Mozek je velmi výkonným počítačem a na rozdíl od těch stolních se umí sám učit, pozorovat, odposlouchávat a měnit sám sebe za chodu. Umí si stahovat informace z okolí a přiřazovat jim hodnotu podle toho, jakou hodnotu mají podobné informace v něm již uložené.
Každému z nás se do hlavy nahrálo mnoho informací a nejvíce jich bylo uloženo v raném dětství, kde si mozek neuměl vyhodnotit, v jaké kvalitě co přichází a tak si pro jistotu zapsal vše, co přišlo.
Počet zapsaných programů se pohybuje od stovek do tisíců. Mají vliv na naše chování i na svět, který kolem sebe prožíváme.
Pokud chceme rychle zjistit, co se nám do hlavy zapsalo, stačí udělat toto:
1. Podívejte se na osobnost svého otce a odpovězte si písemně: Jaký je? V čem vyniká? Jaké má nedostatky? Co jste od něj nejčastěji slyšeli? Co jste se od něj naučili o mužích.
Příklad: Otec je neurotik. Otec nemá rád spěch. Otec je dříč. Muži jsou hádaví.
2. Podívejte se na osobnost své matky? Jaká je? V čem vyniká? Jaké má nedostatky? Co jste od ní nejčastěji slyšeli? Co jste se od ní naučili o ženách?
Příklad: Máma je shovívavá. Máma je trpělivá. Máma neumí říkat ne. Ženy by měly poslouchat.
3. Napište si křivdy, které se vám staly.
Příklad: Bratr měl větší výhody. Byl jsem zbit neprávem.
4. Pokud jste se cítili nespravedlivě, napište si, o co šlo?
Příklad: Naši viděli můj skutek jinak. Sestra měla větší výhody.
5. Pokud jste cítili nepřijetí, napište si, co jste u toho prožívali.
Příklad: Ať jsem dělal cokoliv, bylo to málo. Jiní mají více lásky než já.
6. Chválil vás někdo anebo vaše práce byla brána automaticky?
Příklad: Chvála jen tak nepřijde. Nedělám dost. Co dělám je bráno automaticky.
7. Vyslal na vás doma někdo kletbu? Pokud ano, jakou?
Například: „Nikdy se nevdáš.” „Po tobě nezůstane nic dobrého.” „Jsi budižkničemu.”
Nyní máte již první představu o Emočních rovnicích, které se vám ve vašem prostředí zapsaly do hlavy. Jsou pevně ukotvené do vaší synaptické mapy a ovlivňují vaše chování i vaši realitu.
Je pravda, co jste právě napsal. Člověk má ve svém nevědomí uloženy nezdravé programy, protože v době, kdy se ukládaly, nebyly jím hodnoceny a tedy prožívány správně (byl dítětem, byl nevědomý). Pokud zůstal nevědomým člověkem, je stále řízen nesprávnými programy.
To je zhruba Vaše sdělení.
Proč píši svůj komentář ?
Co může kdokoliv z nás udělat proto, aby bylo nevědomí člověka přeprogramováno ? Vždyť člověku se jeho pravda stále znovu a znovu potvrzuje ! On neví, že necítí a nejedná správně ! On neví, že jeho myšlenky jsou nemocné !
Ze svého nedobrého života obviňuje svět, ve kterém žije. Nechápe, že jeho svět je jen jeho světem.
Páči sa miPáči sa mi
Je to do istej miery pravda, že “ON -človek” niekedy nevie a potom ten “človek” začne možno klásť otázky a potom, keď začne klásť správne otázky, dostane možno odpoveď presne na to, čo ho zaujíma.
Len jeden detail (okrem tých ostatných) som si ja potreboval pri tejto úlohe uvedomiť, že mi nejde o to, čo má spraviť “človek” a ani ma to vlastne nikdy nezaujímalo, ale ide mi o to, čo mám spraviť ja.
Samozrejme popri mojich zámeroch existuje možno nekonečno iných bytostí s vlastnými zámermi, ktoré to vidia úplne ináč. 1 ultimatívny návod by bol aj tak nuda.
Ináč, táto stránka je plná rôznych odpovedí na tvoje otázky. Ak máš chuť/zámer a naozaj chceš počuť odpoveď, nájdeš ju 🙂
Páči sa miLiked by 1 person