Anielov kameň týždňa: malachit

Tento týždeň je Anielov kameň malachit:

Viac o malachite a meditácia s malachitom

Zbierajte, zdieľajte, šírte a podeľte sa s nami o svoje vlastné skúsenosti!

2 thoughts on “Anielov kameň týždňa: malachit

  • 🙂 A prečo by si niekto mal meniť meno len preto, že to niekoho mätie? Kedysi dávno som si dala za pravidlo, že prvoradý je obsah a na gramatiku (=obal) s*ať, hoci som jazykárka a zlá gramatika u mňa bola prejavom jednoduchšieho myslenia – lenže potom som pochopila, že dnes sa už decká gramatiku až tak neučia a všeličo prejde, za čo by sme kedysi leteli zo skúšky.

   Skús sa na to pozrieť inak: prečo by obmedzený rozlet/predstavivosť/tolerancia iných mala obmedzovať nás? Lebo pri gramatických pripomienkach ide o to, že ten človek sa miesto obsahu zaoberá obalom. Nuž, jeho rozhodnutie… 🙂 a moja žiadna starosť.

   Pamätám sa na časy, kedy som si ešte hovorila “helar” a ktosi, kto bol na mňa naštvatý, mi vysvetlil, že stelesňujem Peklo (angl. “hell”). Nevšimol si, že ja mám len jedno “l”… mala som sa hnevať? Plakať? Niebrž niekoľvek! Proste som sa schuti zasmiala. Výpoveď o jeho vnútornom rozpoložení, nie o tom, kto som ja…

   Minule mi presne pri “Aniel” niekto na fejsbúku napísal “grammatically incorect” Tak som mu odpísala, že s jedinou výhradou – grammatically incorrect. 🙂 Bol grand a zasmial sa. 🙂 A koľko z toho sme sa bavili o obsahu a koľko o obale?

   Dnes je možno doba, kedy sa obal cení viac ako obsah. Ale nie u mňa. Nie na mojich stránkach. Ja som posledný dinosaurus. Helarius Rex. 🙂 Pýšťä jag hotentoťy, ale pýšťä múdro. 🙂

   Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.