Vyšla ďalšia časť románu na pokračovanie Smrť bosorky

Na Belangelo sa objavila dnes piata kapitolka románu na pokračovanie Elvíra: Smrť bosorky, tentokrát s názvom Gospel podľa Márie 😉 .

V tejto kapitolke sa do deja výdatne zapája postava dobromyseľnej  a zhovorčivej  svokry s jej svätými pravdami:

Mala by som byť Márii vďačná, že ho obskakuje aspoň ona, keď už nie ja, no nedalo sa. Príliš mi tým pripomínala, že ako matka podliezam latku a nevyhovujem. Bolo zvláštne, že pri Marianne som ten pocit nikdy nemala.

“To vieš, deti treba dobre obliekať, hlavne nedojčené. Tie nemajú taký zdravý základ a raz-dva niečo chytia! Aj tá mačka je mu stále nablízku, kto vie, čo všetko sem môže zavliecť,” venovala svoj posledný komentár Gayke, ktorá skočila k Maťkovi do ohrádky a oblízala mu vlásky.

Musela som si drsne pripomenúť, že nie je vhodný moment na to, aby mi uletel dekel, a že za vraždu babky sa obvykle ide do väzenia, tak som sa radšej chopila hrnca brokolicovej polievky.

Nebolo mi súdené doniesť ju na stôl.

Gayka uchmatla Maťkovi cumlík. Maťko sa nenechal, pohotovo zdrapil Gayku za chvost a potiahol. Gayka bolestne zaškrečala a preplesla labkou útočníka, aby ju pustil… Ten zvrieskol a na ruke mu naskočil červený škrabanec.

Zo spálne sa dorútil Andrej. “Sprostá mačka!” zrúkol, na čo sa v Marinej a Feriho spálni rozkvílil Samko.

Nikto, ale nikto mi nebude po Gayke vrieskať! Už som sa chystala, že mu to patričnými decibelmi vysvetlím, no vydesená Gayka uskočila a pokúsila sa uniknúť do najbližšieho kúta. Cítila som, ako mi v panike udrela do holene, noha sa mi podlomila a hrniec s polievkou mi vykĺzol z rúk. Tresol na zem.

Stála som uprostred mláky brokolicovej polievky a dívala sa na zelené fŕkance na chladničke, kuchynskej linke, stoličkách, závesoch, mojom overale a…vlastne všade.

Cítila som, že ma začínajú štípať oči. Drahé Univerzum, to bolo naozaj potrebné vyraziť mi ešte aj hrniec z rúk?!

To  len pre prípad, že by ste si mysleli,  že vzťahy Zuzy a Univerza sa medzičasom dali do poriadku. 😉

A ak nechcete prísť ani o ten zvyšok, až už prestane byť verejne prístupný, mám pre vás malý formulárik 😛 :

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s