Štyri kamene, ak sa dostavili príznaky vzostupu

railroad-tracksNa webe som našla užitočný článok:

Cítili ste sa v poslednom čase vykoľajení? Znova sa množia príznaky vzostupu; je to dôsledok čoraz intenzívnejších energií. Dobrá správa je, že integrujeme tieto vyššie frekvencie ako prostriedok pre našu vlastnú transformáciu.  Pomocou nich aktivujeme čoraz viac zo svojich spirituálnych darov. Niekedy je to však prílišná záťaž pre náš biosystém a spôsobuje nežiadúce bočné účinky:

 • bolesti hlavy
 • oťapenosť
 • nevoľnosť
 • bolesť kĺbov, chrbta a bolesť na neobvyklých miestach – nos, čeľusť a pod.
 • príznaky akoby chrípky alebo nachladenia
 • poruchy spánku/nespavosť
 • živé sny, v ktorých spracovávame zážitky
 • únavu
 • pocit preťaženia/podráždenosť
 • zlosť
 • depresiu/smútok
 • náhle a prudké výkyvy nálad
 • pocit zmätenosti a straty orientácie
 • návaly horúčosti.

Ak sa necítite v poriadku, je rozumné vyhľadať lekára – už len pre pocit istoty. Ale ak nemáte zdravotné dôvody na svoje pocity, tak asi pôjde presne o príznaky vylaďovania sa na vyššie vibrácie. Štyri kamene vám pomôžu zvládnuť tento prechod rýchlejšie a elegantnejšie:

auralit23Auralit (alebo hocijaký iný druh ametystu)

Ametyst je úžasný liek na takmer všetky príznaky vzostupu, pretože skľudňuje, čistí a svojpomocne zvyšuje našu vibráciu. Auralit je najsilnejšie pôsobiaci ametyst – ametyst so ševrónovými fantómami, ktorý pochádza a Horného jazera v Kanade. Zvláštny je svojimi inklúziami veľkého spektra minerálov, ktoré ho predurčujú ako pomôcku pri liečení širokého spektra problémov. Minerály v ňom sú obvykle lepidokricuit, kakoxenit, goethit, pyrit, bornit, chakopyrit, zlato, striebro, platina, uranopilit, covellit,  sfalerit, meď, limonit, pyroluzit, adulár, hematit, epidot, magnetit, titanit, rutil, gersdorffit a tyrolit.

Auralit sa priebežne vibračne prispôsobuje tomu, kto ho nosí. Vedie nás, upozorňuje, ozrejmuje a pomáha nám dostať sa na vyššiu vibračnú úroveň tým, že pomáha odstrániť blokády, ukazuje použiteľné zdroje a pomáha nám zbavovať sa starých emócií alebo presvedčení, ktoré už sú prežité a nepodporujú náš rast. Pri práci s auralitom so vyvažujeme čakry, máme náhle záblesky poznania a posilňujeme si psychické schopnosti.

Pomôže nám zmierniť emocionálne a mentálne dôsledky vzostupu: stres, nervozitu, záchvaty náhleho strachu, depresiu, hnev. Takisto pomáha odstrániť bolesti hlavy, ktoré sú zapríčinené tým, že nejaké poznanie v sebe potláčame. Upokojuje nás a umožňuje nám tak zaoberať sa vecami, ma ktoré by sme si inak netrúfli.

Heliotrop

bloodstoneNiekedy potrebujeme mimoriadne posilniť svoje fyzické telo, energetický systém a vnútorné nastavenie. Heliotrop, tmavozelený druh chalcedónu s bodkami alebo škvrnami červeného jaspisu, je známy ako kameň spirituálnych bojovníkov: uzemňuje, zvyšuje fokus, zvyšuje vitalitu, dáva pocit bezpečia a tým zlepšuje našu reakciu na hocijakú zmenu. Ak sa potýkate hlavne s fyzickými príznakmi vzostupu, siahnite po heliotrope. Detoxikuje a posilňuje endokrínny, imunitný, reproduktívny, lymfatický a cirkulačný systém. Posilňuje koreňovú čakru a zvyšuje fyzickú výdrž. Urýchľuje odoznenie príznakov spojených s vzostupom, hlavne pri únave a dezorientácii.

Pomáha nám integrovať nové vibrácie do nášho energetického systému a vyvažuje ich s našimi. Takisto rýchlo rozpúšťa nízke vibrácie, ktoré sa uvoľňujú v procese očisty, a pomáha nám udržať si pozitívne naladenie.

Kunzit

kunziteKunzit je výborný kameň pre emocionálne výkyvy spojené s vzostupom. Zmeny energií vedú k podráždenosti a niekedy strachu alebo vznetlivosti a jemná energia kunzitu, za ktorú vďačí obsahu lítia, pôsobí ukľudňujúco a tlmivo. Kunzit vyváži naše nálady, zmierni náhle poryvy hnevu, strachu, nevôle a dodá nám jemnú, láskavú energiu.

Prskance a prúžky v kunzite znásobujú a vedú vyššie vibrácie a pomáhajú im dostať sa do nášho energetického poľa. Kunzit nám pomôže pri depresii, pri spracovávaní starých emocionálnych rán, pri nutkavej nedôverčivosti a iných vzorcoch správania, ktoré neumožňujú nášmu srdcu prejaviť sa naplno. Pomáha nám viac a plnšie zotrvávať v svojom srdci, ale aj jasnejšie stanovovať naše vlastné hranice voči iným, čím zvyšuje našu energetickú ochranu. Pomáha nám zrušiť závislosť na mienke iných a ak máme problémy s kĺbmi (stuhnutosť, bolesti), kunzit ich zmierni..

Sodalit

sodalite-raw-500x500Sodalit je modrý kameň s bielymi mapami kalcitu. Pomáha pri mentálnych a spirituálnych problémoch spojených so vzostupom, a zmierňuje ich emocionálne prejavy. Posilňuje našu mentálnu zložku, pomáha veci organizovať, stabilizuje energiu a vnáša do zmätku poriadok. Pomáha zrušiť staré vzorce myslenia a reagovania, ktoré nám neumožňujú chápať širší kontext. Zlepšuje našu intuíciu a vylaďuje nás do väčšieho súladu s realitou/pravdou. Prebúdza a rozširuje našu spiritualitu a pomáha nám porozumieť lekciám, cez ktoré prechádzame, naučiť sa z nich a potom ich nechať za sebou.

Sodalit navyše upokojuje a uvoľňuje. Pomôže nám, keď sa dostaneme do emotívnej vývrtky, ale pomáha aj stíšiť príliš aktívnu, rozrušenú myseľ. Pomáha výborne pri nespavosti a ak máme záchvaty horúčosti, sodalit ich chladí.

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s