V ktorú dennú hodinu robíme kúzla?

Nikola sa pýtala: “Počula som, že kúzla by sa mali robiť len v noci. Je to pravda?

Odpoveď: Výpočty vhodnej doby na kúzla sú buď veľmi jednoduché, alebo veľmi komplikované 😛 .

Po prvé, závisí to od toho, ktorú energiu pri kúzle chceme použiť. Ak slnečnú, potom robíme kúzla okolo poludnia. Ak mesačnú, robíme kúzla okolo polnoci. Teda vždy, keď je dané teleso v zenite.

Niekedy potrebujeme pre kúzlo špecifickú energiu niektorého z anjelov. Každý z anjelov riadi určité hodiny dňa – pokiaľ sa pamätám, sú to dve hodiny, potom nasleduje iný anjel. Rozpisy, ktorý anjel riadi ktoré hodiny, sa nachádzajú v bosoráckych kalendároch. Ja ich napríklad nevyužívam vôbec.

Potom je tu otázka, či sme začiatočníci alebo zdatní bosoráci. Zdatný bosorák dokáže robiť kúzla hocikedy. Začiatočníkovi pomáha, keď ho nerozptyľujú zvuky z ulice, keď nedrnčí v kuse telefón, nevrazí mu každú chvíľu do izby zvedavý súrodenec s otázkou “čo robíš?” a podobne. Takže jasné je, že začiatočníkovi pomôže robiť kúzla v noci (samozrejme, pri vypnutej telke 😛 ).

Čiže v konečnom dôsledku je to vec toho, nakoľko sme pokročilí a dokážeme sa sústrediť, vizualizovať a vybičovať emócie napriek bočným vyrušeniam.