Art Nouveau Tarot – recenzia

i-tarocchi-art-nouveau Článok od Elizabethin:

Art Nouveau Tarot ilustrovaný od Antonella Castelli, bol dlho mojím snom. Bol publikovaný Lo Scarabeo spoločnosťou v 1998 a je dodávaný v dvoch veľkostiach, standard and mini. Mne zámenou prišiel ten mini a aj keď som ho reklamovala a nevedela si na to zvyknúť, teraz ho mám ako jediný v tejto kabelkovej verzii, ako mu hovorím. Obrázky sú tiež čitateľné, ale pre klienta je to naozaj nevhodné, skôr by som povedala, pre vlastnú potrebu, mať pri sebe.

Štýl je ovplyvnený umeleckým smerom ART NOUVEAU ktorý bol v Európe a v USA používaný aj v architektúre a je typický kvetinový, motívy listov, viniča, krásnych žien v rúchah a taktiež mužov, s noblesou a peknými farbami. Väčšinou tu dominujú ženy. Pripomína maliara Alfonza Muchu.

Táto sada je inšpirovaná Rider-Waite štýlom a preto, je treba si naštudovať symboliku tohoto kartového setu najskôr , aby sme pochopili tento. Knižočka ktorá je tu daná, je len prefotenou niekoľko stranovou zbežnou informáciou čo máte v ruke. Ja ju mám v 6 jazykoch a anglicky sú tam 3 strany. Takže sa z nej nič moc nedozviete nové ,len to čo už dávno viete o delení Tarotu. Každej karte je tam venované jedno slovo a nič viac.  Preto odporúčam zohnať si symboliku Rider-Waite Tarotu.

Veľká arkána má zväčša len jednu osobu. Symboly sú niekdy nejasné.Sila je XI a Spravodlivosť je VIII. Blázon a Diabol sú troška inak vyobrazované ako ostatný štýl kariet a Smrť je tu ako modrá žena uvádzaná.

Malá arkána ma Kráľov v spoločnosti žien, Kráľovné sú vyobrazené samotné. Rytier pomenovaný klasicky Knight, ale Páža je Knave ako Dolník pri sedmových kartách. Esá sa nesponínajú, hneď sa čísluje od jednotky.

Rozdelené sú klasicky na Swords – Meče, Pentacles -Pentakle, Wands -Palice a Chalices – Kalichy.

Pre začitočníkov neodporúčam, kedže symboly sú niekedy nedostatočné, radšej naštudovať Rider-Waite najskôr a potom s týmto prekrásnym Tarotom robiť neskôr. Uvádzam kartičky na nahliadnutie, či sa Vám budú páčiť tak ako mne a uznáte za vhodné si ich zakúpiť tiež.

Niekomu sa môžu zdať také preplácané kvetinkami a ženami a vlasami, uznávam, nemusia osloviť, ale na pýtanie si rady ohľadom vzťahov a lásky sú asi najvhodnejšie pre mňa.

Revelations Tarot – recenzia

Deviant Moon Tarot – recenzia

autor -elizabethin

2 thoughts on “Art Nouveau Tarot – recenzia

  • dakujem jarka. no univerzum sa stara, tak kto vie, mozno ani sa nenazdas a budes mat 🙂 ja mam teraz take zberatelske obdobie, tesi ma vytiahnut si katicky a poprezerat ich a potom sup spat , hovorim si, ze niekto zbiera kabelky a ja tarot xixiixi
   ako sa tak na ne pozeram, skor sa orientujem na tie rozpravkove a take pohodove, prijemne, som vizualna a chaos na obrazkoch ma dost rusi
   mozno je to mojou povahou, alebo temperamentom alebo mam len take silne kotviace obdobie a nik ma nepretlaci do nicoho co nechcem xixiix
   akosi stale citim, ze na karticky mam este cas 🙂 no uvidime
   pappa a pekny den prajem

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s