Countdown 2012: 33 – aj naša temná stránka je “naša”

Túto pesničku som našla náhodou, vďaka tomu, že ju prespieval Peter Hollens, ale mne sa tentokrát originál páči viac. A to najmä slová:

There’s a place that I know
It’s not pretty there and few have ever gone
If I show it to you now
Will it make you run away

Or will you stay
Even if it hurts
Even if I try to push you out
Will you return?
And remind me who I really am
Please remind me who I really am

Everybody’s got a dark side
Do you love me?
Can you love mine?
Nobody’s a picture perfect
But we’re worth it
You know that we’re worth it
Will you love me?
Even with my dark side?

Like a diamond
From black dust
It’s hard to know
It can become
A few give up
So don’t give up on me
Please remind me who I really am

Everybody’s got a dark side
Do you love me?
Can you love mine?
Nobody’s a picture perfect
But we’re worth it
You know that we’re worth it
Will you love me?
Even with my dark side?

Don’t run away
Don’t run away
Just tell me that you will stay
Promise me you will stay
Don’t run away
Don’t run away
Just promise me you will stay
Promise me you will stay

Will you love me? ohh
Everybody’s got a dark side
Do you love me?
Can you love mine?
Nobody’s a picture perfect
But we’re worth it
You know that we’re worth it
Will you love me?
Even with my dark side?

Úplne najviac mi to dneska pasuje do toho, čo sa mi snívalo v noci… Bol to taký absurdný, celkom nereálny sen, v ktorom som mala bohatého priateľa (ja som nebola chudobná, ale zjavne nie šiki-miki), on mi bol neverný s nejakou panskou slečinkou a ja som sa z toho rozhodla urobiť drámu veľkosti vesmíru. Šla som na nejakú párty, čo mali, hľadala som ju tam, dievčinka mi unikala, ale som urobila “obchvatný manéver” a zaskočila som ju (môj priateľ večne za mnou a mala som pocit, že pozoruje a baví sa) a začala som tú blbosť (=nevera) nafukovať do galaktických rozmerov. Už ako som to robila, prišlo mi to trápne a uvedomila som si, ako to k ničomu nepovedie, ale nejako som nevedela prestať a tak som z nej len robila a robila to hovädo, aké som si priala, aby bola… Na konci mi to došlo celé trápne a tak som jej oznámila, že napriek celému tomu výpočtu jej negatív jej oznamujem, že si toho môjho neverného priateľa môže ponechať… a rozezlená 😉 som sa pobrala odchádzať.

No a ten môj priateľ za mnou, taký pobavený, vôbec nie vystresovaný, a ja som vedela, že ma bude prehovárať, aby som neodišla, ale súčasne som vedela, že z pozície, čo som už raz zaujala, nedokážem cúvnuť a že to bude velice… jak sa to povie po slovensky… Gratwanderung… chodenie po úzkej hrane… a že sa bojím, že to prepísknem a oňho prídem.

Nejako sme sa tam doťahovali, on ma s vnútornou veselosťou presviedčal, že nemám odísť, ja som partout len heroicky ochádzala 😛 a bála sa, že to dokážem, ale potom v tom naťahovaní odrazu som dostala pocit nereálnosti… a do toho povedal”Nenechám ťa odísť.” A boli sme doma. Spýtala som sa ho “To si ty, Gabriel?” a on sa rozosmial, že kto iný by celú tú drámu tak trpezlivo znášal… ale že to urobil, aby som si niečo uvedomila. Neviem, čo som si mala uvedomiť, snáď okrem toho, akého vola som zo seba urobila, ale on mi ešte odpovedal, že po celý čas čítal z mojej energie, že sa ho nevzdám, že ho neopustím, že som útočila len na tú kočku, hoci neverný bol on a mala som útočiť hlavne na neho… Môj problém je, že si nepamätám začiatok sna a tak vôbec netuším, ako sa celá tá absurdná situácia vyvinula, ale rozhodne som pozorovala sama seba ako Drama Queen (to, čo neznášam na úžasných mladých mužoch) a bolo to hodne… vytriezvujúce. 😕

Absurdná situácia, ale dúfam, že sa mu tú moju dramatizáciu vyliečiť konečne podarilo. Nesmierne mu držím prsty, aby sa mu to podarilo… podrazákovi jednému operenému. 🙂 (A to ste mali počuť tie moje vyhlásenia “nepatrím do tvojho sveta, nechaj ma odísť” a podobné pakoviny! 😳 A on ma len držal a stále opakoval, že do toho sveta patrím a nenechá ma odísť. A ja znova “nepatrím”… atď. Ľudia, hanbím sa sama pred sebou ako pes dunčo havkací zablšený! 😕 )

OK, koniec spovede, ujovia a tety farárky. A pretože dní na countdown ku “koncu sveta” 😛 je celý jeden rok a ja rozhodne nemám až takú zásobu humoru a odľahčenia, ak vy máte niečo, prispejte tým tiež! Použite kontaktný formulár a pošlite svoje nápady. Nesľubujem, že všetko sa dostane na stránku, ale aspoň tie salónnejšie veci by to mali zvládnuť 😛 …

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s