Stromový jaspis

jaspis-stromovy-hruby.jpgAJ: tree jasper, ale aj tree agate (treba rozlišovať podľa priesvitnosti), NJ: Baumjaspis, ČesJ: achát stromečkový, NórJ: agat tre

Stromový jaspis sa často zamieňa s machovým achátom alebo montanským achátom. Zdroje nie sú jednotné pri priraďovaní tohto kameňa a niekto ho označuje ako achát, iný zas ako jaspis. Ja sa držím jednoduchého pravidla: ak je kameň priesvitný alebo polopriesvitný, ide o achát. Ak je kameň nepriesvitný a farby sú výrazná biela a výrazná zelená, ide o stromový jaspis.

Má trigonálny systém a patrí do skupiny oxidov quartzu. Počas kryštalizácie bieleho quartzu sa do zlomov dostali zelené silikáty železa a vytvorili štruktúry, ktoré sa podobajú rastlinám.

Mystické vlastnosti: O stromovom jaspise sa veľa nepíše. Podobne ako machový achát nám pomáha naladiť sa na prírodné sily. Posilňuje spojenie s prírodou a masové vedomie. Pomáha nám pomáhať prírode prežiť. Výborný kameň pre ľudí pracujúcich v poľnohospodárstve a pre rodičky.

Ukľudňuje a je dobrou pomôckou pri meditáciách. Navodzuje pocit vnútornej istoty a pokoja a pripomína nám naše vlastné silné stránky.

Posilňuje našu výdrž a zotrvačnosť. V situáciách, kde by sme sa inak cítili bezmocní a zraniteľní, nám dodáva odvahu a silu. Tak nám pomáha problémy premeniť na príležitosti a prebúdza bojovníka v nás.

V mágii sa spája s kúzlami na získanie bohatstva, šťastia a dlhovekosti. Kelti ho nosili, aby k sebe pritiahli priateľské duše, podľa iných zdrojov zas aby objavovali skryté poklady.

Spája sa so srdcovou čakrou. Presúva energiu z éterického tela do fyzického v smere od hlavy k nohám. Jeho znamením sú Blíženci, najčastejšie sa priraďuje planéte Merkúru, jeho element je Zem a má receptívnu energiu.

jaspis-stromovy2.jpgLiečiace vlastnosti: Kedysi, keď som trpela zápalom a zahnisaním zubov a čeľustných kĺbov, som si našla, že stromový jaspis tieto bolesti zmierňuje a potláča vnútorné zápaly. Odvtedy ho používam na tieto účely. Súčasne ho používam na ukľudnenie boľavých svalov. Buď ho prikladám na dané miesto, alebo keď sa mi ozvú čeľustné kĺby, nosievam ho ako náušnice. (Stačí, keď je v aure, a už pôsobí.)

Posilňuje celkovú vitalitu a imúnny systém, čím nás ochraňuje pred častými infekciami.

Najlepšie je nosiť ho v priamom kontakte s kožou. Aby bol skutočne účinný, treba ho nosiť po dlhú dobu; jeho účinok je pomalý, neviditeľný, ale sa stupňuje.

Reklamy

One thought on “Stromový jaspis

  1. Ahojte, ja mám problémy s čeľustnými kĺbami a mám aj ortézu, ktorú nosín na odľahčenie kĺbu. V poslednej dobe ma veľmi bolel a z toho aj hlava tak som tú ortézu nosila už aj cez deň v práci :D. Ale odkedy som začala nosiť tento malý kamienok výrazne sa mi polepšilo. Kĺb síce cítima ko mi prepukáva a tak ale už ma toľko nebolí a ortézu už nosím iba v noci aj to nepravidelne. Takže vrelo odporúčam.

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.