5 thoughts on “Veríte na karmu?

 1. haha no fakt, takto som nad tým akosi zabudla uvažovať 😀 musela som byť voľakedy veľmi zlá, ale už sa to snažím teraz nevracať 🙂
  btw už hodinu tu hľadám na stránke jeden článok ktorý hovoril niečo o chybách ktoré ľudia robia na bosoráckej ceste…bolo tam niečo o tom, čo u mňa veľmi zarezonovalo, že sa chcú stále zapáčiť iným a byť obľúbení…čítala som ten článok dnes našla som ho po náhodnom výbere ale bola som v práci a musela som to odložiť keďže prišli zákazníci a rada by som obnovila ten tok myšlienok ktorý vo mne vyvolal, lebo myslím je to niečo dôležité, keďže sa teraz pasujem so stavom, že rešpektujem a beriem ľudí akí sú snažím sa ich nekorigovať a ich to ku mne akosi priťahuje a majú ma radi a preto mi zarezonovalo že či som teda úplne vedľa jak tá jedla s mojím terajším vnimaním sveta!? naozaj teraz skúšam, či náhodou niekto nevie o akom článku hovorím a viem že je to od témy.

  Páči sa mi

 2. Karma “dostala ” jeho ? 🙂
  Karma je podla mna niečo ako moja stara mama hovorievala:”Božie mlyny melu pomaly ale isto”-vždy vtedy ked niekto niekomu v dedine nejak neludsky ublížil .Dobreho človeka od zleho treba vedieť rozoznať,ako” zrno od pliev ” ..no a nestačí byť len dobrým,aby nam ten “zlý” neublížil-treba do ludí trošku aj vidieť.
  ————————“Strom poznáš po plodoch , človeka po skutkoch ” (JK)—————————————————————
  Ublíži KAZDY človek- hlupym slovkom,mrzutostou pokazí naladu, vynadame blízkemu ked to v nas vyvrie…ale to su len také “povrchné ranky”.
  “Rana ako z dela” ,je to vtedy ked nam tým skutkom (a správaním sa )zničí psychiku-dostane nas na dno,alebo nam tým skutkom zničí nas svet.Nielen plany,ale príjdem o priatelov, o prácu, rodinu,..manžela..Toto nieje ale primárny ciel toho človeka.Jeho cielom bolo nas pokoriť,aby sme mu dali to čo on chce.SEBECKOST človeka je to, čo ničí ostatných ,otročí ich – inak sebca nebudete hodny! Ak niesme ochotný podlahnuť jeho predstavám čo pre neho MUSIME urobiť (povie vam to s usmevom a vyvolá vo vas dostatočny pocit viny o to netreba ma strach ), ako žiť/aký byt/ tak nas pokorí tak ,až nas dostane na same dno! Nieje všetko v živote o bosoráctve a magi (ja som ju napr.uplne odmietla )” stačí ” obyčajná NEludskost -čiže “bezcharakternosť.7 hlavnýchhriechov nieje “biblická prkotina “príliš veriaceho človeka…Pýcha nuti človeka sa na druheho ktorý tým “užasným čo vie on ” nedisponuje pozerat sa zhora.Pýchou neprijmeme človeka kaý je,ale mu dáme najavo ,ty si “aký chudák ,hlupák ..ked ” (to nevieš v živote mať/dosiahnuť čo ja )Možno si povieme,no a? Ved takých ludí je,stač sa mu vyhýbať.Ale ked tým “trpí” knaz? (zažila som ,neprajem nikomu) Co vtedy ked stado vedie čierna ovca ?
  ……..Takže ,karma,je na to,aby sme my dobrí -čo k človeku nepristupuju so zamerom nejak mu ublížiť(zmanipulovat , pretvoriť,pokoriť, ponížiť,..fuu je toho fakt vela ),aby sme sa nemuseli znížiť pod svoju uroven-k pomste! Vesmír funguje ako bumerang-ked ti niekto ublíži,vrati sa mu to OD DRUHEHO človeka.V ťažkom období je tato veta pohladením pre ubolenu dušu.Nepritiahnete mu to ! SEBECKY človek svedomie NEMA!!! (ano,prečítaj si to ešte raz :))On si chybu neprispustí ,pretože VZDY je ten dobry a nielen pred druhými,ale ale ja vo svojom vnutri sa vie OBHAJIT !!! Pretoto sa mu stane to,čo urobil a nema anii pocit viny! Karma je niečo ako zakony, ktore nas naučia ludskosti.Pred Bohom sme si všetci rovní!
  Jeho sa nedá zmanipulovať, vyhovoriť sa niečo , ani sa obhajovať aby sme ostali v tom dobrom svetle.Takýto ludia mi pripadaju pred vemírnou karmou (Božím rozumom) ako malý chlapec ,ktorý ciká proti vetru 🙂

  PS: Slovko Boh si kludne zamnete za vesmír,vesmírne bytosti, anjelov,svetlo…atd.Ja som len od malička naučená to nazývať takto,ale nie iba takto .Pekné sviatky všetkým bosorkám *-)

  Páči sa mi

  • Karma, môžeme sa na ňu pozerať každý ináč a všetko to môže byť pravda.
   Ak, ale v karmu verím, tak v momente keď si sťažujem, niečo ako Majka komentuješ vyššie, je možné, že práve vtedy sa práve odohráva moje karmické vyrovnávanie. Každá nespravodlivosť, ktorú vnímam, každý moment keď spomínam božie mlyny, môžu byť momentom, keď sa na mne deje karmické “vyváženie”. Tak som pochopil toto zamyslenie sa o “dobehnutí karmou”.
   Kauzalita, karma, osud, mlyny božie, všetko to vnímam, ako pravidlá hry, ktoré hovoria, ako zaseješ, tak budeš žať.
   Nevnímam boha ako toho, kto vykonáva rozsudky a kto trestá a v tom sa možno kresťanstvo trochu “mýli”, resp. ja to vnímam odlišne, ale ako už vravel vraj Ježiš, kráľovstvo nebeské hľadajte vo svojom srdci, alebo miluj blížneho svojho, ako seba samého.
   Všade na okolo, je veľa krásneho, z čoho môžeme čerpať motiváciu – bez výnimky.
   Ak si dokážem odpustiť, dokážem odpustiť aj všetkým ostatným. Je toho veľa, čo si vyčítame, za čo sa odsudzujeme (stále znova), za čo sa na seba hneváme…a odpustenie, slzy, smiech a kopec iných nástrojov sú kľúčom k nášmu vnútornému svetlu 🙂
   Ja sa rozhodujem, či chcem vnímať svet ako nebezpečný, ako miesto, kde sa treba “chrániť”, kde je nevyhnutné sa báť, alebo ako miesto, kde sa plnia sny, kde už raj dávno je.

   Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s