Krokoit stimuluje vášeň, energiu a kreativitu

krokoit111AJ: crocoite, NJ: Krokoit, FraJ: Crocoïte, RusJ: Крокоит, ŠpaJ: Crocoisita, Crocoita alebo Lehmannita

Chemický vzorec PB(CrO4), tvrdosť podľa Mohsa 2,5-3, monoklínna štruktúra kryštálov, farba oranžová, žltá, červená, priesvitný. Najznámejšie náleziská: Tasmánia (Austrália), Ural (Rusko) a Kalifornia (USA).

Nazýva sa aj “kameň ženskosti”. Pomáha stimulovať kreativitu, intuíciu a sexualitu. Jeho priradenie čakrám sa dosť odlišuje – jedny zdroje ho spájajú s pupočnou čakrou (solárny plexus), iné s koreňovou a sakrálnou čakrou, kde nás uzemňuje a spája s Gaiou, odtiaľ vraj vedie energiu do srdcovej čakry, energetizuje tymus (celková odolnosť a vitalita) a potom vraj ide nahor a prebúdza korunnú čakru. Ale našla som aj zdroje, ktoré ho spájali so všetkými telovými a ešte aj transpersonálnymi čakrami vrátane Tretieho oka.

Podľa farby je najlrozumnejšie spájať ho so sakrálnou čakrou, kreativitou a sexualitou, potešením zo života a vnútorným dieťaťom.

Zo znamení sa spája s Baranom.

Metafyzické vlastnosti: Rozptyľuje negatívnu energiu. Pomáha vraj ženám nájsť partnera a podporuje plodnosť. Napomáha sebaakceptácii (používať pri meditáciách). Odstraňuje bloky zo všetkých čakier. Na nočnom stolíku podporuje vášeň a kreativitu v sexe. Pomáha pri prebudení kundalíní.

Kameň prechodov, pomáha na mnohých úrovniach, pri prechode z jednej situácie do druhej alebo pri prechode zo života do smrti. Vyvažuje mužskú a ženskú energiu.

Liečiace vlastnosti: Pomáha zotaviť sa po úrazoch, ochoreniach alebo emocionálnych traumách. Pomáha pri neplodnosti a impotencii.

Upozornenie: Obsahuje olovo; nie je vhodný na prípravu elixírov priamym spôsobom!

4 thoughts on “Krokoit stimuluje vášeň, energiu a kreativitu

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s