Lapis lazuli – kameň totálneho vedomia

lapis-lazuli-okruhliakyAJ: Lapis Lazuli, Lazurite, NJ: Lapis, Lapis Lazuli, Lasurstein, Lasurit, Lapislazuli

Jeho meno „lapis lazuli“ sa interpretuje rôzne – niekde sa pripisuje španielskemu „lapis“ (ceruzka), inde latinskému lapis (=kameň) a perzskému „lajuward“ (=kameň). „Lazuli“ sa zjavne týka jeho modrej farby, odvodenej od lazuritu.

Lapis lazuli sa nazýva aj lazurit. Kryštalizuje v mase, kockách a dodekahedrálnych kryštáloch. Samotný kameň je kombinácia minerálov, Za jeho hlbokú modrú farbu zodpovedá lazurit. Okrem lazuritu ho môžu tvoriť aj iné minerály ako sodalit, kalcit, haüyn(it) a pyrit. Za biele žilkovanie zodpovedá kalcit a za zlatisté vločky zas pyrit – oba pomáhajú integrovať indigovú energiu lazuritu do ľudského tela. Afgánsky lapis sa vyznačuje inklúziami pyritu, kým čílsky lapis obsahuje viac kalcitu a len máličko pyritu a je menej hodnotný. Dodekahedrálne kryštály sa vyskytujú prevažne u afgánskeho lapisu a sú vzácne.

Lapis Lazuli priniesol do Európy Alexander Veľký.

Za najkvalitnejší lapis sa pozvažuje temnomodrý bez viditeľného žilkovania alebo iných prímesí. Čím viac kalcitu je v lapise obsiahnutom, tým nižšia je jeho hodnota.

Od sodalitu ho odlišuje hlavne prítomnosť pyritu a tmavšia modrá farba (tzv. kráľovská modrá, pretože sa o ňom hovorí aj ako o „kameni kráľov“).

Niektoré staroegyptské zdroje ho nazývali vraj „zafírom“ (zrejme jeho kryštálovú formu).

Rozdrvený lapis bol súčasťou starého cenného farbiva „ultramarín“.

Chemický vzorec: Na3CaAl3Si3O12S, inde (Na, Ca)8Al6Si6O24(S, SO4). Izometrický. Tvrdosť podľa Mohsa je 5.5, špecifická váha je 2.80, inde 2.3 – 2.4. Index lomu je 1.50. Náleziská sú v Afganistane, údolie rieky Kokcha; čílske Kordillery, Bajkal v Rusku, Vezuv v Taliansku, Colorado a Kalifornia v USA.

Mystické vlastnosti: Lapis lazuli je kameň dokonalého vedomia a vraví sa o ňom, že existoval ešte skôr, než sa zrodil čas. Pomáha nám dosiahnuť nepoznané, tajomné, posvätné a skryté poznanie.

Bol to dôležitý drahý kameň v Babylónii a starom Egypte. Vďaka modrej farbe sa spájal s božským a kráľovským. Starí Peržania hovorili, že nebo má svoju modrú farbu z lapisu, na ktorom spočíva Zem. Pre nich to bol posvätný kameň, ktorý dávali do hrobu mŕtvym, aby ich chránil a sprevádzal po smrti. Egypťania ho nazývali „chesbet“ a vyrábali z neho skarabeov. Používal sa v kozmetike i v maľbách. Využívali ho na prístup k posvätným vedomostiam. Najvyšší sudca Egypta nosil lapisový amulet s vyrezávanou podobizňou bohyne Ma’at (bohyne pravdy). Starí Suméri verili, že keď ste mali so sebou kúsok lapisu, mali ste so sebou kúsok Bohov.

Indovia veria, že lapis lazuli na zlatom drôtiku alebo retiazke ochraňuje deti od všetkého zla, dokonca že ich chráni i pred nočnými morami.

Tak Egypťania, Suméri i kresťania spájali tento kameň s materstvom. V Egypte sa spájal s bohyňou Isis a jej synom Horusom (správne by asi malo byť Horom), u kresťanov zas s Pannou Máriou a Ježišom.

Kresťanské legendy hovoria, že Boží trón pozostáva z lapisu a že 5. kameň na hrudnom pancieri Aarona bol lapis.

V stredoveku sa používal ako farbivo („ultramarín“) a obklad stien a stĺpov. Ruská panovníčka Katarína Veľká vraj mala steny svojej spálne zdobené lapisom.

Lapis lazuli má chrániť nositeľa pred zlom, dodáva mu múdrosť a férovosť. Očisťuje telo a myseľ od toxínov a negativity. Spája sa s pojmami ako vôľa, dokonalosť a vedomie. Zlepšuje a zosilňuje psychické schopnosti, čím napomáha spirituálnemu rastu.

Do priateľstva vnáša integritu a spoľahlivosť. Zvyšuje spirituálnu lásku. Skľudňuje myseľ a zvyšuje silu vôle. Hodí sa pre vnútornú prácu, meditáciu a introspekciu. Pomáha rozširovať a zvyšovať vedomie a intelektuálne schopnosti a umožňuje nám naladiť sa na intuitívne aspekty sveta okolo nás a v nás.

Posilňuje telo i ducha. Dodáva jasnosť mysle, zlepšuje komunikáciu (nosený na hrdle), posilňuje vieru a dôveru a chráni pred melanchóliou. Pomáha impulzom z podvedomia dosiahnuť vedomie a vyplávať na povrch. Uvoľňuje dlho potláčané emócie alebo poznanie, čím nám prináša úľavu, pomáha prekonávať staré, nefunkčné vzorce správania a vytvára priestor pre prerod.

Lapis nosený na srdci prepája srdce a rozum. Prepája fyzické a nebeské.

Kameň mieru a pokoja. Používa sa pri vyjednávaniach. Rýchlo rozpúšťa stres a zvyšuje našu kreativitu najmä v technických profesiách, pretože zlepšuje priestorovú predstavivosť.

Psychický „bumerang“, chráni nositeľa pred fyzickými i psychickými útokmi ako štít. Hovorí sa, že odráža negativitu späť na toho, kto ju vyslal. V mágii sa používa na ochranu a premenu energie na pozitívnu. Znásobuje energiu myšlienok a zvyšuje moc pozitívnych kúziel. Pomáha rozpamätať sa na minulé životy a dokáže nulovať karmické dlhy. Lieči emocionálne rany, čistí auru, poslňuje racionalitu, zlepšuje pamäť a dokáže meniť naše vnímanie reality.

Pomáha nám urobiť kariéru a nájsť si vhodného partnera. Vraj podporuje lásku a vernosť v manželstve.

Afgánsky lapis sa prirovnáva k nočnej oblohe posiatej hviezdami a podporuje prepojenie medzi fyzickým a energetickým svetom. Predstavuje nadobudnutie poznatkov a zmúdrenie, ako aj iniciáciu do sveta mystiky.

Prehlbuje meditáciu a používa sa na prechod do minulých životov. Stimuluje emocionálnu, mentálnu a fyzickú čistotu (očistu) a podporuje našu odvahu rozvíjať psychické schopnosti. Otvára Tretie oko.

Zlepšuje akceptovanie seba samého. Pomáha zosúladiť všetky aspekty fyzického, emocionálneho a mentálneho tela. Posúva naše sebavedomie na zdravú úroveň.

lapislazuliJeden z najsilnejších kameňov spojených s Tretím okom. Treba ho používať opatrne, pretože pôsobí na veľmi hlbokej úrovni a u niektorých ľudí vie vyvolať závrat a dezorientovať. Energetizuje, čistí a otvára tak Tretie oko, ako aj hrdelnú čakru, z ktorej odbúrava blokády z minulých životov (hlavne emocionálne traumy). Ako kameň dokonalosti pomáha zladiť aj ostatné čakry. Pri otvorení Tretieho oka zlepšuje spojenie s naším Vyšším Ja (nazývaným aj anjel strážny), zvyšuje intuíciu a vnútorné vedenie, zlepšuje rozhľad a schopnosť robiť tie správne rozhodnutia. Zlepšuje našu organizovanosť a racionalitu. Pri otvorení hrdelnej čakry zlepšuje sebavyjadrenie, schopnosť písomnej i slovnej komunikácie, kreativitu a schopnosť pracovať so snami. Pomáha potlačiť príliš aktívne Tretie oko.

Jeho energia je receptívna (inde jangová). Spája sa so znamením Strelca, často aj Leva a Barana. Je to šťastný kameň pre ľudí narodených v septembri.

Numerologicky vibruje vraj s číslom 3 (kreativita a radosť), inde s číslom 1, 7 a 9.

Liečiace vlastnosti: Lapis harmonizuje činnosť štítnej žľazy a posilňuje celú oblasť hrdla (hlasivky, mandle). Posilňuje tymus a imunitný systém v počiatočných štádiách rakoviny, pomáha aj pri ochoreniach kostnej drene (tmavomodrý druh). Zmierňuje úpaly.

Čistí krv. Znižuje krvný tlak. Zbavuje telo toxínov.

Pomáha pri depresiách, bolestiach hlavy, menštruačných bolestiach (nosiť ako náhrdelník), bolestiach končatín, pichnutiach hmyzom (zľahka potierať okolie bodnutia kameňom alebo elixírom) a iných zápaloch (najmä nosných dutín). Pri zápaloch sa nosí priamo na danom mieste. Potierajú sa ním bradavice, prospešný je pre pokožku (ekzémy, dermatózy), slezinu, srdce (najmä kôrnatením spôsobené problémy ako angína pectoris, infarkt a mozgová mŕtvica), vlasy. Pomáha pri astme a posilňuje nervový systém, odstraňuje napätie a strach, nepokoj, nespavosť, plachosť, ale pomáha aj pri autizme.

Predchádza nervovým záchvatom, kŕčom, závratom, epilepsii a porážke a je vhodný aj pri skleróze multiplex. Podporuje očistu DNA, pomáha pri problémoch s hypofýzou.

Podporuje sluch a pomáha pri problémoch s Eustachovou trubicou. Pomáha vytvoriť nové nervové spojenia pri poškodeniach až strate sluchu.

Zlepšuje zrak.

Pomáha pri ochoreniach lymfatických ciest. Očisťuje lymfu.

Zvyšuje silu, chuť do života, mužnosť, duševnú čulosť. Chráni pred ekologickým smogom, napríklad pred žiarením z počítača.

Podľa Melody je prospešný i pre tráviace orgány, ľadvinové kamene, infekcie, problémy so žalúdkom a rizikové tehotenstvo.

Špeciálne upozornenia:

 • Lapis sa nosieva čo najbližšie k hrdlu alebo nad bránicou. V oboch prípadoch je jeho energia potom vyťahovaná telom nahor a posilňuje horné čakry nositeľa.
 • Vybíja sa na hematite a nabíja sa na horskom krištáli.
 • Nevystavovať ho dlhodobému pôsobeniu slnka! (=Nenabíjať na slnku.)
 • Nemá veľmi rád vystavovanie vysokým teplotám – môže sa začať drobiť.
 • Pri kontakte s chemikáliami (lúhy, alkohol obsahujúce čistidlá) môže stratiť farbu. Takisto ho treba chrániť pred soľami, octom, kozmetickými krémami, olejmi, dezodorantmi, vodou po holení, lakom na vlasy, ultrazvukom a amoniakom.
 • Ak sa vám silno potia ruky, nemali by ste nosiť prstene z lapisu lazuli.
 • Pri domácich prácach treba prstene z lapisu lazuli skladať.
 • Od roku 1976 sa vyrába aj syntetický lapis, ktorý môže dokonca obsahovať pyritové vločky. Je rovnako citlivý. Syntetický i pravý lapis je najlepšie čistiť vodou.
 • Niekedy sa v obchodoch objavuje „lapis“, ktorý je v skutočnosti farbený howlit, inokedy sa farbí chalcedón, aby vyzeral ako lapis.
 • Často sa ako „lapis“ predávajú aj sodalit alebo lazulit, ale obvykle majú svetlejšiu farbu a chýbajú im zlaté pyritové vločky.

lapislazulis

134 thoughts on “Lapis lazuli – kameň totálneho vedomia

 1. Ahojte,
  myslíte, že lapis dokáže pomôcť odvrátiť psychický útok niekoho voči inej osobe , aj ked ho mám zrovna na sebe ja na danú (napadnutú) osobu v tej chvíli povzbudivo myslím?
  Neviem, či som sa vyjadrila zrozumitelne 😀 , tak radšej takto: v rodine máme riadne silného energetického upíra (priam ukážkový učebnicový príklad- unikát svojho druhu 🙂 ) . Útočí hlavne na mamu a na mojho brata. Nie je zatial možné sa jeho prítomnosti vyhnúť. Naučila som sa ako tak tomu upírovi odolávať. Až ma časom zo svojich útokov a scenárov emocionálnych drám, čo okolo seba vytvára, začal úplne vynechávať. Je to úžasné! 🙂 ked sa to začne diať, som neviditelná! Až do chvíle, kým sa aktívne a priamo nezapojím do “drámy”- ked postavím na obranu ostatných. Vtedy jeho pozornosť strhnem na seba. Najprv sa zakaždým zarazí a nevie, čo má robiť, potom besnie ako tornádo, jeho útoky na mna pritom vnímam jedným úchom dnu a druhým von ako apatický zombie 🙂 Akoby zázrakom sa zakaždým týmto mojím “vstupom” na “scénu” rýchlo upokojí a aj ostatní majú potom pokoj. Potom som taká vyšťavená …a musím sa aspon dva dni kompletne regenerovať z malátnosti ako po chrípke.
  Preto už dlhšiu dobu radšej nereagujem. A mám super klud. Lenže ako jeho pozornosť odvrátiť od ostatných? Ked už nie pozornosť tak aspon jeho negatívnu energiu? Ked už som od neho odpojená, rada by som “spoza opony” rušila jeho útoky voči ludom, ktorých milujem. Tažko sa totiž na to nečinné pozerá…
  Napadlo mi, či by sa dala lapisová bumerangová energia nasmerovať vo chvíli útoku na obeť a predstaviť si ako sa od nej energia upíra odráža. Mohlo by to takto reálne fungovať?

  PS- darovala som lapis tým, čo tú ochranu potrebujú, ale kedže nie sú ezotericky orientovaní, nenosia ho 🙂

  Páči sa mi

 2. Mona,

  žiaľ, lapis pomáha len tomu, kto ho nosí. Ale mám pre vás iný nápad – skúste energetickému upírovi darovať prívesok z labradoritu. Labradorit má totiž tú vlastnosť, že medzi osobou, čo ho nosí, a okolitým svetom vytvára akúsi “bublinu” – osobnú vibráciu uzatvára vnútri a ostatné vibrácie nepreniknú do tejto “bubliny”.

  Najlepšie by bolo darovať ho aj s retiazkou/snúrkou dostatočne dlhou na to, aby visel na hrudnej kosti, nie hore pod krkom.

  Ešte ďalšia rada – skúste pred prah dať čierny turmalín – možno k vám “Dracula” bude chodiť zriedkavejšie.

  A posledná rada je bosorácka – skúste si urobiť hocijaký odbosorovací/exorcistický/zažehnávací rituálik (t.j. kadidlo vanilka alebo kopál a čierna alebo fialová sviečka) a predstavte si okolo vašich ľudí ochranné bubliny, od ktorých sa negatívna energia odráža. Poproste Univerzálnu Energiu, aby to pre vás urobila. Predstavte si proste scénu, ako Dracula prichádza a všetci okamžite nahodia svoje ochranné bubliny a on je v keli a jehu upírovanie mu prestáva fungovať. A potom poproste Univerzálnu Energiu, aby toto zrealizovala zakaždým, keď dôjde ku kontaktu.

  Páči sa mi

 3. Helar, velmi, naozaj velmi pekne ďakujem! Ten upír (ktorý sa správa mimoriadne deštruktívne) žije v našej domácnosti, takže vyskúšam ten rituál, čo ste poradili. Vdaka! Želám vám krásny víkend!

  Páči sa mi

 4. Cau Mona 🙂

  prerusenie rodinnych vazieb bude tazke, aj ked nebudete s nim spolu.
  Je od Teba slachetne, ze chranis blizkych, ale ani Teba Lapis neochranuje a platis svojou energiou (preto sa rychlo ukludni – dostal co chcel).
  Ucelom utoku a to nemusi byt iba “besny utok”, rovnako zakerne su aj nenavistne myslienky, ktore vnimavejsi clovek pocituje ako udery kladivom po hlave, je “prederavit” ochranu vrstvu aury, a potom “vysavat”.
  Chranit sa mozno pred prederavenim a ak sa nepodari, tak pred odsavanim.
  Pomahat by sa podla mna dalo tak, ze pri utoku si predstavujes ako je “cierna” energia utocnika presmerovana na Tvoje ruky a pri prechode cez ne sa oddeli cierna farba (ta smeruje do Zeme), energia sa zmeni na ruzovu a tu mu vratis.
  Ak sa to nepodari, tak potom skus pomocou predstavy rozseknutia spojenia a zacelenim aury bielym svetlom (s pripadnou pomocou archanjelskch energii).
  Nikto by vsak voci nemu nemal reagovat, pocitovat alebo mysliet negativne, lebo to je “mostik” prepojenia.
  Mimochodom, nepodareny utok upira tak frustruje/vysili, ze urcite niekolko dni sa o nic nepokusi.
  Daj vediet, ak sa Ti nieco podari.

  Páči sa mi

 5. Jano, dakujem ti! Sú to zaujímavé tipy. Spojím všetko čo ste mi tu s helar poradili dohromady a snád sa to bude dat odvrátit. Tá bezprostredná ochrana pred upírovou fyzickou prítomnostou bude musieť vydržať ešte zopár mesiacov. Potom už budeme za vodou 😀 . Myslím, že odstránenie nefyzického prepojenia (upírových zostatkových energií v našom vnútri) potom pôjde lahšie a rýchlejšie, ako ked je človek neustále vystavený takým okolnostiam.
  Peknú nedielku 🙂 !

  Páči sa mi

 6. milá Heli, kedysi dávno som s vami písala o sne o ježibabe, ktorej som zlomila metlu, dlho som na tomto portáli nebola, no dnes v noci sa mi sníval zvláštny sen, ktorý si vykladam a nieviem či ho správne chápem, chcela som ísť na “sny” no tátodiskusia je už zrušená” prosím Vás, čo si myslíte o tomto sne. Podľa Vašej rady kedysi dávno začala som sa zaujímať o kamienky, ktoré sú teraz mojim dennodenným priateľom, v poslednej dobe nosím veľmi často lapis lazuli, akosi ho chcem neviem prečo. Dnes v noci sa mi snívalo, že prišla ku mne stará žena celá v čiernom, tvár mala pretiahnutú dole a bledú ako žltú, bola zhrbená a dosť veľlá a povedala mi: choď pomaly – bála som sa jej, bránila som sa od nej a znova podišla a povedala mi ešte raz “choď pomaly” potom odišla iným smerom. Prosím Vás o radu, čo by to mohlo znamenať.
  Neviem či si to vysvetľujem dobre, no myslela som nad tým, že ma upozorňuje táto žena aby som trochu poľavila, naozaj nemám skoro nanič čas, myslím na oddych, mne pripadala ako ježibabka, ktoré mám veľmi rada a mám ich dosť doma a myslím si že táto podľa mna ježibabka ma chce od niečoho chrániť, čo si myslíte.
  Prosím Vás, odpovedzte mi, ˇˇdakujem Vám.

  Páči sa mi

 7. Ahoj Nona ,ja mam tiež doma takeho upira. ale ja to riešim tak ,že sa vyhybam hadkam a stretnutiam,lebo ja som sa po takej hadke citila na figu ešte 3 dni,tak držim palce

  Páči sa mi

 8. ahojte existujú aj nejaké iné spôsoby na očistu a nabíjanie lapisu lazuli? čítala som, že sa môže očistiť pod tečúcou vodou a nabíja sa veľmi krátko na slnečnom svetle alebo aj na mesačnom svite… neviem čo je z toho pravda
  ma niekto s tou očistou a nabíjaním skúsenosti?? daaakujem Vám

  Páči sa mi

 9. Dobrý večer, dnes som konečne kúpila lapis. Je krásny. len sa chcem opýtať. Umyla som ho pod vodou a chcem ho dať nabiť. Čítala som, že sa nabíja na horskom kryštále, ale ja mám len budha náramok z kryštálu. Alebo by som ho mohla dať ku kvetinke na terasu, ale je v kvetináči, nie je priamo v zemi na záhrade? Poraďte čo je lepšie. A či mu nevadí, že teraz dosť prší – teda v prípade ak by som ho dala ku tej kvetinke na terasu?
  Ďakujem
  Zuzana

  Páči sa mi

 10. Tesa,

  ak môžete nechať kameň na mesačnom svite, len mu to pomôže – očistí ho to a jemne dobije jeho pôvodnú vibráciu. Keďže však lapis obsahuje pyrit (také tie “zlaté” vločky), položila by som ho na igelit, lebo pyrit nemá rád kombináciu s vodou.

  Alebo použite ten energetický náramok z krištáľu.

  Páči sa mi

 11. Ďakujem Helar, ešte predsa len, aby som niečo nepokašľala. Aj ametyst som si nabíjala tak, že som si ho položila na tanierik na terasu v noci.
  Vy ste mysleli položiť naň igelit, alebo pod neho?
  Aj tak budem musieť počkať na mesačnú noc, lebo pri tomto daždi to asi nepôjde. 😦
  A môžem to teda položiť aj na tanierik a dať von na terasu?
  Prepáčte že som taká otravná, ale akosi mi to nedopína. 🙂

  Páči sa mi

 12. Dobrý deň, kúpila som si budhov náramok z lapisu. kameň je krásny ale s budhovým náramkom sa nestotožňujem. myslíte, že si z neho môžem spraviť klasický náramok? neporuším tým “dušu” náramku al. kamienkov? nechcem spraviť niečo zlé. za odpovede ďakujem.

  Páči sa mi

 13. Ahoj,
  nemyslim si ze by si tym nieco mohla pokazit…ako som tu uz niekde citala amulet co si vytvoris sama by mal mat este vacsi ucinok. Kludne naramok rozober a poskladaj si ho znova, mysli pri to na jeho silu a ucinok a na to na co ti ma posluzit. 🙂

  Páči sa mi

 14. Ahoj Helar,
  chcela by som sa opýtať na tvoj názor. Kúpila som si ruženín a sugilit, hlavne kvôli zdraviu (spolu čistia lymfu), ale aj proti zlým snom (a vynikajúco mi pomáhajú!), mám ešte aj avanturín a sodalit. Teraz som si objednala heliotrop a lapis lazuli. Tiež hlavne kvôli zdravotným účinkom, ale veľmi sa mi aj páčili a mám pocit, že sa potrebujem brániť vonkajším negatívnym vplyvom, ktoré ma dokážu veľmi vyviesť z rovnováhy a ľahko potom podľahnem depresii. Ešte si robím zálusk na petalit, ale ten je veľmi ťažké zohnať. Myslíš, že je táto kombinácia dobrá? Ako budú kamienky v takomto zoskupení na mňa vplývať? Potrebujem hlavne niečo na posilnenie sebavedomia, vlastnej vôle a odvahy. Mám aj hematit, ale s tým sme sa nepohodli, tak som ho zatiaľ odložila… A chcem sa opýtať, či mi môžeš dať nejaký tip na dobrú knihu o kamienkoch. Ďakujem!

  Páči sa mi

 15. ja som si dnes kupila lapis no niesom presvedcena ci je to on nema taku krasnu farbu ako na obrazku mam naramok a ten obsahuje viac kamienkov niektore su cele modre, no niektore su viac biele .. staci ked su len niektore cele modre ? …
  a potom mam este privesok a ten je cely modry bez bieleho zilkovania a tie tie zlate ciastocky nevidim ani v privesku ani v naramku myslite ze je pravy ten kamienok ? ..
  neviete mi poradit kde by som si mohla objednat kvalitny lapis ? dakujem za odpoved

  Páči sa mi

 16. Dobry vecer !
  Som rada,ze som objavila Vasu stranku,ktora je supeeeer !!!!!
  Najviac sa mi paci,okrem nespocetne zaujimavych clankov,ze je velmi prehladna a lahko sa v nej orientuje.Vzdy najdem presne to co hladam.
  Zaujimam sa o cakry,auru a o liecive kamene.
  Moja otazka znie :1.nahrdelnik zo sekanych kamenov,alebo jeden vacsi privesok z lazulitu bude mat vacsi vplyv na hrdelnu cakru?
  2.Lazulit viem nabit na kristalovom nahrdelniku zo sekanych kamenov.Kristalovy nahrdelnik na slnku alebo na mesacnom svite.Predavac ma upozornil,ze krystal zosilnuje vsetko,vraj dobre aj zle.. aby som bola s nim opatrna.Je to pravda??Trocha ma zmiatol.Prosim poradte,ako pouzivat krystal aby pomahal.
  Dakujem
  Shangara

  Páči sa mi

 17. poradite mi niekto kde kupim kvalitny lapis a nebudem vahat ci je to original ? .. a hlavne nieco kde ho aj maju pozeram vsetky slovenske stranky a vsade su vypredane .. mozno ten moj je pravy ale niesom si tym ista a preto si myslim ze ani nebudem verit jeho ucinkom 😦 a to nechcem
  a este jedna otazocka mozem nosit naramok z lapisu + ruzenin na krku spolu ? .. nebudu sa niak byt ? .. lapis potrebujem na ochranu a ten ruzenin kvoli okoliu dakujem krasne

  Páči sa mi

 18. jaj Ninka dakujem asi som ho nepostrehla .. super tak uz ich mam zakopane po skusenosti s karneolom uz vsetky nove zakopavam 😀 .. a staci ked ich dam na mesiacik ? radsej nabijam kamienky tak ako na krystali aj ked ho mam skor ho pouzivam v izbicke na ocistenie energie a aj ako pekny doplnok

  Páči sa mi

 19. karneol ano .. ale aj tak ked je spln hodim vsetky kamienky do krabicky s plastovym vrchom a tak ich dam na mesiacik na balkom .. neviem ci je to pre vsetky vhodne ale zatial to ziadnemu neublizilo tak dufam ze robim dobre .. dakujem

  Páči sa mi

 20. Ahoj!!!
  Chcela som sa spýtať, že kde sa dá kúpiť ten Lapis Lazuli. Ja s kamoškou sme ho všade na nete hľadali, ale vždy keď sme nejaký našli, tak bol moc drahý alebo nemal našu veľkosť. Prosím Vás mohli by ste mi dať nejakú stránku, kde by som si ho mohla kúpiť? Veľmi pekne ďakujem!!!

  Páči sa mi

 21. ked si Katka z BA maju ho na kamennom namesti v tesco mali tam viac druhov aj variant, naramok nahrdelnik, prsten, aj kamienok ako privesok .. a este aj slonika

  Páči sa mi

 22. Prosím Vás,
  ako je možné že na minigrimi píšete že : lapis lazuli tretie oko zatvára a tu je napísané že ju otvára. Celkom nerozumiem.
  Za odpoveď vopred ďakujem 🙂

  Páči sa mi

 23. Ahojte
  dnes som si kupila sekaný náramok lapis lazuli, (stal 3€, ak to pomôže), ale ako som sa docitala, tak sa často predavaju neprave kamene, ako zistim, či je ten môj pravy?
  Za odpoveď vopred ďakujem 🙂

  Páči sa mi

 24. Ahojte všetci,
  kúpila som si kameň lapis lazuli, je pre mňa neskutočne príťažlivý. Mám veľa rôznych kameňov ale tento kameň je mi vyslovene “mňam”.
  Nosím ho na hrudi, hlavne ako “ochranný štít” proti negatívnej energii. Tento týždeň som ho musela odložiť, lebo sa mi jedného dňa hrozne začala točiť hlava a nevedela som stáť na nohách. Tento stav prešiel, keď som si ho dala z krku dole.
  Prečo sa mi točila hlava ??? Už ho nemám nosiť ???

  Ďakujem za odpoveď

  Páči sa mi

 25. Ahojte, môžete mi prezradiť, kde by som si objednal Lapis Lazuli,
  chcel by som to vyskúšať čo to somnou bude robiť,.
  A nevie mi niekto poradiť ako pôsobí zmena počasia na nosenie kamenov, Minulý Piatok som mal taký zvlášny pocit, ale môže to byť zapríčinené , zmenou pohybu planét, takže vtom prípade ani kamienky nezaberali v tento deň, tak ako som sa mohol cítiť.? Ale Sobota bola nádherná , a veľmi pohodová..

  Páči sa mi

 26. Ahojte!
  Nedavno som si kupila lapis svetlomodrej farby, ale na druhy den zmenil farbu na tmavofialovu, tak by som sa chcela opytat, co to znamena. Tiez som si vsimla na nom puklinky, mozno na nom boli odzaciatku, len som si ich nevsimla, ale pre kazdy pripad by som chcela vediet, ci v pripade ich vzniknutia nahromadenim ‘negativnej’ energie, je po ocisteni na hematite takyto kamienok s puklinami este vhodny.
  Za odpoved dakujem.

  Páči sa mi

 27. Mal,

  lapis svetlomodrej farby ma trochu prekvapuje. Viem o lapise tmavomodrom s bielym, ale o svetlomodrom… ??? V každom prípade, niekedy sa stáva, že kameň zareaguje na zmenu majiteľa – buď reaguje na energiu danej osoby, alebo na zmeny vo vlhkosti prostredia.

  Puklinky v ňom mohli byť už pri kúpe. Zo skúsenosti viem, že keď je človek nadšený, kdečo prehliadne… 🙂

  Nijako neprekážajú účinku kameňa.

  Páči sa mi

 28. Zdravim Helar.
  Chcel by som ta poprosit o radu ohladom kamenov a to ametystu, lapis azuli a tyrkysu. Ide o to ze si chcem kupit naramky z tychto kamenov, a nasiel som a volaju sa buddhove naramky, ale moc tomu neverim, ze su ozaj z tych kamenov napr pri tyrkyse je napisane, ze je to rekonstruovany a tie dva sa mi zdaju dost lacne 5-6 euro, tak ta chcem poprosit ze ci nevies kde sa daju kupit naramky z tych kamenov ale pravych? Pozeral som aj stranky co tu mas ale akosi nic. Dakujem za odpoved.

  Páči sa mi

 29. Michael,

  neviem ti pomôcť, je to skutočne riziko. U tyrkysu pozeraj, či v mieste, kde je prevŕtaný, má rovnakú farbu ako na povrchu, alebo je biely (vtedy je farbený). Ametyst býva dosť bežný, lapis by mal byť tmavomodrý a mať v sebe také zlatisté pyritové vločky.

  Liked by 1 person

 30. Zdravim Helar.
  Dakujem ti, ja len ze sa mi to trochu nezdalo, ked na tej stranke je vedla toho naramku samostatny ametyst a stoji skoro 70sk, a na tom naramku je tych ametystov hadam zo 20 a stoji 240sk:) a posledna otazka, aspon dufam:) mam doma ametyst, a cital som tu clanok o nom, a pise sa tam ze ked si ho dam pod vankus tak budem mat kvalitnejsie sny, no u mna sa stal pravy opak. Davam si ho pod vankus ani tyzden, a od vtedy co som zacal, si pamatam coraz menej sny, a z dnesnej noci si nepamatam absolutne nic, a pokym som si ho tam nedaval som si vzdy pamatal sny. Dakujem za odpoved.

  Páči sa mi

 31. Zdravim Helar,
  chcela by som si kupit lapis lazuri, ked sa nanho pozeram na nete, a citam o nom, hrozne po nom “tuzim” paci sa mi nesmierne. Co ak sa mi nebude pacit, ked si ho budem kupovat?..

  Páči sa mi

 32. Ahojte, ešte mám jednu otázku a odpoveď na ňu som tu nikde nevidela, tak dúfam že sa zas nepýtam ako trúba – v článku som našla vetu “Treba ho používať opatrne, pretože pôsobí na veľmi hlbokej úrovni a u niektorých ľudí vie vyvolať závrat a dezorientovať.” – čo to znamená, používať opatrne? Ako že najprv si ho dávať napríklad na krk len na pár hodín, neskôr na deň, prestávka, na pár dní prestávka, aby som si naň zvykla, alebo ako ? Neviem si to totiž veľmi dobre predstaviť. Ďakujem ! 🙂

  Páči sa mi

 33. Mě zase spletlo to,že se vyrábí i syntetický lapis.Myslela jsem,že tento kámen se nedá jen tak “napodobit” a proto se synteticky nevyrábí.Nejsem si teď jistá,jestli moje lapisy jsou pravé,nebo synteticky vyrobené.Je vůbec nějaký způsob,jak je rozeznat,když pyritové vločky můžou mít oba???

  Páči sa mi

 34. Ahoj,
  kupila som si lapis lazuli,ale nemali privesok, tak som vzala kamen.
  Trochu som ho opilnikovala,aby som tam mohla vlozit drotik aby visel a zalepila sekundovym lepidlom. Neviete ci som tomu kamenu nahodou nejako “neublizila” ?
  Diky

  Páči sa mi

 35. Ahoj,Helar
  kupila som si lapis lazuli,ale nemali privesok, tak som vzala kamen.
  Trochu som ho opilnikovala,aby som tam mohla vlozit drotik aby visel a zalepila sekundovym lepidlom. Neviete ci som tomu kamenu nahodou nejako “neublizila” ?
  Diky

  Páči sa mi

 36. ja som objavila uzas obchod panta rhei knihkupectvo kde je oddelenie da vinci konkretne polus a tam ich maju krasne srdiecka s pyritovymi vlockami uzasny kusok .. pomaly ho ani nedavam dole len na sprchu 😀

  Páči sa mi

 37. zial maju len privesky ale maju tam rozne drotiky a kruzky a podobne veci na vyrobu takze ak ma niekto nervy si to spravit sam urcite sa da zial moja netrpezliva a neskrotna povaha si to radsej spravit necha 😀
  ale aj v senci je na lichnerke zasity obchodik neviem presne teraz ako sa vola a tam mi uz mila pani z obchodiku robila z kamienkov nahrdelnik aj naramok .. a robia tam aj nausnice a privesky

  Páči sa mi

 38. Ahoj. Chcela by som sa podeliť o svoju skúsenosť. Kúpila som si minerál Lapis Lazuli lebo mávam problémy s hlasivkami a dost často som chorá. Mandle mám vyoperované. Očistila som ho po kúpe aj som ho nabila,aj som sa pomodlila,aby mi pomohol. Po jednom dni nosenia mi odletel zo šnúrky,tak som ho preložila na inú šnúrku a po hodine mi sám zase spadol z krku,šnúrka sa sama roztrhla. Neviem si to vysvetliť,asi ma ten kameň nechce. Obyčajne sa šnúrka roztrhne,keď Vám ju niekto potiahne,nie dvakrát len tak z ničoho. Prosím napíš mi niečo k tomu. ĎAKUJEM

  Páči sa mi

 39. Ahojte chcem si kupit lapis, ale vsade vidim ze on je iba tmavo-modrej farby, ale ja sm videla aj modrasty s pyritovymi zlozkami. Je skutocny? ci existuje iba tmavomodry?

  Páči sa mi

 40. ak ho chem nabiť tak ho predtým musím aj vybiť hematite?
  a este jedno na akom velkom horskom krištali ho mam nabijat? ja mam taky naramok… vdaka dopredu THX

  Páči sa mi

 41. nessie, praca s kamienkami je dost o pocitoch, takze sa zvacsa riadim nimi. lapis lazuli je dost silny kamen, ktory podla mojho nazoru, nepotrebuje silne nabijanie, skor by som sa zamerala na cistenie. Vybit na hematite, pod tecucou vodou a nbit na mesacnom svite za splnu. ale mozes aj na naramku horskeho kristalu. so solou by som neexperimentovala, viem ze sa aj tak da, dokonca aj v mraznicke, ale privelmi si cenim moje kamienky, ked som si nie ista, ci im to neublizi. vela stastia.

  Páči sa mi

 42. Noc,

  bud ho ocistis na hematite (drt alebo kamienky) a to prilozenim, polozenim
  ALEBO pod tecuvou vodou.

  Nasledne sa nabija na mesacnom svite (cela noc, najlepsie za splnu).

  Páči sa mi

 43. ewka

  U kameňov neexistuje neznášanlivosť.. to je len u ľudí 😛 .. kamene maximálne ovplyvňujú účinky jeden druhého to je tak všetko. A tamtá kombinácia mi príde v poriadku 🙂

  Páči sa mi

 44. Mina, lapis je naozaj velmi silny kamen. kamene vo vseobecnosti ludi chrania, upokojuju, odvratia to zle a o lapise sa hovori, vraj nielen zastavi utok, ale aj vrati. takyto isty je aj labradorit.
  Laco, sodalit nie je nahrada za lapis lazuli. preco si to myslis?

  Páči sa mi

 45. Ahojte. Dostala som lapis lazirit od kamarátky. Ak ho chcem nabiť na mesačnom svite, stačí ho položiť na okennú parapetu alebo musí byť v kontakte so zemou? Dakujem.

  Páči sa mi

 46. Kamienka ja som čítala, že práve tento kameň Lapis lazirit nemá rád vodu. Chytila som ho do dlane a po chvíľke som cítila mierne vibrácie. To vraj znamená že nieje čistý. A tak som ho dala zvnútra na okennú parapetu ( von som sa neodvážila- chodí tu dosť strák, bojím sa, že oň prídem) ale kedže bolo zamračené, pochybujem že naň mesiac svietil- spln bol minulú noc medzi 3-4 hod ráno. Môžem ho skúsiť nabiť rovnakým spôsobom aj dnes? Treba ho položiť na nejakú špeciálnu podložku pri nabíjaní, alebo môže ostať v krabičke v ktorej som ho dostala? Dakujem : )

  Páči sa mi

 47. Mishel, budem teraz posobit ako ucitelka, ale hovori sa Lapis Lazuli, alebo Lazurit, dobre a teraz k veci. kamienky vo vseobecnosti by som vzdy umyla, ked s nimi pridem z obchodu, kde ich chytali rozni ludia s roznymi vibraciami.
  potom su este aj rozne ine ocisty. a moze ostat v krabicke, len aby na neho mesiac svietil. ale kludne postaci, ak ho nabijes aj na kuse kristalu, nemusis sa trapit, ci svieti mesiac. Urob to klasicky – ocistit, vybit na hematite a nabit na kristaly

  Páči sa mi

 48. AW, pretoze odraza negativnu evergiu, tak isto ako labradorit, ale lapis ju aj vracia. a este pre mnoho jeho vlastnosti. hore je toho hodne o nom popisaneho. je to silny kamen a ti co sa venuju magii, by asi vedeli viac povedat.

  Páči sa mi

 49. Môžem byť alergická na Lapis Lazuli? Nedávno som si ho kúpila v BA na trhoch na hlavnom, no začala som ten náramok nosiť až teraz. Viackrát som si ho prekladala z jednej ruky na druhú, potom som si dala pauzu a zase to skúsila, no vždy ma do niekoľko desiatok sekúnd začne páliť ruka, väčšinou okolie zápästia, no niekedy postupuje akési zvláštne pálenie vo vnútri ruky až dakde do ramena a žily na zápästí sú viditeľnejšie. Celkovo sa vtedy cítim hrozne slabo, niekedy sa mi začne točiť hlava, alebo čierne pred očami a tak. Znie to divne, ale mám z toho nervy. To kde by sme boli, keby človek mohol byť alergický na šutríky…

  Páči sa mi

 50. Zaujíma ma všetko o Lapis Lazuli. Kde je najlepšie ho nosiť ( blízko krku, zápastie, prsia) v noci ho mám skladať alebo ani nemusím, ako často ho čistiť? Dakujem

  Páči sa mi

 51. ahojte,
  pocujte citala som, ze ak sa daruje onyx- prinasa majitelovi nestastie. Rada by som darovala privesok z lapisom znamej, nebude mat to ten isty ucinok, ako v pripade spomenaneho onyxu?
  dakujem za odpoved.

  Páči sa mi

 52. kamene s nebiju, mozu len trochu na seba vplyvat, ale ziadne negativne reakcie nevzniknu 😉 Ja nosim lapis a jem a jem a kila nie su navyse 😉 asi pomaha 😉

  Páči sa mi

 53. ahoj tju,
  nemate prosim niekto aspon kilovy privesok lapisu 🙂 ja moje lapisky nosim ako ochranu pred zlymi ludmi, ked mam ist niekam kde bude vela ludi a potom mi dost dodava sebadoveru a pri nom najviac citim, ze je to ochranny kamen. jaj jasne aj labradorit, moja srdcovka (okrem dalsich asi 149 kamenov) 😉

  Páči sa mi

 54. ja na ochranu nosim cierny turmalin (skoryl), lapis na krku a potom heliotrop 😉 V ruzoberku som videla riadny kusisko lapisu za rozumnu cenu,.. Jedna z mojich srdcoviek je jaspis ;), ten mi da energie za desiatich 😉

  Páči sa mi

 55. Tohto času pracujem v Afganistane a všade tu ponúkajú lapis lazuli v rôznych veľkostiach. Chcem sa niekoho z vás opýtať, že či je lepšie kúpiť si prívesok, ak má lapis visieť na krku, alebo si mám kúpiť možno 1/2 kg kameň, ktorý bude doma na poličke! Pomôže mi, ak bude iba doma ?

  Páči sa mi

 56. stal asi okolo sedem eur, bol cca 4x 4 cm,velky asi tak, zial vahu neviem .. ak sa dobre pamatam… ale netusim odkial bol, ono sa ocenuje aj to, ked je tuho modry a ten bol prekrasny. Ak ti mozem poradit, ten, kt. sa ti zapaci, ten kup… ja som si kupila nahrdelnik a kamen, tie boli drahsie, a to o dost, u nas v CA dost zarabaju na kamenoch 😦

  Páči sa mi

 57. Dobrý deň, ak by ste mi vedeli poradit, budem vám nesmierne vďačná..ide o moju dcerku, uriekol mi ju jeden závistlivec, a ajked sa na tom pracuje, a pomohli nám v tom aj osobky, ktoré sa takými vecami zaoberajú, ešte by som chcela vediet, či aj malej môžem dať lapis na krk..neviem, či to znesie na sebe, ale pokusim sa, ak môžem. najprv ho chcem vyskusať však na sebe a mam doma aj naramok, ci nahrdelnik z jantáru, a aj ten by som rada nosila, len neviem, ci môžem aj spolu. viem,ze otvaraju čakry, a je možne, že ked sa mi čakry otvoria, tak bude môct aj negativna energia lahšie ku mne?? môžem ho nosiť, ten lapis aj na mojej striebornej retiazke? ďakujem pekne, ak si najdete čas a viete mi poradit, dakujem :o)

  Páči sa mi

 58. Lapis by ju mal chranit, ale sperky z kamenov by sa nemali poziciavat, tak neviem ci je najidealnejsie riesenie ho testovat na vas, ked chcete, aby pomahal jej… sperky z jantaru vam nebudu otvarat cakry, pokial ich budete nosit, aj ja mam privesok, kt. nosim, ma vplyv na moje telo, ale privesok si neprikladam na cakry..:) Pokial si kupite ochranne kamene a budete ich nosit (labradolit, hematit, lapis….), tak vam okolo tela urobia ochranny stit, takze negativna energia bude prec z hry 😉

  Páči sa mi

 59. Dakujem vám pekne za odpoved. no nemyslela som to tak, ze by som lapis otestovala na sebe, a potom by som ho dala malej, ale kupila by som kazdej vlastný. len by som si kupila prvej sebe, a otestovala..a ked vravite, ze ju bude chraniť, tak ho jednoducho zaobstaram..len horsie bude, aby to rešpektovala, lebo je malinká, a neviem, či to na sebe znesie. mam jantarovy naramok, a chcela by som este lapis, a videla som aj krásny prsten z lapisu..napisem ježiskovi..no niesom si istá ešte v jednej veci..ak budem nosiť privesok na retiazke, nevadi, ze je kamen vsadený do striebra, ze proste sa mi nedotyka kamen tela, alebo je lepsie kupit čisty kamen, bez osadenia aby sa dotykal tela. velmi vam dakujem :o)

  Páči sa mi

 60. ahoj, mam tazku a stresujucu a nebezpecnu pracu a z toho vseckeho som bez nalady casto , mavam pocity depresie a nemam radost z veci a zivota ako kedysi avraj mi hrozi v praci nieco zle ako strata, skoda uraz a mam si zaobstarat kamen na ochranu na odpudenie negativnej a zlej energie len som neporozumel aky to ma byt kamen ze vraj scoril alobo tak nejako a je cierny a ma byt min 2cm velky a nosit ho v aute stale vo vrecku.
  Mozte mi poradit????

  Dakujem pekne

  Páči sa mi

 61. radim labradorit alebo skoryl, co je vlastne cierny turmalin plus krystal na zosilnenie ich ucinkov. kupila by som si aj privesok, aby bol kamen na kozi, nielen v kapse. Skoryl mi zabera asi najviac.

  Páči sa mi

 62. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné, že lapis lazuli pri styku z pokožkou “púšťa farbu”, alebo je to len napodobenina. Ďakujem 🙂

  Páči sa mi

 63. super…takže dneska som sa zásobil krásnym budha náramkom Lapis Lazuli a jeden ohromný azuromalachit…Heli je ten lapis rovnako účinný aj keď ho nemám v úrovni krku ale na ruke?

  Páči sa mi

 64. nosievam pri sebe Lapis Lazuli, ale stále keď si ho chcem chytiť a ohmatať, spadne mi na zem a a ako keby odskakoval odo mňa. Je možné, že je to znak toho, že nechce byť ten kamienok so mnou alebo nie je pre mňa vhodný momentálne? Ďakujem za krásne stránky a múdrosti 🙂 Alexandra

  Páči sa mi

 65. Ja sa chcem opýtať či to nie je hriech pretože ja som kresťanka a chcela by som si kúpiť prsteň ktorý nosil damon v upírskych denníkoch a ta čo ho predáva povedala že je to lazurit ale je len tmavo modrí nevyzerá ako on prosim odpovedzte dakujem

  Páči sa mi

 66. Chcela by som sa spytat, kupila som si naramok z trbomblovaneho lapisu a umyla som ho po tecucou vodou. Nosila som ho niekolko dni a vsimla som si, ze mi dost vybledol. Nosim ho na prijmacej ruke a mam viac naramkov. Zda sa mi akoby mal tu farbu osuchanu alebo vytiahnutu. Na slnku som ho nemala, nabijala som ho po umyti na krystali.Viete mi prosim poradit, cim to moze byt sposobene, ze zmenil farbu, resp. vybledli niektore kamienky, maju biele spicky alebo akoby flaky. Dakujem za odpoved a prajem pekny den 🙂

  Páči sa mi

 67. Predpredpredminuly tyzden mi bolo par dni takto blbo a bolela ma hlava. Urobila som si tie uhliky, pomohlo. Ale potom, o tyzden, znova to iste a to sa opakovalo viackrat. Povedala som si, to by ma zaujimalo, od koho to mam. Mohol to byt neznamy v meste, niekto znamy v partii alebo v praci. Lenze, ono je tazke zistit, od koho si dostal z oci.

  Trochu som bludila po nete a nasla som stranku, kde sa pise o jednom kameni, Lapis, ktory vraj Ma schopnost vracat negativnu energiu tomu, kto ju vyslal. Tak som si povedala, nemam co stratit (mozno par eur 😀 ), za pokus to stoji. V obchode s klenotami som si kupila takyto privesok kamen Lapis.

  Minuly piatok (Ci predminuly? Ale nie tento.) sme mali mat stretnutie, len par ludi z partie na kavu, ziadny alkohol a potom opat v sobotu uz skoro cela partia. V piatok, ako som bola s castou z partie von, ma dost bolela hlava a zacalo mi byt blbo. Vtedy som ten kamen pri sebe nemala. Vecer som dosla domov a zobrala Lapis. Zavesila som si ho na krk a povedala, ze by som rada vedela, kto je za tym.

  Na druhy den sme mali to stretnutie s celou partiou. Postupne prichadzali ludia a prisla jedna nasa kamaratka, bola s nami aj v piatok, hned so slovami, ze ju strasne boli hlava. Ja som hned spozornela, ze by to fungovalo a bola to ona? Ona nam neskor povedala, ze ju boli hlava uz 6 dni a ze asi dostala Zoci. Vraj aj tusi, od koho to dostala, ale nechcela to prezradit. A tak divne vtedy pozrela na moj privesok. Tak teraz neviem, ci to Zoci mi urobila ona a Lapis jej to vratil alebo niekto iny spravil nam obom Zoci?

  Zaujimalo by ma este, ako Lapis posobi, ked ho nosim na pravej ruke. Viem, ze ludia nosia normalne kamene na lavej ruke, ale nejak citim, ze ho mam mat na pravej a neviem preco? Velmi velka vdaka za nazory.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s