Ako zmeniť vlastnú realitu? 1. Stav vedomia

Vraciam sa ku knihe Mirceu Ighisana Georgea. Odvíja sa od toho, že ak chceme meniť našu realitu, musíme si tú novú 1. zvoliť a 2. umožniť ju.

Základom pre to je tretí princíp huna a moja “bosorácka mantra” 😉 – energia nasleduje pozornosť. To, na čo zameriame našu pozornosť, sa presunie do ohniska nášho vnímania. A presun našej pozornosti je riadený naším úmyslom. Ten nás nastavuje do vibrácie, ktorá nám umožňuje zažívať to, čo zažívať mienime. Úmysel funguje, ako keď na rádiu naladíme nový kanál. Presunieme sa do iného pásma a počúvame (vidíme, zažívame) iný program.

Preto potrebujeme byť si v každom okamihu vedomí toho, ktorým smerom sa zameriava naša pozornosť. 🙂 Toltékovia tomu hovoria “bezchybnosť” 🙂 – v každej sekunde byť plne prítomný, bez skreslenia našimi želaniami, a cielene zameriavať pozornosť. Ktorým smerom – to už je len na nás. 🙂 Ja tomu hovorím absolútna sebakontrola alebo “opraty pevne v rukách”. Pripomeňte si tarotovú kartu Voz, kde tiež chlapík cieleným ovládaním bieleho a čierneho koňa (polarity, duality, emocionality) dosahuje cieľ a víťazstvo. Ak niečo, tak táto karta je môj symbol pre Úmysel.

Poďme si silu úmyslu zacvičiť:

Obráťme ruky dlaňami k nám a dajme ich vedľa seba; línie v dlaniach by mali byť v rovnakej výške. Potom ich oprieme dlaňami o seba ako pri modlitbe a skontrolujeme, či naše prostredníky majú tú istú veľkosť. U väčšiny ľudí asi nebudú mať; ak sú rozdielne dlhé, zapamätáme si, aký veľký ten rozdiel je.

Potom jednu ruku položíme na stôl alebo na stehno a celú svoju pozornosť zameriame do prostredníka. Nastavíme svoj úmysel: “Môj prostredník sa teraz predĺži.”

Pozornosťou zostávame pri prostredníku, sme uvoľnení, ale sústredení, a dovoľujeme mu predĺžiť sa. Tento stav udržiavame asi 1 minútu, potom ruky znova zložíme a porovnáme. Prostredník by mal byť dlhší ako pôvodne.

Ak sa pokus nepodarí na prvýkrát, len sa uvoľnime a skúsme znova. Potrebujeme byť v stave zvedavého očakávania, aby sme “umožnili”, ako keď sa malé dieťa na niečo teší.

Pri zhmotňovaní do hry vstupujú tri aspekty:

 1. stav vedomia, v akom sa nachádzame
 2. sila našej voľby
 3. umožnenie.

Stav nášho vedomia

Stav vedomia je postoj, ktorý vo vedomí zaujmeme, keď sa nejakou vecou zapodievame. Je to akoby “uhol pohľadu” na vec. Povedzme, že sme kedysi zažili situáciu, v ktorej sme boli “obeť”.  To viedlo k vzniku istého presvedčenia a toto presvedčenie definovalo, ako zažívame, čo sa okolo nás a nám deje. Filtrovali sme realitu tak, aby sme  sami seba v nej zažívali ako “obeť”. A ako to trvalo dlhšie a dlhšie, čoraz viac sa nám zhmotňoval život “obete”.

Ak teraz chceme zažívať niečo celkom iné, máme problém – náš mozog je naprogramovaný tak, aby potvrdzoval správnosť nášho presvedčenia, a to dnes znie “obeť”. A tak bude zo všetkých možných pohľadov vyberať len tie, v ktorých nebudeme mať nijakú kontrolu nad vecami.

Aby sme tento začarovaný kruh prelomili, potrebujeme spočiatku silu, aby sme udržali pozornosť na niečom inom, a pozornosť zameranú na to, že bude vyhľadávať, ako sa náš nový úmysel začína napĺňať. Ktosi kedysi povedal, že nemožno opraviť program pomocou pokazeného programu. Celý svoj život som nerobila nič iné – a s úspechom, takže to možné je. Aj chybný program dokáže opraviť iný program. Dokáže opraviť aj seba samého – len to chce čas a tvrdý, nezlomný úmysel.

Ak sa teda z jedného stavu chceme dostať do iného stavu, ktorý nám umožní iné vnímanie sveta, potrebujeme uvedomiť si, že:

 • to, čo v svojej terajšej realite zažívame, sme si vytvorili sami; všetko v našej prežívanej realite si vytvárame sami tým, ako zameriavame našu pozornosť
 • to, čo zažívame, je len akoby “film o realite”, ktorý práve hrajú v našom najsúkromnejšom kine
 • môžeme zažiť čokoľvek – nezávisle od toho, či nám to prichodí ako “možné” (moja súčasná lekcia, ktorú ešte veľmi nezvládam); uvedomujeme si matrix a jeho význam
 • sme stále napojení na matrix a jeho nekonečné možnosti
 • potrebujeme si len zvoliť, čo chceme zažívať
 • potrebujeme dovoliť, aby to nastalo.

A toto je súčasne odpoveď na moju niekdajšiu otázku. 🙂

Ighisan George uvádza aj niekoľko príkladov. Bežný človek napríklad chce ísť na koncert, potrebuje na to 50 € a tie nemá. Ale vie, že ak pôjde brigádničiť do obchodu, zarobí 10 € na hodinu, a tak si zjedná 5 hodín brigády.

Človek vedomý si matrixu zameria svoju pozornosť na to, že pôjde na koncert. Vie, že táto možnosť v matrixe existuje, a tak si ju drží v úmysle. A vie, že Univerzum nájde cestu, ako mu to naplniť.

No a nejaký priateľ, ktorý mu dlhoval peniaze, mu ich teraz akosi vráti. Alebo niekto, kto mal lístok, nebude môcť ísť a daruje lístok nám.

Alebo čokoľvek iné.

Proste sme len urobili voľbu, čo chceme zažiť. Táto voľba nás dostala do istej frekvencie a vďaka tomuto “preladeniu” sa môže náš cieľ do života zhmotniť.

ALE!!! Ak si budeme myslieť, že veci sa udejú automaticky, už tým ovplyvňujeme to “ako” pri zhmotňovaní a odrezávame si časť možností zhmotnenia!

“Je jedno, AKO sa zhmotní to, čo si praješ. Keď hľadáš to  AKO, často si vystavený hraniciam svojej reality a skĺzavaš späť do každodenného vedomia. V konečnom dôsledku si kladieš polienka pod nohy, ak hľadáš AKO a máš určité predstavy, ako sa daná vec zhmotní.”

To mi pripomína príbeh, ktorý som tu už dávala (bod 19) o zbožnom mužovi a potope. 🙂

Takže potrebujeme získať odstup od vlastných predstáv, obrniť sa obrovskou dôverou v Univerzum a jeho cestičky a vyzerať signály, že sa veci hýbu správnym smerom. 🙂

Ďalšia dôležitá vec pre zhmotňovanie je, ako dlho sa “prelaďujeme” na novú frekvenciu. Čím dlhšie, tým automatickejšia sa stáva a tým voľnejšie sú cestičky pre zhmotnenie. Zasa voľne podľa princípu “energia nasleduje pozornosť”. Súvisí to s tým, že čím dlhšie sa na niečo vylaďujeme, tým intenzívnejšie sa to cíti. Opakovanie intenzitu znásobuje.

“Žijeme vo fyzickej dimenzii, v ktorej existujú priestor a čas. Čím dlhšie udržiavaš istý stav v svojom vedomí (!) a vyjadruješ ho prostredníctvom tvojho tela, tým silnejšie sa tento stav v tebe zhmotňuje.”

6 thoughts on “Ako zmeniť vlastnú realitu? 1. Stav vedomia

 1. “Úmysel funguje, ako keď na rádiu naladíme nový kanál. Presunieme sa do iného pásma a počúvame (vidíme, zažívame) iný program. Preto potrebujeme byť si v každom okamihu vedomí toho, ktorým smerom sa zameriava naša pozornosť. Toltékovia tomu hovoria “bezchybnosť” – v každej sekunde byť plne prítomný, bez skreslenia našimi želaniami, a cielene zameriavať pozornosť.”

  Keď na rádiu alebo televízore ladím kanál, existuje medzi nimi hluché miesto alebo šum. Vtedy je veľmi ťažké zameriavať pozornosť a pritom vôbec najdôležitejšie v celom procese. To sú tie “rizikové” miesta, ktoré je potrebné zvládnuť.

  Páči sa mi

 2. Mne sa potvrdilo, že svojou túžbou niečo dosiahnuť som si pritiahla nejaké schopnosti. No boli vždy na tej úrovni ako ja vibrujem, teda nemali úroveň toho človeka, ktorý tú vec dokázal., lebo má schopnosť v sebe už rozvinutú. Pochopila som ,že aj ja to dokážem, len svojím rozvojom sa môžem k nej dopracovať k jeho úrovni. Mám pocit, že prvoradý je úmysel. Ak je čistý, zhmotňuje sa veľmi rýchlo.

  Páči sa mi

  • VTOM JE SVETA PRAVDA AJ S DOUCOVANIM HNED BY SA DETOM LEPSIE UCILO AJ ZABAVNEJSIE UCILO.TREBARS NA HODINE ETIKY AKO BYT VDACNY VESMIRU CI UNIVERSU. A V NABOZENSTVE SUVISLOST VDACNOSTI ZA VSETKO AJ DO PODROBNOBNA.NAVRHNUT MINISTERSTVU SKOLSTVA CO VY NATO……….HM……

   Páči sa mi

 3. Ahoj, mam otazku. Ucim sa na skusku, ktoru chcem velmi urobit a ako kazdy student, ma to ucenie uz dost otravuje 🙂 Zhomtnovat som uz skusala, celkom sa mi to dari. Ale chcela by som sa spytat: chcela som si zhmotnit to,ze spravim skusku a myslela som si, ze dobre, budem sa teda ucit a spravim preto vsetko. A teraz neviem,ze ci ked sa budem ucit nebudem vlastne univerzu zabranovat aby mi zhmotnilo to aby som tu skusku spravila, lebo vlastne ten co chcel ist na koncert, keby brigadoval,tak tomu vlastne zabranuje? Uz tomu ani sama nerozumiem. 🙂

  Páči sa mi

  • uč sa…. čo si cez deň zapamätáš v krátkodobej pamäti, ti mozog uloží v spánku, do dlhodobej pamäte 😀 a následne aj istota, že to ovládaš a skúšku zvládneš. 😀

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s