Ako dlho potrvá, než kúzlo zaberie?

S touto otázkou sa stretávam veľmi často. Aby sme vedeli odhadnúť, koľko nám potrvá, než sa kúzlo začne materializovať, potrebujeme vedieť čo-to o princípe, akým kúzla fungujú.

Každá ľudská bytosť funguje súčasne na dvoch rovinách – na tej hmotnej, kde ju reprezentuje jej fyzické telo a vedomá vôľa, a na éterickej, kde ju reprezentuje jej energia a jej podvedomie. Podvedomie nás spája so zvyškom energetického sveta a je poslíčkom, cez ktorého energetickému svetu “posielame” svoje priania – kúzla.

Naše vedomie existuje v priestore a čase a v materiálnom svete. Vie manipulovať materiálnymi vecami, ale nevie ovplyvniť energetický svet (niekedy sa mu hovorí aj svet vibrácií). Naša vôľa je prejavom nášho materiálneho bytia. Energia, ktorá ju premieňa na konkrétny výsledok, je prejavom celkom inej roviny – a tou vládne naše podvedomie.

Podvedomie nereaguje na reálne veci. Podvedomie reaguje na emócie, obrazy a predstavy. Všetko, čo si ako-tak vieme predstaviť, vieme v konečnom dôsledku aj materializovať. To je princíp, na ktorom fungujú kúzla.

Problém s podvedomím je však súčasne ten, že nerozlišuje medzi slovami a predstavami, medzi hmotou a snom. Každý človek môže používať len jeden kanál v čase – materiálny alebo energetický. Kým funguje vedomie, hlas podvedomia sa k nám nedostáva. A kým funguje vedomie, kŕmi podvedomie podnetmi, ktoré doň prichádzajú a sú vždy rovnakej dôležitosti. Podvedomie ich musí najprv spracovať, aby sa vedelo rozhodnúť, čo s nimi urobí.

A v tom je pes zakopaný: Keď obvykle siahame po kúzle, je to prejav extrémne silnej potreby. Už sme s najväčšou pravdepodobnosťou vyčerpali všetku našu fantáziu a všetky “reálne” možnosti a napriek tomu naša potreba pretrváva. Tak sa rozhodneme bosorovať.

Ak však chceme urobiť kúzlo, musíme ho komunikovať nášmu podvedomiu. Vedomie je snovač plánov, podvedomie je ich realizátor. Keď dostane informáciu, čo chceme dosiahnuť, vezme ju a ide ju realizovať pomocou všetkého, čo má k dispozícii: nášho vedomia, našej pozornosti, našej intuície, prírodných zákonitostí, metafyzických zákonitostí a univerzálneho prepojenia všetkých foriem energie…

V tomto bode je dôležité vystúpiť mu z cesty a nechať ho robiť. Nemyslieť na to, čo chceme dosiahnuť. Ak na to totiž stále myslíme, dodávame podvedomiu stále nové a nové informácie a miesto toho, aby malo čas postarať sa o naše prianie, musí interpretovať nové vnemy k danej veci a zisťovať, či sú dôležité. Slovom – zavadziame mu v robení.

Lenže spomeňte si, že už sme vyčerpali naše normálne možnosti a pálčivá potreba napriek tomu pretrváva a prenasleduje nás. A tak čo urobí priemerný človek? Stále na to myslí. Urobí kúzlo a netrpezlivo začne vyzerať, kedy sa už naplní. Po chvíli, keď sa nič nedeje, urobí ďalšie kúzlo s tým istým cieľom. Stále a stále týra podvedomie svojimi prianiami a nenechá ho “robiť”… a kúzlo nevychádza.

Jednou z dôležitých bosoráckych schopností je schopnosť sústrediť sa celým svojím bytím na svoje prianie, vytvoriť z neho absolútne jednoznačný, mocný, citový, plastický obraz (to je jediná reč, ktorej podvedomie rozumie), poslať ho v bosoráckom rituáli podvedomiu a potom zabudnúť. Nemyslieť na to, čo chceme. Každá myšlienka navyše len odkladá materializáciu kúzla.

Môžeme však urobiť ešte niečo pre to, aby sa kúzlo mohlo čo najskôr prejaviť. Môžeme začať vyhľadávať príležitosti, v ktorých sa môže začať prejavovať. Ak hľadáme partnera, začneme chodiť medzi ľudí. Ak chceme vyhrať v lotérii, skúsme si aspoň párkrát podať lós. Ak chceme levitovať predmety, musíme to skúšať na každej maličkej vecičke. Jednoducho ak sa kúzlo má prejaviť, musí dostať príležitosť, v ktorej sa má prejaviť.

Ešte jedna vec ovplyvňuje rýchlosť, s akou sa kúzlo naplní. Je to počet prekážok na energetickej sieti, ktoré musí naše podvedomie pri materializácii kúzla prekonávať. Inými slovami, je to napríklad počet ľudí, ktorí musia niečo urobiť, ak sa má kúzlo naplniť. (Ľudia mávajú obvykle svoje vlastné záujmy a môžu podvedome odmietať spolupracovať – tzv. sa “bránia”.)

Ak chcem byť odvážnejší alebo lepší rečník či príjemnejší spoločník, jedinou “prekážkou” v materializácii kúzla som ja a môžem preto rátať s tým, že sa kúzlo prejaví pomerne rýchlo. (Napríklad moja mantra TUKNI COVAM zabrala v priebehu jediného týždňa!) Ak si chcem získať náklonnosť konkrétnej druhej osoby, môže sa táto osoba vzpierať a kúzlo sa pretiahne. A ak chcem rozbiť vzťah iných dvoch osôb, musím rátať s dvojnásobným “odporom” a preto aj s tým, že toto kúzlo potrvá ešte dlhšie. 

Takže, ak chcem výsledky vidieť čo najrýchlejšie:

 1. Najprv si musím vytvoriť takú formuláciu priania, ktorá zasahuje čo najmenej ľudí (alebo ktorá čo najviac ľuďom prinesie zjavný prospech, aby sa čo najmenej “vzpierali”).
 2. Potom si musím vytvoriť emocionálne silný obraz, poslať ho podvedomiu a nato ho hneď VYMAZAŤ z vedomia.
 3. Navyše musím začať okolo seba vytvárať príležitosti, v ktorých sa kúzlo môže prejaviť. (A ešte stále naň NEMYSLIEŤ.)

A ešte jedno upozornenie na záver – kúzlo má rôzne podoby. Niekedy to, čo sme si priali, prichádza v celkom nepravdepodobnom “obale”. Takže nesmieme posudzovať podľa obalu, ale brať všetko, čo k nám prichádza a skúmať, či to nie je práve naše zhmotnené kúzlo!

5 thoughts on “Ako dlho potrvá, než kúzlo zaberie?

 1. dobry den, som na vasej str.prvy krat a musim uznat ze sa tu nachadzaju zaujimave clanky. mam tiez problem s byvalym priatelom a neviem ako ho ziskat spät..on uz sice ma priatelku a su zasnubeny, no priznal sa mi ze ju nelubi. mam sancu ziskat si jeho lasku? niekolko vestic mi povedalo ze ma stale lubi,ale brani sa tomu,bojuje sam proti sebe, mozete mi poradit? dakujem

  Páči sa mi

 2. oni newedia ci ta stale miluje jedna vestica ti povie jedno a ta druha vestica ti povie druhe ti sama musis vediet ci ta miluje. Chlap sam neukaze lasku,ti si musis zistit sama ci ta ma rad.Sleduj ako sa na teba pozera ked si v jeho bliskosti.Vypitij sa na to ako sa ma ako sa mu dari.Stan sa jeho dobrou priatelkou.Hovor mu ze mas neviem akeho znameho priatela a ako sa mate radi nech to v nom vivola ziarlivost.On sam potom pride na to aku velku chybu spravil ked ste sa rozisli. Musi sa k tomu dopracovat sam nie s tvojou pomocou.Musis mu nieco malo naznacovat abi vedel ze onho este mozes mat zaujem.

  Páči sa mi

 3. Dobry clanok. Ked sa nad tym zamyslam, je to pravda. Netreba nic pohanat nasilu a kazdemu kuzlu dajme cas.
  Dakujem aj za objasnenie samotnej funkcie podvedomia. Mam v tom jasnejsie, a vybavuje sa mi napriklad- polosen. Ak snivam, vidim najma farebne skvrny ako aura, vsetky hlasy su rovnake a atmosferu vnimam podla toho ako sa citim. Ak mi je zle, casto je zamracene, sivo, ak som stastna, obloha byva oranzova prip. zelena (nie, nefrcim na nicom, jednotlive farby maju svoju symboliku). Minule som v polospanku spojila vedomie s podvedomim, pamatam sa ako som premyslala nad emocionalnymi spomienkami predoslych dni a zaroven som ich vedome “kontrolovala” a robila si zaver, ako sa mam zachovat v tej a tej situacii. Nieco mi to zanechalo, chvile, kedy som nevedela co robit alebo sa snazila najst ich hlbsi vyznam sa mi zdaju zname, viem isto ako sa mam zachovat a co pride (take Deja Vu)

  Páči sa mi

 4. Dobry clanok. Ked sa nad tym zamyslam, je to pravda. Netreba nic pohanat nasilu a kazdemu kuzlu dajme cas.
  Dakujem aj za objasnenie samotnej funkcie podvedomia. Mam v tom jasnejsie, a vybavuje sa mi napriklad- polosen. Ak snivam, vidim najma farebne skvrny ako aura, vsetky hlasy su rovnake a atmosferu vnimam podla toho ako sa citim. Ak mi je zle, casto je zamracene, sivo, ak som stastna, obloha byva oranzova prip. zelena (nie, nefrcim na nicom, jednotlive farby maju svoju symboliku). Minule som v polospanku spojila vedomie s podvedomim, pamatam sa ako som premyslala nad emocionalnymi spomienkami predoslych dni a zaroven som ich vedome “kontrolovala” a robila si zaver, ako sa mam zachovat v tej a tej situacii. Nieco mi to zanechalo, chvile, kedy som nevedela co robit alebo sa snazila najst ich hlbsi vyznam sa mi zdaju zname, viem isto ako sa mam zachovat a co pride (take Deja Vu)- pochopila som to spravne?

  Páči sa mi

Komentáre sú uzavreté.