SRT: vytvárame jednotu s kyvadlom

Keďže pri SRT budeme pracovať stále s kyvadlom, je dobré sa naň “naladiť”. Existujú rôzne formy naladenia sa na kyvadlo. Nebudeme potrebovať všetky, ale pre zvedavcov sú  aj s ukážkami uvedené tu.

Pri SRT som už spomínala, že o kyvadlo sa treba starať: keď si ho prinesieme domov, môžeme si ho vydymením šalviou očistiť, môžeme si ho cez naprogramovanie vyhradiť pre SRT a ak používame kryštál, tak je vhodné z času na čas ho vybiť.

Ešte slovo k naprogramovaniu kyvadla: stačí ho vziať medzi dlane, dlane si dať do výšky srdca a predstaviť si svetlo vychádzajúce zo srdca a čistiace kyvadlo. Môžeme pri tom povedať: “Venujem ťa na prácu s SRT. Budeš mi dávať verné a spoľahlivé informácie.”

No a teraz už len posledný – ale ten najdôležitejší 🙂 – krok: potrebujeme zistiť, ako naše kyvadlo ukazuje áno a ako ukazuje nie.

Áno/nie

Máme dve možnosti. Prvá je prispôsobiť sa kyvadlu, druhá je naučiť to kyvadlo. Ja som zástanca tej prvej, ale má svoje nevýhody (viac na konci článku)!

Takže ideme sa zladiť s tým, ako chce naše kyvadlo ukazovať: Vezmeme kyvadlo medzi palec a ukazovák (a ja k tomu pridávam aj prostredník), necháme ho voľne visieť a vyčistíme si hlavu od bočných myšlienok. V tejto chvíli sa nám už pravdepodobne trochu pohybuje; u niektorých ľudí už môže doslova krúžiť.

Povieme mu “ukáž mi áno” a sledujeme, ako kmitá. Veľmi často bude kmitať spredu dozadu, ale môže to byť skutočne individuálne.

Povieme “ďakujem” a môžeme kyvadlo rukou zastaviť, ak nezastane samo od seba. Kyvadlom totiž pohybujú mikrosvaly v našej ruke a tie reagujú na signály idúce cez náš mozog a energetický tubus (“kanál”). Keď si teda vnútorne povieme “stačilo”, mikrosvaly v ruke to kyvadlu povedia.

Keď kyvadlo zastalo, spýtame sa ho “ukáž mi nie” a zasa sledujeme, ako sa pohybuje. Najčastejšie to býva zo strany na stranu.

Toto opakujeme niekoľkokrát po sebe, aby sme sa s kyvadlom zladili. V budúcnosti, keď sa nám budú jeho pohyby zdať nejaké podivné, radšej s ním na chvíľu prestaňme robiť a skľudnime sa alebo meditujme, aby sme zbavili náš “kanál” nadbytočného balastu. Pohyby kyvadla nám budú ukazovať, nakoľko sme “priepustní” 🙂 .

No a keď už som spomenula tie mikrosvaly v ruke, tak okrajové upozornenie: ruka by mala byť odpočinutá, keď ideme robiť SRT. Ak sme predtým káľali drevo, vysávali alebo hrali tenis, budú svaly stuhnuté a nebudú reagovať na drobné signály, ktoré im bude mozog vysielať – takže výsledky budú nijaké alebo nespoľahlivé!

A na záver ešte k tomu malému problému, ktorý môže nastať pri zlaďovaní sa s kyvadlom: Keď som úplne prvýkrát použila SRT, mala som len veľmi stručnú inštruktáž e-mailom. Urobila som si napojenie a zisťovala som, kde je u môjho kyvadla “áno” a kde “nie”. Pri “áno” mi kyvadlo krúžilo, pri “nie” behalo zo strany na stranu. Tak som si zvykla, že moje kyvadlo proste ukazuje takto.

Neskôr som v Detzlerovej knihe čítala, že toto krúženie môže byť aj prejav toho, že nemám optimálne nakonfigurovaný svoj “kanál”, že niektorý z mojich duchovných pomocníkov má tendenciu skresľovať isté odpovede. (Môže to vraj nastať vtedy, keď je v hre nejaký záujem, ale napríklad aj hyperaktívne ego, čo bol pravdepodobne môj prípad.) Detzler hovorí, že v tomto prípade treba požiadať, aby bol kanál optimalizovaný tak, aby pozostával len z najvyšších možných bytostí bez vlastného záujmu (alebo tak nejak, už si to presne nepamätám). Tak som to urobila a neverili by ste – odrazu mi kyvadlo prestalo pri “áno” krúžiť a začalo kmitať zhora nadol! Odvtedy to tak zostalo.

Posledná rada pre tých, ktorí majú podozrenie na hyperaktívne ego: ak sa bojíte, že by ego mohlo skresľovať odpovede, držte kyvadlo medzi palcom a prostredníkom a ukazovákom sa ho nedotýkajte. V hinduizme je ukazovák totiž prstom ega. Ak napríklad mantrujeme a používame pritom malu/ruženec, tak sa jej nikdy ukazovákom nedotýkame, len palcom, ktorý predstavuje to božské. A presne z tohto dôvodu sa pri meditácii často spája palec s ukazovákom – prepája sa okruh medzi nami a Univerzom. 🙂

4 thoughts on “SRT: vytvárame jednotu s kyvadlom

 1. AhojjUž mam kyvadlo doma dnes som bol na pošťe ked som ho rozbalil opitatlsom sa ho či ho mám. Umit v teplej voďe lebo je novea začalo sa točiť smerom ako velka hodinova ručicka je to dobry signál pre zaciatočnika.

  Páči sa mi

 2. Ahoj Helar.
  Dnes som vyskúšal kyvadlo (ala môj náhrdelník). Mne to fungovalo presne naopak. Ano som mal z ľava do prava a nie z hora nadol.. je to v poriadku? A ako si mám byť istý že kyvadlo neovládajú moje myšlienky a neovplivňujem ho.. ďakujem

  Páči sa mi

  • Miguel,

   samozrejme, že kyvadlo ovplyvňuješ. 🙂 Veď o tom to je. Cez podvedomie si na jednej strane napojený na mimofyzický svet a na druhej na fyzický prostredníctvom kyvadla. Kyvadlo je len koncovka mimofyzické – podvedomie – fyzická realita. 🙂

   Ak ti kyvadlo dáva naopak, tak pre teba to je naopak. Nezabudni: spýtaš sa ho a odpoveď príde. Príde cez teba a pre teba a preto ti nikto iný nemôže povedať, ako to presne u teba má byť “dobre”. 🙂

   Postupom času sa naučíš rozpoznávať, kedy si “dutá kosť” a kedy sa do kyvadlovania pletú aj tvoje vovychovávané predsudky. Energia bude cítiť inak.

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s