Keď sú čakry zablokované

Na Ezoterikoch som konečne zas raz našla článok, ktorý sa mi hodí pridať aj sem. Je o čakrách a tom, ako sa prejavujú blokády v jednotlivých čakrách:

Sme tvorení z energie, tak isto ako všetko okolo nás. Ak energia voľne prúdi našimi energetickými centrami (čakrami) a meridiánmi sme zdraví, plný života a žijeme svoj potenciál vo všetkých oblastiach nášho života.

Problém ale nastáva ak sa v našom energetickom systéme vytvoria blokády ako následok nespracovaných emócií, tráum a strát. Veľmi veľa blokád vzniká už v detstve, takže blokády nás môžu ovplyvňovať už od detstva a spôsobovať rôzne fyzické a duševné problémy.

Koreňová čakra
Fyzické problémy: ochorenia a problémy s kosťami, zubami, hrubým črevom, nohami, kožou, akné
Duševné problémy: úzkosť, depresia, chronická únava, vyčerpanosť, nedostatok motivácie a disciplíny.

Sakrálna čakra
Fyzické problémy: ochorenia a problémy súvisiace s reprodukčnými a pohlavnými orgánmi, obličkami.
Duševné problémy: nedostatok kreativity, problémy s vyjadrením a cítením emócií, problémy vo vzťahoch, nízka sebahodnota, porovnávanie sa s inými, libido.

Čakra Solar Plexus
Fyzické problémy: ochorenia a problémy so žalúdkom, črevami, pankrácom, pečeňou, pokožkou, akné
Duševné problémy: nízke sebavedomie a sebahodnota, slába vôla, syndróm obete, agresivita, potreba mať pravdu, návykové správanie.

Srdečná čakra
Fyzické problémy: ochorenia a problémy so srdcom, tlakom, pľúcami, hruďou, rukami
Duševné problémy: pocity osamelosti, ťažkosť sa otvoriť iným, nedôvera, žiarlivosť, podozrievavosť, prílišná empatia, prílišné sa naväzovanie na partnerov, obetovanie sa bo vzťahoch

Krčná čakra:
Fyzické problémy: ochorenia a problémy s krkom, hrdlom, zubami, ďasnami, ušami, štítnou žľazou.
Duševné problémy: potláčanie emócii, popieranie, ťažkosť vyjadriť svoju pravdu, hanblivosť, prílišné rozprávanie, prerušovanie iných, arogancia, klamanie.

Čakra Tretie oko
Fyzické problémy: ochorenia a problémy s očami, mozgom, tvárou, lymfatickým systémom
Duševné problémy: problém počuť svoju intuíciu, zlá pamäť, neschopnosť stanoviť si ciele a nájsť zmysel svojho života, nízka predstavivosť, obsesia s mimotelovými zážitkami, paranoja, halucinácie, nočné mory, neustále premýšľanie, nesústredenosť

Korunná čakra
Fyzické problémy: ochorenia a problémy s mozgom, nervovým systémom, hormónmi, migrénou, úzkosťou a imunitným ochoreniami, psychóza a schizofrenia
Duševné problémy: problémy viery( v Boha, vesmír, v ľudí), pocit izolovanosti a stratenosti, závislosť od spiriuality a spiritualných zážitkov, kritizovanie ostatných, nadmierna zaneprázdnenosť ohľadom politickej tematiky

Tá dáma, čo to napísala, potom ponúka liečbu. Kto ma poznáte, viete, že som si čakry dávala do poriadku cez meditáciu s obrázkami a cez hudbu – menovite Merlín´s Magic. Kedysi boli nahrávky aj na YouTube, dnes už netuším.

Ja dnes už pracujem s inak ponímaným systémom čakier, cyklickým triádnym miesto tohto lineárneho, takže niektoré tieto atribúcie mi vyvolávajú úsmev, pretože nezohľadňujú závislosť príčina – prejav, ale pre väčšinu ľudí to ako rýchla orientácia bohato stačí.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s