Gabrielov prechod 26. 6. – 2. 7. 2017: drobné kroky vytvárajú nové možnosti

Obdobie neurčitosti a kvasenia končí. Zo všetkých možností, ktoré sme si držali otvorené alebo sme sa medzi nimi nevedeli rozhodnúť, pomaly život začína selektovať tie, ktoré sú pre nás vhodné. Dôležité je nezasahovať do tohto procesu: neporovnávať sa s inými, nesnažiť sa presadiť svoju hlavu, ale využívať každú príležitosť, čo sa nám naskytne, aj keby sa nám zdala bezvýznamná. Drobné, bezvýznamné príležitosti niekedy zmenia rozloženie síl v situácii a posunú nás do celkom inej pozície, ak ich využijeme.

V poslednom čase sme pravdepodobne existovali v režime fungovania, sústreďovania sa na najbližší krok. V takomto období môžeme ľahko stratiť z očí veľký obraz. Na druhej strane, ak sa sústreďujeme len na konečný cieľ, môžu vyzerať všetky cesty zarúbané, kým každý drobný krok nás posúva niekam inam, než kde sme stáli predtým… V najbližšom období budeme potrebovať mentalitu drobných krokov, ale budeme sa potrebovať začať už orientovať podľa nášho cieľa. Len nesmieme veci vyberať podľa toho, či sa nám zdajú schodné, ale vyskúšať, nakoľko schodné sú a kam nás dovedú. A hľadajme prepojenie medzi zdanlivo náhodilými drobnými krokmi a tým, čo vlastne chceme dosiahnuť. Ak nijaké nenájdeme, skúsme sa pozrieť aspoň na to, ako sa drobným krokom zmenilo naše východisko, naše možnosti, naše schopnosti. Hľadajme – a nájdeme.

Buďme opatrní. Toto nie je vhodná doba na to, aby sme dávali voľný priechod emóciám – a už vonkoncom nie na to, aby sme emóciám dovolili diktovať nám náš postup.

Reklamy

One thought on “Gabrielov prechod 26. 6. – 2. 7. 2017: drobné kroky vytvárajú nové možnosti

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.