Kľúč k sebapremene

Prišlo e-mailom od Guya Finleyho:

Sebapozorovanie je kľúčom k vedomiu vyššieho rádu; ním sa učíme uvedomovať si naše vlastné pocity a myšlienky, ako cez nás prechádzajú.

Pozorovať sám seba znamená, že nesmieme byť zamilovaní do seba. Vyššie vedomie vďaka sebapozorovaniu zvyšuje našu možnosť voľby, pretože tento vnútorný nadhľad nás stavia nad hru a umožňuje nám vnímať všetkých hráčov. Sebazamilovanosť sa podobá skôr na to, že trčíme dole “v hre”.. Nielenže nevidíme všetkých hráčov, ale aj tí, ktorých vidíme, do nás nechutne často vrážajú a menia náš smer, až už nevieme, kam ísť. A v tom spočíva celá pointa: prestaňme bežať a vrážať do seba a začnime vidieť.

Niet väčšej sily na zmenu seba samého ako sebapozorovanie, pretože tento nový pohľad na seba nám poskytuje skutočné sebapoznanie. Keď sa oslobodíme sami od seba, je to, ako keby sme žili z našej vyššej podstaty. V tomto stave uvoľnenia zažívame slobodu z toho, že sme prestali lipnúť na našom falošnom “ja”. Vyššia podstata sa vznáša nad nami. Spojme sa s ňou a nechajme ju, nech nás dovedie k nášmu skutočnému domovu v našom vnútri.

 

3 thoughts on “Kľúč k sebapremene

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s