Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manZa čo budem vďačná dnes? Bude sa mi ťažšie hľadať, hoci deň bol vskutku v pohode, len taký nejaký… nijaký… bez výrazných udalostí.

Hm. Päť vecí… Vďačná za to, že sa cítim dobre, hoci ani presne neviem, prečo. Vďačná, že ma po oddychu prestal bolieť chrbát. Menej vďačná za to, že sa pokazila sukňa, čo som včera kúpila – budem ju musieť ísť vrátiť a vymeniť; bola krásna, ale rozpadol sa na nej zips. Dokonca som ju nevedela ani otvoriť a musela som ju nakoniec nasilu súkať cez boky. Vďačná, že to išlo – to značí, že ešte nie som taká tlstá. 🙂

Vďačná za jedno stretnutie z dneška. Bol to mladý chlapec, ktorý je majiteľ bufetu, ale má dva tituly pred menom… Neviem prečo, ale padlo mi to dobre. Celkove sa mi páčil jeho vecný, rozumný prístup. Takíto ľudia zachraňujú moju dôveru v ľudstvo v okamihoch, kedy klesá pod bod mrazu.

A okrem tohto chlapca som stretla ešte jednu chytrú dievčinu, kultúrnu a vysoko schopnú. 🙂 Svet je veľký a dobrý. V mekáči síce vrešťali deti, ale aspoň neboli moje a mohla som od nich odísť. Vďačná aj za toto; moje kožúšky nevreštia (alebo len zriedkavo).

Kožúšky sa po mojom príchode hrali s pohyblivou myšičkou a teraz už netrpezlivo stepujú, kedy bude večera… Idem ich nakŕmiť. Päť vďačností naškrabaných. 🙂

(Hehe, šiesta vďačnosť – dnes sa mi vyplatila jedna úvaha, čo som urobila tak pred 5 rokmi, a ochránila ma pred veľmi nepríjemnou situáciou. Jednoducho ma môj výstražný systém včas varoval. 🙂 Vďačná za tú hlavu, čo mám. Nevymením za nič na svete.)

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.