Keď zhmotňujeme z negativity

Dnes dostanete krátky úryvok z jednej z kapitol interaktívnej knižky Ako si zhmotniť sen. Na Belangelo pri tejto časti panovala živá diskusia a keď tam nedávno pribudol nový komentár, uvedomila som si, že toto dole je informácia, ktorá pomôže aj ostatným – a preto  ju dnes máte tu, aby ste si v budúcnosti dávali väčší pozor na “mentálne kinečko” v svojej hlave!

Nemožno nezhmotňovať!

Nemožno nezhmotňovať – a to ani vtedy, ak to nechceme. Dokážem vám to! Pravdepodobne dobre poznáte päť krokov obvyklého zhmotňovania:

  1. rozhodnete sa, čo chcete
  2. vizualizujete do detailov
  3. odstránite odpor voči tomu, čo chcete dosiahnuť
  4. konáte v súlade s cieľom
  5. necháte to byť v zmysle, že sa neupínate na výsledok a neznervózňujete sa, či to nastane a prečo to ešte neprichádza.

Takto postupujete pri každom projekte, ktorý ste si naplánovali. Poviete si cieľ, ako má vyzerať, čo by ho mohlo ohroziť, potom začnete makať a nešpiritizujete viac nad tým, či ste si vybrali správny cieľ alebo či by iný projekt nebol lepší…

Ale keď ide o náš spôsob života a ak si v hlave prednostne vytvárame katastrofické scenáre, ako potom vyzerá náš živelný proces zhmotňovania?

  1. rozhodnete sa, čo nechcete (ale pretože vaše podvedomie hovorí iným jazykom, vezme to, na čo sa väčšinu času sústreďujete, a keďže nemá vlastný úsudok a nerozlišuje medzi dobrým a zlým, tak predpokladá, že to je presne to, čo chcete)
  2. vizualizujete si do detailov, ako by ste sa cítili, ak by to nevyšlo alebo ste zlyhali, a preciťujete tú pohromu v svojom fyzickom tele, čím sa dostávate do stavu, ako keby sa práve diala (takže nie „to by mohlo nastať“, ale doslova „to sa práve deje“) – čím sa z možnosti stáva istota
  3. odstránite odpor voči tomu, na čo sa sústreďujete, pretože ste to na fyzickej úrovni už prežili ako svoju realitu (krok 2): máte úplnú istotu, že to nastane, lebo sa to práve na fyzickej úrovni v tele už deje
  4. konáte v súlade s cieľom
  5. pustíte to k vode v zmysle, že sa spoľahnete, že hoci ste si to tak efektívne vizualizovali, tak to nenastane 🙂 .

Sme tak dokonale naprogramovaní na negatívne zhmotňovanie, že kroky 1 – 3 dokážeme absolvovať v mihu sekundy.

Toto sú stratégie, ktoré sú nám čiastočne vrodené a čiastočne do nás boli vovychovávané. Patria k prirodzenej reakcii ľudského organizmu na neurčitosť – ako jaskynný človek sme prežili len vtedy, ak sme vedeli predvídať príkoria a nečakané zvraty a pripraviť sa na ne. Lenže dnes je život už menej nebezpečný – a tak je zbytočné reagovať naň spôsobom, ako keby každý drobný neúspech či príkorie mali rozhodovať o našom prežití.

Viac k interaktívnej knižke Ako si zhmotniť sen

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s