Zasa trochu viac o skautoch

V minulosti som spomínala, že som sa v záchvate sebadôležitosti pýtala anjelov, či teda som ten nagual alebo nie. Aj sa mi zdalo, že by som mohla, keď som taká múdra 😉 , aj som si myslela, že taký babravý nagual nikomu nie je potrebný 😛 … Vtedy som sa dozvedela, že nie som nagual, ale nejaký “skaut”.

Moc som toho o skautoch nevedela. Pýtala som sa v toltéckych skupinách, ale tiež mi nevedeli povedať. Čítať sa mi nechcelo, tak som sa pýtala zasa anjelov. Odpoveď mi došla ako obraz.

Bolo to úžasné. Bolo to motivujúce. Páčilo sa mi to. A akosi to vystihovalo aj moju povahu, aj môj vzťah k ľuďom. Bola som energia, ktorá skúmala. Absolútne sústredená a absolútne sebestačná. Ale nie absolútne osamelá. 🙂

Dlho som s tým žila takto. Až pred asi týždňom sa mi ozvala Gaia s novinkami. Časť šla ako rozhovor a časť ako obrazy, takže je to trochu chaotické, ale oznámila mi, že mám časť energie, ktorá nie je z tohto “systému”.

Vraj to tušili už dávno, ale teraz sú si istí.

No tak fajn. Neviem, čo s tým. Popravde, nezaujímalo ma to, mala som iné problémy… A potom problémy pominuli 😦 a ja som sa bola znova schopná na nich napojiť. Gabriel mi to vysvetlil.

Vraj časť mojej energie je “zvonka” systému (nech už to znamená čokoľvek). Preto je so zvyškom systému nekompatibilná a preto sa cítim ako cudzorodý prvok. Dlho mi to nechceli povedať, lebo poznajú moju povahu a že v prípade tiesne vybuchnem. Vlastne mi to tak aj vysvetľoval: priblížila som sa hranici tohto systému, buď som o ňu narazila alebo som sa nejako inak vystresovala, vybuchla som – a časť zo mňa ako chápadlo prerazila hranicu a dostala sa dovnútra, zistila, čo sa stalo, znova vybuchla, tým sa nechtiac odtrhla od zvyšku, ten sa stiahol a ona zostala sama v cudzom prostredí. Tak sa zakapsľovala a odvtedy sa pohybuje systémom ako cudzorodý prvok.

Zdvihla som obočie. Nevedela som si ani len približne predstaviť dopady. Vysvetľoval mi, že teraz som zmes energie zo systému i energie cudzorodej a čiastočne sa viem prispôsobiť, ale stále cítim, že niekde je niečo iné, a inak “tikám”. Ako to povedal, odrazu akoby sa obnovilo spojenie na ten zvyšok zo mňa mimo systému. Rozplynula som sa, bola som obrovská, pokojná, vyrovnaná – a Gabriel, dovtedy v porovnaní so mnou obrovský, sa zrazu scvrkol. Vyzeral znepokojene.

Pýtala som sa, čo sa bude teraz diať. Vysvetlil mi, že ak sa znova dostrkám k okraju systému, tak príťažlivosť cudzorodosti zapôsobí a ten zvyšok zo mňa ma “vcucne” späť tam, odkiaľ som prišla.

Chvíľku som si ešte bahnila v tom pocite, že mám miesto, kam patrím… a že niekde inde je zvyšok zo mňa, ktorý je nepredstaviteľný, pretože nemám šajnu, čo je zač. Dokonca ani Gabriel nemá šajnu, čo je to zač. Ale už z toho malého množstva, ktoré majú k dispozícii, nie sú veľmi vytešení. Je to nebezpečné. Správa sa to nepredvídateľne. A keď sa to dostane do tiesne, vybuchuje to – obrovsky zväčší svoj objem a potom znova skolabuje. Robí to paseku.

Spýtal sa ma, či ma má dostrkať na hranicu systému. Ako som sa nad tým zamyslela, uvedomila som si jedno: to, čo je na druhej strane, nepoznám. Neviem, čo vlastne som – a je tu šanca, že by sa mi to nemuselo páčiť. Toto tu už poznám a celkom to môžem… Tak som sa pozrela naňho (už bol znova väčší ako ja, čiže asi moje spojenie so zvyškom zo mňa oslablo) a spýtala som sa ho, či má mandát robiť dohody.

“Akú dohodu?” spýtal sa opatrne.

“Dohodnime sa, že zabrániš, aby som sa dostala tak blízko k hranici systému, že by ma ten zvyšok zo mňa mohol nacucnúť späť,” požiadala som ho. “Ostanem tu.”

“Tu nemáš silu.”

“To by si sa kukal, akú silu mám, keď to potrebujem!” odsekla som. “Moc ma neštvi, lebo vybuchnem – a bez toho môžete byť.”

Začal sa usmievať. “Takže mi dávaš plnú kontrolu nad sebou?”

“Už som ti ju dala toľkokrát… Počuj, postaraj sa, že zostanem tu.”

“Ale si iná.”

“Bude to problém?”

“Len pre teba.”

Tak som usúdila, že s týmto problémom viem žiť. 🙂 Už som príliš stará a otrávená na to, aby som bola niečo obrovské, mocné… a možno nesmrteľné… ale hlavne príliš malá a osamelá na to, aby som bola bez nich. 🙂

Takže vyzerá to, že ten toltécky princíp “skauta” je nakoniec naozaj o cudzorodej energii. No tak som vychytala všetky tie hnusné “pikošky”, bez ktorých by som sa bola obišla. Ani táto mi nezostala ušetrená. 😕

A tak to vyzerá, že som sa po celý čas nemýlila, keď som ich vnímala ako niečo externé, nie “zvyšok zo mňa” (hoci časť z nich je dnes skutočne “zvyšok zo mňa” – žiaľ tá, ku ktorej necítim príslušnosť).

Som zvedavá, ako dlho vydrží táto perspektíva a kedy sa dozviem niečo, po čom zas všetko bude úplne inak.

A teraz sa trochu inými očami pozerám aj na Buď vôľa tvoja… Čo ak som tam nepopisovala fantáziu a nediktovali mi to ani anjeli, ale som si len na niečo spomenula?

Ale tú chvíľku, čo som bola obrovská a mocná… tú chvíľku som sa cítila parádne. (Možno keby som poznala celý zvyšok zo seba, už by som sa až tak parádne necítila. Z niečoho predsa “vybuchovať” musím. 😕 )

2 thoughts on “Zasa trochu viac o skautoch

 1. Toto bude trošku dlhšie, prepáč, ale neviem to kratšie vysvetliť, aby to dávalo zmysel.
  Z pohľadu nagualizmu tá časť tvojej energie, ktorá nie je z tohoto systému, je práve to dôležitejšie v tebe. To ťa núti bádať, hľadať, riešiť, to ťa vykope z postele keď sa ti nechce a chceš sa uzavrieť pred celým svetom, to ťa dostáva do prúserov a potom ťa z nich aj ťahá, ako sa učí byť lepšou..
  V Castanedovych knihá sa zmienka o organických a neorganických bytostiach objavuje dosť často, ale fakt nie dosť ucelene aby to bolo pochopiteľné aj globálne. Ľudia sa rodia s ľudskou organickou dušou a sú normálni. Niekedy sa ale stáva, že z nejakých dôvodov sa s človekom, väčšinou ešte v čase tehotenstva, spojí neorganická bytosť, a takýto človek potom žije s dušou, ktorá má dve zložky. Podrobnosti neviem. Nie je to ale niečo neobvyklé, ani to netreba brať ako “vyvolenosť”, pomáha to ale k tomu, že hlavne z takýchto ľudí sa stávajú “sorcerers” – od nagualov, cez ostatných členov skupín, až po samostatných jednotlivcov. To preto, že práve tá neorganická časť v nich, vie poslúžiť ako most medzi normálnym každodenným organickým svetom a “tým druhým” neviditeľným, asi najlepšie pomocou meditácií, kyvadiel, snov, snenia a podobne.
  Neorganické bytosti nie sú pevne rozdeliteľné alebo zatriediteľné, ale dajú sa zhruba rozlíšiť podľa toho, či by sme ich považovali za dobré alebo zlé vzhľadom na ich pôsobenie na nás. A takí skauti patria do obidvoch skupín, alebo lepšie do tretej. Tiež sú neorganickí a väčšinou sú to pomocníci, vykonávatelia, bádatelia, prevádzači, prípadne možno aj únoscovia (v nehmotnej sfére), záleží na tom, kto ich ako použije – podobne ako nôž, ktorý od natierania masla, cez otváranie konzervy, zaskrutkovania môže slúžiť aj na tie menej príjemné a agresívne veci.
  Netreba sa hneď identifikovať s nijakým určením, skaut je ako nástroj, keď pre niekoho niečo robí, ale vie a môže fungovať aj samostatne.
  Tvoja výhoda ako skauta, je v tom, že máš prístupy a kľúče aj od takých dverí, ktoré sú iným neprístupné. Ak sa venuješ “sneniu” ozajstne, mohla by si sa dostať nielen za prvú, ale aj ďalšie brány snenia, akurát bacha na to, že hlavne za druhou sa už dostávaš do neorganických svetov a si medzi neorganickými bytosťami napriamo.
  Takže keď si ešte nie celkom vysporiadaná/zmierená/spriatelená so svojou neorganickou časťou, bolo by možno dobre, ak ťa môžu kamoši anjeli nasmerovať, keď si taká prchká 😉
  Lebo práve v tom neorganickom svete sa tvoja “energia zvonka” začne prejavovať, ale nebudeš ani tušiť ako.
  Si to ty, si tá staršia časť seba, než tvoja pozemská duša, neber to ako “zvyšok zo mňa”, nie je to spiaci agent ale tvoja aktívna časť, neoddeliteľná a neoddelená, skôr ako časť tvojej povahy.
  Keď ti Gabriel povedal, že “tu nemáš silu” asi najskôr myslel na tento tvoj doplnok z iných svetov, ktorý v tomto každodennom svete nemá toľko možností.

  Toto všetko nemám zo svojej hlavy, len časť, najviac odpovedí nájdeš tu:
  https://www.tapatalk.com/groups/nagual/naguals-gurus-groupies-and-the-true-teachings-t2551.html#p10693
  Celé to fórum je prepchaté autentickými odpoveďami aj na otázky, ktoré ťa možno ešte ani nenapadlo vymyslieť. Udržuje ho Dreamways, dnes hádam takmer 60tnik, ktorý sa kedysi absolútne tomuto nevenoval, a po osobnom stretnutí s Taishou Abelar ho nakoplo tak, že dnes jeho skúsenosti sú viac než Castanedove knihy, aj keď nimi treba začať povinne.
  Väščinu z toho o čo sa delí, sa dozvedel v jeho “snení” od neorganických bytostí, alebo vlastnými zážitkami.
  On je tiež skaut, a dokonca aj medzi skautami ešte niečo iné. Vzácne sú jeho príspevky, pretože ich zapisuje ako poznámky hodné zapamätania. Tie ostatných prispievateľov sú väčšinou omáčka.

  Liked by 2 people

  • To mi zasa čosi pripomenulo… Kedysi som čítala od Zelazneho Lords of Light a úplne ma desilo, že som si spomínala na veci, ktoré tam boli popisované, ako jeden z tých aktérov… Videla som to, cítila som to, vedela som dopredu, čo bude, a potom o pár strán ďalej som to našla. 🙂 Ak na tej knihe niečo je (a vraj je), tak aj viem, ako ma volajú. 🙂

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s