Uskladnenie kameňov, keď ich nepoužívame

Keď ľudia svoje kamene nepoužívajú, majú tendenciu povkladať ich do nejakých škatuliek alebo priečinkov (ja sama som na to používala krabice z bonboniéry s ich plastikovými vložkami) alebo do plastikových sáčkov. Väčšinou si ich aj označíme menovkou, aby sme nezabudli, o aký kameň ide, uzavrieme a dáme do skrine alebo na iné chránené tmavé miesto. 

Takýto spôsob uskladnenia je aj v poriadku, pokiaľ ide o krátkodobé uskladnenie (napríklad pri preprave). Ale kamene nemajú radi úplnú temnotu po dlhšiu dobu. Oveľa vhodnejšie pre ne je umistniť ich do malých košíčkov alebo sklených misiek a povykladať niekam, kde nie sú v ceste, ale vzduch a svetlo k nim majú aspoň v akom-takom množstve prístup (napríklad na horné police alebo na skrine). Alebo ich možno takto využiť ako dekoračné predmety v priestore. Celá atmosféra priestoru sa tým zmení – niekedy v priebehu pár minút! Bude sa nám ľahšie dýchať, v priestore bude veselšie a bude v ňom panovať väčší pocit spokojnosti. Stačí, keď majú to svetlo ako každý iný člen domácnosti.

Ak si ich chcete nechať roztriedené a s menovkami, použite starú bonboniéru s plastikovou vložkou, ale nezatvárajte ju. Alebo použite nejakú inú priečinkovú podložku, ktorá vám umožní zoradiť si ich buď podľa farby, alebo podľa tvrdosti (to je lepšie). Ak máte miesto vo vitríne, môžete ich mať aj vo vitríne, ale nevystavujte ich bodovému osvetleniu – niektoré kamene to môže poškodiť.

Ak máte uzatvárateľné sklenené nádoby, použite ich – najmä pri krehkých kameňoch. Ktokoľvek nový vstúpi do priestoru, väčšinou s neomylným inštinktom zamieri práve k tým najkrehkejším alebo najcennejším kameňom a začne ich babrať. (Okrem toho sa v uzavretých sklených nádobách kamene menej zaprášia.)

Pokiaľ s kameňmi skutočne “žijete”, môžete si ich rozmiestniť na krbovej rímse (ak máte krb), na podokenici, kam nesvieti priame slnko, po skrinkách a poličkách, na nočnom stolíku, pri kvetoch či na pračke alebo počítači. Citlivé a krehké kamene kladieme, samozrejme, na neprístupné miesta – ale postarajme sa, aby mali toľko svetla, ako ho máme v dome či byte my sami.

Malý tip na uskladnenie kameňov

Reklamy

9 thoughts on “Uskladnenie kameňov, keď ich nepoužívame

 1. Kamene dobre vyzeraju na skle, lebo sa neodraza ziadna farba, iba ich vlastna. Ja mam na sklenenom velkom tanieri a par ich mam v takej velkej napoleonke. Ja ich vidim, oni ma vidia a tak sme spokojni. Co som si kupila neopracovane kusky, tak som si ich kupila uz s takou krabickou, ako bomboniera, tak ako napad fakt dobre.
  Helus nech ti tvoje kamienky prinesu radost a zdravie, ktore tak potrebujes. pozicala by som ti aj z mojich kamenov, ak by si chcela.

  Like

 2. Vie mi niekto poradit predajnu s kamienkami v Banskej Bystrici?Preco sa kamene nabijaju na pocitaci? mozu sa tam nabijat akekolvek kamene?

  Like

 3. Vladimíra,

  s Banskou Bystricou nemôžem poradiť, to nechám na iných, ale na počítači môžete nabíjať hocijaký kameň. Počítač je čistý zdroj energie bez dodatočných vibrácií, takže neprepíše liečivú vibráciu kameňa. Ja som to tiež nevedela, kým mi to neporadila jedna skúsená “bosorka”.

  Like

 4. Chcela by som sa spýtať, syn má psychické problémy menejcennosti , teraz je liečený, ale nastal opak je aroganttný, jedovatý, hašterivý a vevie sa dať dokopy. Začal podnikať a nedarí sa mu a tým sa jeho stav hlavne v správaní zhoršuje hlavne v komunikácií s ľudmi.Chcela by som mu pomôcť, aké kamene má používať a akým spôsobom? Potrebuje trochu láskavosti a citu voči druhým hlavne spolupracovníkom.

  Like

 5. Zuzana, vydrz to.. ak je ta zmena natury este v ramci liecby..))
  Pokial o tom nieco viem, najlepsie je, ked si “svoj kamen” vyberie sam.. Ak ho budes vyberat Ty, tak sa skus sustredit.. akoby si to vyberal ON..
  ak ho prijme,.. mozes pokracovat v specialnych kamenoch s urcitym terapeutickym zamerom.. ale to Ti uz konkretne poradi snad Helar..))

  Like

 6. Zuzana,

  to čo píšete, mi napovedá, že váš syn je vnútorne veľmi nešťastný. Kamene z neho to nešťastie nesnímu, ale môžu ho aspoň trocha ukotviť. Výborný na to je hematit, ktorý som nedávno požičala tiež jednému nešťastnému a preto výbušnému a hašterivému mládencovi. Asi po dvoch týždňoch treba k hematitu pridať ruženín a ametyst, po ďalších dvoch týždňoch treba hematit na nejaký čas vysadiť a pridať celestit alebo angelit, prípadne akvamarín (ale ten modrý). Ametyst vtedy možno tiež dať preč, pokiaľ k nemu chlapec dovtedy nepriľnul, a možno ho nahradiť lapisom lazuli. Ak zistíte, že sa syn stabilizuje a je znášanlivejší, skúste sa uzavrieť jeho auru proti vonkajším i vnútorným presakom labradoritom a ten by spolu s ruženínom už potom mohol nosiť ľubovoľne dlho. Ak lapis lazuli zaberie, tiež ho možno nosiť donekonečna (a že zabral, to zistíte vtedy, ak nebude reagovať emotívne, ale racionálne).

  Like

 7. Na stránku som sa preklikala “náhodou”, tak stále čítam a čítam. O pozitívach rozmiestnenia kameňov v byte som ani nevedela, ale my si často od mora ale bo aj u nás z prírody prinesieme kamene a máme ich ako dekoračné predmety na okne, na krbe alebo len tak na poličkách.

  Like

 8. Ahojte chcel by som sa opýtať kde mam dávať moje kamene ak ich mám všetky surové a tým pádom i vačšie do jednej misky by sa zmestili asi dve tak neviem…????
  ďakujem

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.