne… Nazývala si ho „pradedo“. Ale v podstate si sa ty stala jeho matkou – obnovila si nám ho. Máš ho ako svoju večnú rodinu. A všetkých tých ostatných, čo si prevzala ich hriechy na seba.
A napriek tomu sa ku mne nesprávate ako k hriešnikovi.
Nie, pretože Otec rozhodol, že mierou ich hriechov sa zbavuješ svojich vlastných. Keď si im pomáhala, nulovala si svoju vlastnú karmu.
Prečo?
Lebo si to urobila nezištne. Nemohla si tým nič získať, len všetko stratiť. A napriek tomu si to urobila. Vynulovanie tvojej karmy bola tvoja odmena.
Nepotrebujem odmenu.
Práve preto si ju dostala – lebo si ju nechcela. Keď na seba vezmeš priveľa zlého od niekoho iného, zvýši sa miera toho dobrého v tebe. Len tak totiž môžeš neutralizovať to zlé. Ale musí to byť nezištné.
Dobre, Veliký. Povedali sme všetko, čo ti bolo dôležité?
Ale áno…
Budem si to musieť prečítať. Nemyslím, že to bude dobrý článok.
Záleží na tom? 🙂
Nie. Chceš ešte niečo dodať?
MOZES TO ZVEREJNIT BEZ UPRAV
Na osi od 1 do 10 kde 10 znamená absolútne skreslenie, kde sa s ním nachádzame?
JEDNA 🙂

No a po prečítaní článku som zistila, že sme nehovorili presne o tej veci, o ktorej sme pôvodne hovoriť chceli – ako vzniká ego. Takže to, čo viem: ego (to zbytočné, “nadstavbové”) vzniká vtedy, keď porušíme rovnováhu v sebe a začneme niečo klásť vyššie ako niečo iné. Začneme mať pocit, že veci majú rôznu dôležitosť. Celý svoj hodnotový systém vybudujeme na rôznej dôležitosti vecí. Naháňame sa za tým, čo vnímame ako dôležitejšie. Meníme sami seba, aby sme nahrali čo najviac bodov v oblasti, ktorú považujeme za najdôležitejšiu. Začíname sa porovnávať s inými presne v tejto oblasti… a odrazu to je “ja proti nemu/nim”.

A z tohto potom pramenia nezhody, rozbroje, ubližovanie, vojny, chamtivosť, strach (že niekto iný by mohol mať viac dôležitého ako my), neznášanlivosť (lebo niekto iný uznáva iné hodnoty ako my)…

11 thoughts on “O Rodanaelovi: keď anjel vypadne z rovnováhy

 1. Helar, gratulujem k pokracovaniu praci na sebe samej. Pri citani som mala zimomriavky.
  “Keď raz začneš utekať pred niečím, už sa nikdy nesmieš zastaviť – pretože ťa to potom dobehne…
  Ale to je presne ten bod! Treba sa zastaviť! Treba dovoliť, aby ťa tvoja osobná hrôza dobehla, aby ťa poničila, a treba cez to prejsť a tešiť sa na okamih, keď to už bude za tebou a prestane to bolieť…”
  Tuto vetu pokladam za velmi dolezitu, pre mna znamena ROZVOJ.

  Like

 2. mne nieco vrta v hlave; totiz, ak sa potlaci z tych troch zakladnych energii emocionalna, vznika drak. co vznikne, ked sa potlaci volova, a co vznikne, ked sa potlaci mentalna? a co vznikne, ked sa potlacia dve naraz a ostane len jedna???

  taketo mna teraz trapi… 😀

  Like

  • ked sa potlaci volova = lenivec. ked sa potlaci mentalna = romantik/hysterik/blb a pod. 😛 a plus ta tretia opisovana… no, akosi som sa nasla vo vsetkych, to asi nie je bohvieco 😦
   a na margo tych emocii… ono sa lahko hovori anjelom, ze sa treba zastavit, ze sa nemame obrnit, ale znovu otvorit… ale oni necitia tu bolest, ktorej sa ludia snazia vyhnut… oni maju do daru to bezbolestne, nadvecou stadium 😛 to sa potom lahko hovori! (asi ako helar, ked mala ten antiemocionalny “experiment” koncom roka – to nemyslim vzlom!)

   Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.