Hudba pre aktiváciu čakier

Toto je predvianočná nádielka na minigrimi: Pre všetkých, ktorí potrebujú aktivovať svoje čakry, som “zobla” (a radšej sa ma nepýtajte na presný význam tohto slova 😛 ) zvuky tibetských “spievajúcich misiek” – čo čakra, to iný zvuk. Trochu som ich orezala a upravila. Každý zvuk má teraz približne 30 sekúnd a je vo formáte mp3. Aby sa dali dobre využiť, treba si z každého zvuku urobiť prehrávaciu slučku asi 6-7 minút. (Menej nemusí zabrať; viac môže trvať pridlho a človek stratí koncentráciu.)

Zvuky nájdete tu:

Ak by súbory neboli prístupné, značí to len jedno – zabudla som obnoviť platnosť úložného priestoru… 😕 (“Skleróza kvitne v každom veku.”) Tak mi nechajte odkaz (okno priamo v texte, nie pod článkom) a ja to okamžite napravím!

A čo sa týka použitia – sadnite alebo ľahnite si ako pri meditácii, dajte si na uši slúchadlá, pustite si zvuky a sústreďte pozornosť na danú čakru. Čoskoro by ste v nej mali zacítiť chvenie.  To je znak, že sa čakra aktivuje.

Začnite čakrou bazálnou a postupujte vyššie, až sa dostanete ku korunnej čakre. Potom postupujte naopak – od korunnej späť k bazálnej. To zabezpečí, že sa vám energia nebude zbierať v hlave a že nedostanete migrénu.

Stiahnite si zvuky čo najskôr – nebudú tam večne! A dajte vedieť, či ste so sťahovaním nemali problémy – možno sa mi podarí do Vianoc vyrobiť “liečivý nápev” ako darček pod stromček!

60 thoughts on “Hudba pre aktiváciu čakier

 1. Ivan,

  aký problém pri sťahovaní máte? Možno to bude od vás chcieť, aby ste sa zaregistrovali, hoci doteraz to od nikoho nechcelo. Normálne by ste mali klinúť na linku (skrytá pod “tu” v texte) a malo by vás to vziať na stránku. Tam sú vypísané rôzne MP3 súbory pre rôzne čakry. Nastavte sa na súbor myšou, kliknite pravé tlačítko a dajte si súbor uložiť do svojho počítača. Ak postretnete iný problém, ozvite sa a popíšte mi ho!

  Páči sa mi

 2. Ahoj,
  skusal som stiahnut tie mp3-jky, aj som sa zaregistroval – ale i tak som sa nedostal na stranku ktora by aspon zdaleka pripominala nieco co by som mohol stiahnut. Nemohol by si mi prosim Ta poslat tie mp3 na e-mail?

  Páči sa mi

 3. Pre všetkých, ktorým sa nepodarilo stiahnuť si hudbu!

  Vďaka čitateľovi Petrovi som našla iný spôsob, ako súbory sprístupniť. (Peter, díky!) Pretobila som pôvodný text a priamo doňho som doplnila linky na jednotlivé čakry. Miesto uloženia je síce časovo obmedzené a ak zabudnem ho obnoviť, tak sa po dvoch mesiacoch stratí, ale kontakt na mňa nájdete na pravej lište, tak mi jednoducho napíšete a ja to už zas nejako dám do poriadku 😛 …

  Páči sa mi

 4. Ahoj Helar,Ja som sa len teraz zobudil a skusam to stiahnut,no mozem si len vypočut ukažky ale stiahnut sa mi to neda,len mi to automaticky otvory prehravac.Vieš to ečte prosim nejal obnovit? verla vdaka krasne dni prajem julio.

  Páči sa mi

 5. Julio,

  už som odpovedala e-mailom, ale pre istotu pre ostatných: edisk.cz zmenil systém fungovania (och, to ja rada, keď sa uprostred niečoho menia podmienky!) a teraz to funguje takto. Ak si chcete hudbu stiahnuť, doplním do textu linku na pôvodné “skladisko”, hoci tam zas bol problém s prihlasovaním… Alebo mi napíšte e-mail a ja poradím, ako na to!

  Páči sa mi

 6. Mila Helar,
  ja som nedavno objavila Tvoje stranky, poprosila by som Ta o pomoc na stiahnutie hudby na aktivaciu cakier na moj mail :a.assia@zoznam.sk,
  vopred dakujem 🙂

  Páči sa mi

 7. Ahojte netechnicke typy 🙂
  … prave som sa na to pozeral a mne to ide stiahnut bez problemov.
  Pre tych, co nevedia ako na to:
  1. otvorte link (adresu) pomocou odkazu v clanku
  2. na stranke, ktora sa otvori je UPLNE DOLU taky haki-baki 🙂 text (cisla), ten odpiste do policka pri nom
  3. kliknite na tlacidlo Stiahnut subor
  4. stranka sa obnovi a zasa na konci stranky bude odpocitavanie, po nom zacne subor stahovat automaticky… ked nie, bude tam odkaz na ten subor

  Vela stastia, a Helar – vdaka, zajtra sa na to ‘pozriem’ :-)(-:

  Páči sa mi

 8. P.S.: ak odpisete ten haki-baki kod nespravne, stranka sa obnovi, ale na spodku nebude odpocitavanie, ale iny text… takze odpiste ten novy, kliknite na Stiahnut subor a uz by to malo fachcit makat 🙂

  Páči sa mi

 9. ahoj, len sa chchem spytat ak je to este aktualne lebo som to nie celkom pochopila, ze tych sedem minut to ma trvat vsetko teda vsetky cakry spolu alebo kazda jedna po 6-7 minut. dakujem

  Páči sa mi

 10. Zdravím, nedávno som objavila túto skvelú stránku, gratulujem jej autorke, je nádherná a plná pre mňa užitočných vecí. K ezoterike som tak vedome pričuchla pred nejakým tým časom, nevedome ju v sebe mám vždy. Je toho veľa, čo sa človek naučí, dozvie, vytvára si vlastné názory a stránky, sama jednu vlastním, ale ešte ezoteriku len rozbieham, vcelku by som aj rada, keby mi autorka tejto občas s niečím helfla, aspoň s autorským súhlasom, ak by som niečo chcela citovať aj u seba. Ale o tom potom a súkromne. K čakrám. Hudba je úžasná vec, som to skúšala. A čistenie som prevádzala s hudbou len smerom hore, ku korunnej čakre, naspäť som použila energiu sokaisi. De facto vyčistené či zaktivované oboma smermi, len som použila iné technky, to hádam nevadí? Na čakry nie som odborník, najviac som sa o nich dozvedela práve tu. A sorry, len sa mi to neche písať teraz presne tam, kam treba, lebo je tu naozaj veľmi široký záber, tak chcem povedať, že vďaka za Piatich tibeťanov, dnešný deň si rátam ako prvý… 🙂 A malá otázka, ak môžem. Ak pociťujem dlhodobejšie teplo v oblasti niektorej čakry, u mňa je to hlavne krčná a potom aj srdcová, je to dobré alebo zlé? Stáva sa mi to pri rôznych príležitostiach, naštartovanie tepla – a končí kedy chce. Niekedy to trvá pár hodín, pár minút ale aj pár dní. Môže ísť aj o energiu, s ktorou pracujem? NAštartovanie nejakého liečiteľstva alebo len o aktiváciu čakry? Vedomia? ja neviem. Či naopak, je to signál, že bacha, na toto si dávaj pozor. Ono sa to vlastne začalo už skôr pálením dlaní, niečo ako aktivovanie čakier na dlaniach. Ale to potom ustalo a teplo sa presunulo na hruď. Ci tam som najvyvinutejšia? (smiech) Ďakujem za odpoveď. Príjemný večer a ničím nerušený najbližší týždeň. A veľa svetla vám…

  Páči sa mi

 11. Jej tak ty musis mat dobre srdiecko ked teplo na srdcovej.Aj ja ho obcas citim totizto som si ju otvoril na 70% a take teplo presne ako popisujes mam aj ja.
  to je dobre neboj sa toho.

  Páči sa mi

 12. Waw, tak paráda. Myslela som si, že to nemôže byť zlé, mám pri tom fajn pocity, nebojím sa toho tepla, ale občas je tak silné, že mám chuť ho zahasiť. Normálne sa musím napiť vody a na chvíľu cítim, ako voda schladzuje teplo, ktoré tam je aj nadalej, ja neviem, sú to také zmieršané pocity, ale inak fajn. Momentálne teplo cítim len slabé. Ako hovorím, začne to kedy chce a trvá ako dlho chce. Rada by som využila tretie oko, ale začínam pochybovať, či sa mi ho voľakedy podarí otvoriť. Ja skrátka nevidím aury, neviem sa spojiť s nikým zhora pomocou vizualizácie, nič. U mňa funguje len intuícia a niečo ako empatia. Neviem prísť na to, kto je mojím anjelom strážnym a ani ako to zistiť, skúšala som rôzne knihy, testy a návody. Nakoniec som skonštatovala, že podľa dátumu narodenia mi vychádza Mitzrael, podľa písmena samohlásky v mene sú to všetci štyria archanjeli a element éter, no podľa testu aký som mytologický typ som chiméra a živel voda a oheň. Tak neviem. Podľa testu na pozemských anjelov som prevtelený anjel. A fakt sorry, že to píšem tu, ale ja sa potom málokedy viem vrátiť tam, kde som písala niečo predtým alebo čítala… :o) Musím nájsť ten článok o vzniku života a tak. Na tom som sa výborne pobavila. Tak dobre. A sú tam zaujímavé veci. Takže opäť k čakrám. Rada by som naštartovala taký proces, aby som presne vedela, kedy ktorú čakru otvoriť a ako to urobiť. Ako viete, na koľko percent je otvorená? Ja to neviem. Ako využívate vy svoju prácu s čakrami? Mne najviac pomôžu prakticvké skúsenosti iných, preto sa pýtam. Riadim sa svojou intuíciou, ale také porovnanie je fajn. jeeej, práve som ucítila teplo na srdcovej čakre… Na chvíľu. Som si spomenula, už roky dozadu sa mi stávalo, kedykoľvek, že som odrazu cítila teplý bod na nohe. Akoby mi z toho miesta na tele unikalo teplo alebo čo, niečo ako vypúšťanie pary. Taký bod asi ako 10 korunáčka, či dvojeurovka po novom. No, ja viem, veľa otázok naraz… No, spomeň čerta ako sa hovorí, práve sa mi rozhorela krčná čakra a na pravej nohe zo stehna na malom kúsku tiež cítim teplo… Moje iné čakry??? Ale čo to znamená? Ako to využiť či čo s tým robiť? Uf.

  Páči sa mi

 13. Joj, ešte niečo. Snažím sa toto tu postupne čítať a je fajn, že ešte mám čo čítať… :o). Skrátka neviem kde som to tu našla,ale asi vo vašich názoroch, je možné, že niektoré čakry v tele sú najviac rozvinuté? S ktorými pracujete? Alebo inak, vaše hlavné čakry? Dnes sa mi asi tak na hodinu stalo, že okrem srdcovej a krčnej som cítila aj brušnú, či ako sa jej presne hovorí. Akoby sa to teplo postupne rozvíjalo dole. Ale pri čítaní všetkých čakier, o tom, na čo sú a čo s nimi keď je niečo zablokované mám pocit, že mám zablokovanú sakrálnu. A ani ju necítim. Dokonca aj tretie oko zvyknem občas cítiť, ale inak, tak akoby som tam mala mravčenie. Ma napadlo, že som si myslela, že ho nemám otvorené, lebo nič nevidím, ani auru ani sa neviem skontaktovať s nikym hore a ani neviem cestovať. Ale zato mám silne vyvinutú intuíciu a empatiu. A to asi tiež s tým súvisí. Bože, toooľko vecí… haha.

  Páči sa mi

 14. cvičím na ne cviky,čistím ich a spievam ich bídža mantry a najnovšie mám na ne aj cviky.Keď sa mi otvárala koreňová čakra tak som mal pocit ako by mi dakdo metlu pchal doriti,hnusny pocit fakt ..

  Páči sa mi

 15. Helar ahoj prave sa mi stal jeden uzasny zazitok:

  Hram si na svojej mise pekne korenove hlboke tony.Zrazu vsak misa zacala piskat ton korunnej cakry. proste surovo som s tej misy spravil korunnu to ma ako soklo.Ale potom som vyludil dalsi iny ton a to bola sakralna cakra citim to.
  No a ak teras dakdo pochybujete ze som nebol tibetsky mnich tak fuk….

  je to normalne?

  Páči sa mi

 16. Aurawiewer,

  je to normálne. To je to isté ako pri hlasovom toningu: človek sedí oproti inému človeku a “spieva” tónovú stupnicu hore-dole. V niektorom bode odrazu pocíti, že dostáva “spojenie” na toho druhého – daný tón sa niečím v pocite odlišuje od ostatných. Vtedy sa na ten tón sústredíš a spievaš ho tak dlho, kým sa blokáda u toho druhého nerozvibruje a nestratí. (Ja som zo špásu takýmto spôsobom “rozmňaukávala” železné zábradlie na schodisku. :-P)

  To isté sa stalo s tvojou misou. Hral si si, čo si chcel, ale nie, čo si potreboval. Pretože tibetské misky vydávajú okrem hlavného tónu aj ostatné harmonické vibrácie, nevdojak si ich vyrábal, ale nepočul – až kým jedna z vibrácií nezareagovala na nejaký blok v tebe. Potom si ju začal počuť zosilnene – “pracovala” na tebe.

  Tibetské misky sa niekedy používajú aj tak, že sa položia priamo na telo ležiaceho človeka a tam sa rozvibrujú nad čakrou, ktorá potrebuje najviac odblokovať. Skús to: je to – myslím, že vy mladí tomu tak hovoríte – “haluz” 😀 … (Ak som so slovom netrafila, ospravedlňujem sa, ale už mi to vysvetľoval mladý kolega a napriek tomu ešte stále plný význam a použitie tohto slova nechápem 😀 …)

  Páči sa mi

 17. e? 😀 mnaukala schodisku to ako ked sa ja bavim s kamoskou o tomto tak ludia v okoli sa pozeraju o com tocime ale nepoznaju ma tak mam v P

  Hey inac ta misa ma ma strasne rada aj ja ju.Proste ja sa k nej spravam ako k cloveku mozno to znie divne ale ta misa sa mi odvdacuje.

  😀 😀 nie teras si netrafila haluz tomuto nehovorim to je ,, normalka ”
  Ja som to presne takto robil bez navodu.Mama si lahla a ja som zacal tocit misu tak ze ked bola pri korunnej tak piskala a ked pri koreni tak strasne silny zvuk.Jednoducho som sa potriafal cestou tocenia na cakry. zaujimave to ako ked som si tarot zacal vykladat bez navodu :D:D to bola tiez sranda..

  Haluz,haluška je definicia niecoho vtipneho medzi mladym ludom.Priklad :
  ,, sme sa tak spili ze sme domov netrafili ” Haluuuuuuuuz
  ,,no haluz zasa ma ta PI Vyvolala ”
  ,, ty si riadna haluzina ”
  Pouziva sa to na nieco co nas udivuje alebo sa nam paci.Lepsie ti to neviem vysvetlit.. ale tak to je slang v banskej bystrici..,

  Páči sa mi

 18. helar te ndrak namňa bude asi dobre nahnevaný sa zapíšem do histórie najvaic predĺžení :D:D vždy so man ten púosledny´deň zaspal alebo som tam ísť zabudol alebo sa mi nechcelo/to nešlo :D:D a už 3 dni som zaním nebol ten teda bude asi dobre… :D:D

  Páči sa mi

 19. neviem čo sa deje, asi 4dni sa snažim meditovať na tuto hudbu ale neviem,nejde to –teda 2x som po solare zaspala a a2x som musela vypnuť hudbu, proste to nešlo počuvať … nechapem čo sa deje .pritom hudbu z 12laknovej DNA prave teraz počuvam a už sa mi velmi zalubila …hm

  Páči sa mi

  • Etericka,

   niekto proste tibetské misky nemusí. Hlavne pre “neposednejších” je hudba lepšia, pretože nepokojná myseľ sa jej môže zachytiť a plynúť s ňou, čo pri tibetských miskách dosť dobre nejde.

   Páči sa mi

 20. teraz si to idem pustit prvykrat. predtym som pocuval len purusha suktum, co ma prvych dvakrat dost vyradilo. dufam, ze mi to nespravi zlobu, ked si to len tak nahadzem do winampu 14×7… songov 😀

  Páči sa mi

 21. Dalo mi stiahnuť jeden deň len 1., druhý deň 2.3.4. a 7. Ešte skúsim 5. a 6. zajtra, nech krídlatí vidia ako som tuho trpezlivá 😛 Neviem, či sa babre net, alebo to zas len môj pc štrajkuje. Skúste to skontrolovať aj niekto iný 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s