Ako prepustiť ľudí, čo nám zomreli

Pri Lilahinom článku o smrti sa v diskusii objavil komentár s technikou, ktorá sa mi zdá jemná a predsa taká účinná, že ho chcem vytiahnuť do samostatného článku, aby sme ho vedeli hocikedy znova nájsť.

Lilah písala o svojom zosnulom oteckovi a ako ho nevie prepustiť. Nik na to odpovedal:

Ak ich budeš chcieť prepustiť, postav si jedného po druhom pred seba (vizualizácia, alebo ich obraz ak si ich namaľovala alebo iné čo ti ich pripomína) a postupne im vráť energiu, ktorú ste si vymenili (smútok, úzkosť z osamotenia, zodpovednosť ktorá ti nepatrí …) – stačí obyčajná rekapitulácia. Zároveň si voči nim v duchu alebo nahlas opakuj nasledovné vety (univerzálne) – “Vážim a ctím si tvoj osud. Všetko, čo som od teba prevzala, čo mi nepatrí ti vraciam. Prepúšťam ťa zo svojho života.” Opakuj a rekapituluj to dovtedy, kým nebudeš cítiť energetické vyrovnanie. Môžeš si zavolať niektorého archanjela aby ti pomohol (Azraela, Michaela), môžeš si k tomu doplniť aj iné vety, ktoré ťa povzbudia ako napr. “Uvidíme sa znova keď uplynie môj čas na Zemi” a pod., ale tie tri základné sú dôležité, pretože každá z nich má svoju funkciu pri prepúšťaní. Zprvu to môže ísť ťažko, alebo so slzami, treba len vytrvať.

🙂 Howgh.

Reklamy

6 thoughts on “Ako prepustiť ľudí, čo nám zomreli

 1. Zaujímalo by ma, čo sa stane, keď prepustím človeka, ktorý sa kedysi sám rozhodol ostať v “tíme” naďalej ma chrániacich Svetelných bytosti? Posielam ho preč? Zbavujem ho jeho záväzku? Ale čo, ak mi záleží na tom, aby tu ostal?

  Like

 2. Prepustiť ľudí, ktorí nám zomreli z mysle je ľahšie, ale ťažšie je ich prepustiť zo srdca, pretože aj keď už v tomto svete nie sú, stále ich milujeme a veríme, že sú nám stále na blízku. Čo nie je ilúzia, pretože väčšinou nás varujú a chránia pred nebezpečenstvom. Je nemožné ich prepustiť, pretože sú stále súčasťou toho všetkého okolo nás a v nás. Boli tu, zanechali v nás ich stopu energie, aby sme kráčali vpred.

  Nejste jen nyní se mnou, byli jste již dříve se mnou.
  Život je navzájem spojený řetěz, řece podobný tok.
  Dělíme jej na minulost, přítomnost a budoucnost, ale toto rozdělování je jen účelné uspořádání.
  Život není rozdělen. Řeka života je vždycky současná.

  Počátek i konec nejsou odděleny. Je jediná řeka, jediný tok. Není ani minulost ani budoucnost, nýbrž věčná přítomnost.
  Tomu musí člověk hluboce porozumět: Současně se mnou čekáte a současně jste se mnou.

  Život je věčnou přítomností. Byli jsem Zde a Nyní věčně!
  Stále, samozřejmě v různých formách, v rozličných stavech, v rozdílných situacích.
  Ale vždy jsme zde byli, v každém čase, stále.
  Individua jsou fikce; život není rozdělen.
  My nejsme jako ostrov, my jsme jednotou.

  Like

 3. suhlasim s tym, co napisala slobodnacesta v casti, ktora je v cestine, ale to si, podla mna, neodporuje s tym, aby sme sa snazili ich prepustit.
  myslim si, ze ked ich prepustime, tak to neznamena, ze nepridu alebo nebudu s nami, kedykolvek ich budeme potrebovat.
  nikove prepustenie chapem v tom zmysle, aby sme pretali vsetky chapadla, ktorymi ich drzime pri sebe. tak oslobodime nielen ich ale aj seba. urobime ich volnymi, a nas voci nim tiez. budu pri nas slobodne, radostne a mozu nam pomoct viac, ako ked sa ich drzime zubami-nechtami. lebo aj my sa odputanim od nich dokazeme viac otvorit tomu, co nam mozu priniest.
  tak toto ku mne nejako prislo, a tak som to sem napisala. 🙂
  prajem vsetkym peknu nedelu. 🙂

  Like

 4. Dobrý večer prajem …

  nechcem hovoriť o technike, je bezpochyby dobrá, … uvažujem nad týmto …

  prečo, napr. ja, neviem prepustiť brata, je 5 rokov mrtvym, … ( okolnosti jeho smrti ma “trápia” doteraz, aj keď som ich čiastočne zahodila za hlavu … jednou z hypotéz polície bola aj vražda, vražda kvôli peniazom, kvôli výplate … 😕 … s týmto som sa už ako tak, vďaka ako tak pochopeniu karmy atd vyrovnala … ale o tom nechcem hovoriť … )
  rozmýšľala som, prečo som to nedokázala urobiť skôr …
  a tento dôvod, skutočne nevidí veľa ľudí … nechce ho vidieť …
  pretože som tú bolesť nad stratou milovaného bratčeka jednoducho chcela … ( aj keď som tvrdila nie, opak bol pravdou … )
  no fakt je ten, že aj keď som to zdanlivo potrebovala, cítiť tú bolesť, lebo len tá dokáže posúvať, ( bolesť, čo by opak radosti ) a aj keď nebola zbytočná, predsa som ju vo svojom živote, nepotrebovala …
  mnohí si povedia, ale ja si to potrebujem pred sebou ( a to čokolvek, nie len smrť, ale čokolvek v čom zdanlivo zlyháme ) niesť zo sebou ako memento, … a univerzum? to nám iba krásne vyhovie …
  máte to neustále pred očami, ako keby ste to mali vypálené horiacimi písmenami priamo pred sebou …

  lenže? aj vďaka svojmu článku, som pochopila jedno …

  prečo je vôbec dôležité prepustiť milované bytosti od seba? ….

  lebo nás nesú späť, … nesú nás do minulosti, … a ak sme v minulosti, nemôžeme žiť v prítomnosti …. preto, práve preto, nikova technika, ako sa oslobodiť je dobrá …
  budhisti, majú tiež niečo podobné, a hovoria tomu … sadni si, usad sa do svojej bolesti, … sed a pozoruj, čo sa deje … poodkrývaš také veci, ktoré ti pomôžu pochopiť, že milovaní síce s nami stále sú, ale rozhodne nie tak ako sme si to mi vo svojej hlave vytvorili …
  oni sú, v len čistej radosti …. a jedine naša hlava nám nedovolí Žiť … hlava má rada škatuľky, a istoty, ale život je len vtedy krásny, ak postráda akúkolvek istotu …
  ale? ako všetko má aj toto svoju výnimku … exist jedna jediná istota … a ňou je Zmena …
  ( nádherný mechanizmus, dokonalý, dokonalejšieho nieto … )

  jednoducho, smrť, je súčasťou života … bez nej to nejde … jedno nevylučuje druhé … naopak, navzájaom sa držia za ruky, a len ten, kto toto dokáže naplno vnímať, cítiť, dokáže pustiť od seba čokoľvek, … a kohokolvek … a to aj živého človeka … ( stratené lásky, atd .. )

  preto, helar, dakujem, že si to dala ako samostatný článoček, nikovu radu, … lebo aj ked je to cca len technika, pomôže, presunúť sa od smrti ( minulosti ) k životu ( prítomnosti ) …

  krásnu, pokojnú a plnú nôcku sladkých sníčkov prajem … všetkým 🙂

  Like

  • Máš nielen pravdu v tom, “… nesú nás do minulosti …”, ale povedal by som, že aj konkrétnu skúsenosť – kedy tie dve nehody, ktoré si mala a ktoré ťa dostali blízko smrti ako píšeš boli v podstate prejavom tvojej podvedomej túžby pripojiť sa k blízkym, ktorí ti zomreli. Takto to funguje v realite … ;-), univerzum nám vyhovie.

   Inak dík, ale nie je to moja technika. S tým, čo som doplnil nižšie je to kompilát viacerých vecí, ktoré sa časom vycizelovali a ukázali ako relatívne rýchle a účinné metódy. Dobrú noc nápodobne 🙂 .

   Like

 5. Kvôli úplnosti – na oddelenie a ukončenie väzby sa pre prípad, že by tá posledná z troch viet nestačila, použije dodatočná veta “Ja som živý/á, ty si mŕtvy/a”. Opakuje sa a rekapituluje sa do energetického vyrovnania (to prakticky každá z nich). V prípade, že sme dotyčného kritizovali, alebo sme mali naňho zlosť, t.j. sme si v podstate vymenili role (ak to bola naša matka napr. tak sme sa my stali jej matkou … 😉 ) sa použije veta “Ja som malá/ý, ty si veľká/ý”. Touto vetou sa navzájom vrátime späť do korektného vzťahu, aký by sme ho mali mať. Môže sa pre lepší účinok robiť v pokľaku alebo s úklonom voči prepúšťanému.

  Ak máme veci, ktoré sme voči sebe navzájom nevypovedali, môžeme ich tomu druhému počas rekapitulácie povedať a predstavíme si aj odpoveď, ktorú by sme dostali. Malo by to byť také záverečné vyrozumenie … V tomto mám jednu poznámku – ľudia si zvyknú prestavovať, čo všetko by s dotyčným mohli zažiť a pod., keby sa nestalo to alebo ono. Sú to také bubliny falošnej nádeje. Pravdou je, že všetci, ktorí zomreli zomrieť aj chceli, možno ešte s výnimkou malých detí ktoré zomreli pri nehode (tie sa ale môžu inkarnovať znova v blízkom čase). Vlastná skúsenosť a skúsenosť iných z množstva konštelácii a prepúšťaní v rôznych rodoch …

  Poslednou vecou je energetické doladenie, korekcia. Ak sa uvoľní väčšie množstvo energie, nastáva v organizme zmena a aby jej priechod a následné zastabilizovanie v novom bode spojenia prebehlo v pohode je vhodné (vlastne vždy, nie len v prípade prepúšťania) použiť určité korekcie. Za starých čias si ľudia zvykli ešte niekoľko dní popíjať na zdravie zosnulého … ;-), dá sa aj to 🙂 alebo pre lepšie zotavenie (fyzické, emocionálne) je vhodné použiť Bachovú esenciu č. 30, ktorá je v tomto univerzálna, hoci pri presnom testovaní (alebo cez kyvadlo a pod.) môže samozrejme vyjsť aj iná. Z equilibrií Aura-somy napr. č. 11 – znova získanie sebalásky – viaže sa na tú vetu “Všetko, čo som od teba prevzal, čo mi nepatrí ti vraciam”, ktorá rieši pointu, že sme uprednostnili druhého pred samým sebou. Tiež sa po prepustení dá poprosiť archanjela Rafaela o energetické zharmonizovanie tela a svojich čakier.

  @ Jarah – možno trocha porozmýšľaj, čo vlastne chceš.

  @ Slobodnacesta – technika prepustenia je založená na energetickom vyrovnaní. Týka sa preto mysle, srdca, tela a čohokoľvek ďalšieho, čo sa dá označiť ako energia. Ak nenastane vyrovnanie na úrovni srdca napríklad, tak sa prepustenie neudialo. Toľko z praktického hľadiska. Z filozofického to vidím asi tak, ako píše Inana.

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.