Pracujete so svojimi čakrami?

1779062_588478751221285_1126683183_nKaždý človek je samostatný energetický systém, ktorý je prepojený na zvyšné energetické systémy Univerza. Miestom prepojenia sú naše čakry.

Väčšina ľudí v ezoterike dnes už vie, že má čakry a ako fungujú. Niekedy však nie je také zrejmé, či sú vyvážené, nakoľko aktívne sú a ako s nimi pracovať. Jedna z metód je osobný totem – metóda, ktorá prichádza z psychológie a jej autorom je Stephen Eligio Gallegos. Túto metódu tu mám popísanú v dostatočnej hĺbke. Sama s ňou pracujem od roku 2007 a s dobrými výsledkami. Dá sa použiť mnohými spôsobmi: na vyváženie čakier a odstránenie blokád v nich, na riešenie problémov, ktorých príčiny nám nie sú zrejmé (zvieratká nás vezmú tam, kde to začalo), ale aj na získavanie odpovedí na pálčivé otázky. My sme sa rozhodli touto metódou vyštartovať aj “šamanské soboty” v Centre Cesty k sebe a 8. 3. 2014 robíme celodenný seminár k osobnému totemu. Je to sobota, takže tentokrát sme mysleli aj na nebratislavských. 🙂

Na rýchle čistenie čakier je možné použiť aj Villoldovu “mechanickú” techniku. Alebo vedenú meditáciu, ako tá, čo sme ju robili koncom januára. Pretože mala dobrú odozvu, opakujeme ju znova28. 2. o 18:30 v Centre. Kto máte záujem, zaregistrujte sa, nech sa tam netiesnime ako sardinky (ako na poslednom LOA 😉 ).

Budeme pracovať so 7-čakrovým systémom a drahými kameňmi, hudbou, farbami a fyzickými pocitmi. Najprv čakry aktivujeme a energetizujeme (=dodáme im energiu), potom sa napojíme na Všetko-čo-je a pomocou tejto energie naše čakry vyvážime. Pokiaľ máte nejaký čakrový prívesok alebo náramok, prineste si ho so sebou – nabijeme ho tou energiou. (Prvá skupina mala výhodu, že svoj prívesok dostala na mieste. Pri opakovaní sa už spoliehame viac na vás… ale ak nijaký nemáte, nič si z toho nerobte, keď budeme robiť v marci osobný totem, vyrobíme si aj vlastné prívesky 🙂 … stačí prísť.)

Ak chcete s čakrami pracovať ešte predtým a zistiť, či máte niekde blok, skúste použiť moje čakrové mandaly – tá, ktorá vo vás vyvoláva silnejší pocit, je pre vás vhodnejšia. Ak budete mať silnejší pocit z “aktivačnej”, potrebujete danú čakru energeticky podporiť; ak budete mať silnejší pocit z “vyvažovacej”, potrebujete zladiť jej energiu s ostatnými. Môže to znamenať, že čakra je príliš aktívna, alebo že nasledujúca čakra je čiastočne zablokovaná a tak sa energia zbiera v tejto a “prehrieva” ju. Takisto pri aktivácii si treba pozrieť predchádzajúcu čakru, či nie je čiastočne zablokovaná a nevytvára úzke hrdlo, ktorým sa do našej “hladnej” čakry nedostáva dostatok energie. 🙂

Ak sa vám to zdá príliš komplikované, príďte nás pozrieť 28. 2. a budete to mať s vedením “za ručičku”. 🙂

5 thoughts on “Pracujete so svojimi čakrami?

 1. Dobrý deň,
  prepáčte, že vyrušujem, ale už dlhšie som hľadala niečo o čakrách a duchovnej energii a konečne som našla na tejto stránke také úžasné články, ale chcela som sa opýtať (keďže som ešte nič osobne neskúšala), akými cvičeniami alebo meditáciou by som mala začať, keď by som sa niekedy v budúcnosti chcela dostať ku kinézam. A či sa k nim vlastne môže dostať každý.
  Vopred ďakujem za odpoveď
  Želám krásny deň

  Páči sa mi

  • Ahoj Katka, ku kinézam som našiel na nete toto:
   http://kineza.webnode.sk/co-je-to-kineza-/
   Možno ti to pomôže. Pozoruhodný je popis videnia aury.
   Mám pocit, že autorku poznám 😆

   V každom prípade moja rada je, začať s vnímaním samého seba, tam je úplne na mieste meditácia, resp. iné cvičenia pozornosti – vnímania a potom možno, ak to má byť, resp. to ešte bude zaujímavé, možno príde aj nejaká tá kinéza (riadenie “energie” mimo moje telo).
   O meditácii, je všade toho popísaného veľa a je veľa foriem a doporučení. Dôveruj svojej intuícii a niektoré si vyber a vyskúšaj. Ak si sama netrúfaš, resp. by si rada skúsila meditovať v skupine (či už virtuálne, alebo na živo), sú aj také možnosti a na nete sa dajú určite nájsť rôzne akcie tohoto typu.
   Napr.: http://boslaal.com/
   Ak si z BA, v Hainburgu meditujeme takmer každý piatok 🙂
   http://www.cestaksebe.com/meditacia-v-stoji-zhan-zhuang-vedena-meditacia-5-12-2014-v-effate/
   Samozrejme tu na Eprakone sú tony informácií o sebapoznávaní a navyše je to pre mňa veľké dobrodružstvo vnoriť sa do tejto kopy a nachádzať to, čo práve potrebujem, niekedy to ale nie je to, čo chcem a to je na tom tiež celkom slušná zábava 😀

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s