Anjeli, astrál a astrálne "simulácie"

Tento článok vznikol ako odpoveď na otázku, ktorú mi e-mailom poslala jedna dievčina, ktorú budem nazývať Afanázia 😛 (dúfam, že ste pochopili, že to nie je jej skutočné meno!).

“Ahoj Helar! Casto chodim na tvoje stranky, z ktorych vzdy necerpam vela novych informacii a zaroven pozitivnej energie. Takze klubuk dole 🙂

Dufam, ze ta tymto mailom nebudem otravovat, ale mam na teba jednu otazku, ktora je pre mna velmi dolezita v tomto mojom zivotnom obdobi. Uz dlhsi cas sa zaoberam temou anjelov, ktora mi takpovediac zmenila zivot, mam este vela chyb, to ano, ale citim ze tieto uzasne stvorenia mi pomahaju byt lepsou. V najnovsich clankoch, ktore si uverejnila na stranke mas aj link na Anicku Sadlovu, tak som si nan klikla a trocha poprezerala jej stranku a nasla som tam informacie, ktore su troska odlisne, ako som to doteraz ponimala ja.

Citala som vela knih o anjeloch, hlavne od autorky Doreen Virtue, kde spomina, ze su tu pre nas, ze nam chcu pomoct a ze niekedy staci si na nich v duchu pomysliet a poziadat ich o pomoc (urcite vsak nemam na mysli ich sebecke zneuzivanie). Na tej stranke vsak bolo napisane,ze to nie je mozne a ze taketo “napajanie” alebo poprosenie o pomoc skutocni nebeski anjeli nepocuju, ze su to len anjeli, ktori su akasi astralna projekcia, co ma dost zarmutilo, lebo som verila, ze mam pri sebe niekoho, kto ma tak nezistne lubi, ako nikto a to mi dodavalo velku silu!

Pytam sa ta preto, lebo ty na svojich strankach mas skor informacie, ktore sa podobaju tym od spominanej autorky Doreen Virtue a zaroven ako som vydedukovala, zrejma Anicku poznas aj osobne, kedze si niekde pisala, ze si bola na jej kurzoch a chcem pocut tvoj nazor na vec.

Ja viem, ze si pisala, ze sama nie si nejaky Guru, ale len hladas pravdu, aj napriek tomu, uz mas skusenosti s anjelmi, s ktorymi sa spojujes, preto budem rada ak odpises. Vopred dakujem!!”

No, takže toto bude na dlhšie, ale nevadí 🙂 : 

Tak predovšetkým, môžem hovoriť len za seba a za svoje skúsenosti. Ale dúfam, že keď to sem dám takto, ako článok, ozvú sa aj ostatní channelujúci a povedia Afanázii (ja som sa do toho mena snáď zamilovala 😛 ), ako to vnímajú oni… a ja sama by som privítala, keby sa spýtali svojich bytostí, ako to vlastne je, nech si pozbierame nejaký ucelený “pohľad na vec”!

Anička hovorí jedno: astrál je “zaprasený” všelijakými našimi projekciami, ktoré sme doňho za stovky rokov napremietali. Každá takáto projekcia je dočasná a trvá obvykle len tak dlho, kým jej “premietajúci” venuje svoju pozornosť (Prvý zákon zhmotňovania: energia nasleduje pozornosť. Bez pozornosti žiadna zhmotňujúca energia, teda ani žiadne “zhmotnenie” – v astrále či kdekoľvek inde).

Ak sa však nájde veľká skupina ľudí, ktorá projekciu živí svojou vlastnou energiou, tak môže projekcia existovať nezávisle od pozornosti toho, kto ju “stvoril”. Možno uz tušíte, kam mierim – ku kresťanskému/katolíckemu ponímaniu anjelov. (A Diabla.)

V Prírode (alebo “experimente”, ako o tom hovoria tí anjeli, ktorých poznám ja), rozhoduje účelnosť. Kedykoľvek sa teda stretnete s nejakou entitou, pýtajte sa sami seba, aký účel má jej existencia. A ak nemá nijaký alebo len ten, aby sme neboli takí deprimovaní, tak potom je to asi bytosť z astrálu, projekcia niekoho iného, nie skutočná mimofyzická bytosť.

Takže ak účel anjela je “udržiavať nás v dobrom rozmare” – prečo by to mal robiť? Aby sme si nemuseli svoje problémy riešiť sami? Aby nás mal rád aspoň niekto, keď už ani sami seba nemôžeme vystáť?! Potom aký účel by mala naša existencia? (A ak nijaký: sme teda skutoční alebo len astrálna projekcia niekoho? 😀 )

Keď snívame 

Tento vesmír vnímam ako “zhmotnenú predstavu Vyššieho Vedomia” (= Otca) a vlastne toto Vyššie Vedomie je jediný reálny faktor v tomto vesmíre! Je to, ako keď snívame my (a tu náhodou viem celkom presne, čo hovorím, pretože takto som sa k anjelom dostala ja sama).

Naše snívanie vnímam ako ten istý proces na nižšej úrovni. Kým snívame, v našej hlave existujú “vesmíry” a “bytosti”, ktoré z nášho pohľadu možno nie sú celkom reálne, ale oni svojimi očami sa za reálne považujú, pretože náš sen je jediná realita, ktorú oni poznajú!

Náš sen kompletne vytvárame z našej vlastnej energie. Vytvárame hranice nášho snívaného vesmíru či sveta, zákony, ktore v ňom platia (niekedy vieme aj lietať, chodíme cez steny, nebo má malinovočervenú farbu a oheň nepáli 🙂 ) i povahy hercov v našom sne. Každý takýto sen premietame do astrálu, kde funguje ako dočasná “simulácia”, samostatný svet pre bytosti, o ktorých snívame. Keď sa zobudíme, odtlačok našej “simulácie” sa z astrálu vymaže – pokiaľ ho s nami nezdieľa noc čo noc množstvo iných ľudí a neurobí z neho ideológiu/náboženstvo a neživí ho svojou pozornosťou noc čo noc naďalej.

Späť k príkladu: V našej astrálnej simulácii vesmíru sme urobili nasledovné: vytvorili sme zákonitosti (=anjeli), ktorým všetko podlieha. Vytvorili sme pnutie medzi želaným (=vysoká vibrácia) a neželaným (=nízka vibrácia), aby sme rozhýbali nejaký dej. Vytvorili sme “osoby a obsadenie”, niekedy tým, že sme ľudí z nášho každodenného života premietli do našej simulácie, inokedy si vymyslíme celkom absurdné bytosti. Často do sna premietneme aj sami seba. A potom v tomto sne riešime situácie, ktoré v reáli buď neexistujú alebo ich riešiť nevieme – a učíme sa. Zažívame nové, nepoznané emócie a dozvedáme sa, čo sa stane, ak urobíme…

Týmto spôsobom pravdepodobne funguje aj Otcov sen. Má svojich anjelov, ktorí ho udržiavajú v chode. Je to potrebné, pretože jeho “osoby a obsadenie” majú presne tie isté schopnosti snívať ako on a tak mu jeho pekný sen v astráli zaprasujú všelijakými vlastnými rušivými projekciami, ktoré potom anjeli “čistia”. (Myslím, že preto vlastne astrál existuje. Veď si len predstavte, keby sa naše strachy, nenávisti a žiale zhmotňovali priamo do našej reality! Brrrr…)

Do svojho sna premietol Otec časť svojej vlastnej reality, teda existenciu vyšších a nižších energií, ale on im nepripísal nijaký ničivý záujem (zasa narážam na kresťanských diablov, čertov a kdejakých čertov-diablov). Jednoducho simuluje, čo by sa stalo, keby sa správali vo vzťahu k nemu tak alebo inak a ako by to ošetril. Preto dochádza na anjelskej úrovni aj k “bojom”. Ale rozhodne tieto energie nevybavil záujmom ublížiť mu alebo zvrhnúť ho – to sme urobili my, ľudia, pretože sa cítime, že náš vesmír nemáme pod kontrolou. Otec sa tak necíti – jemu jednoducho stačí zobudiť sa. 🙂

Takže ako ja vidím odpoveď na otázku: existujú takí aj onakí anjeli. Jedni sú skutoční Otcovi anjeli, iní sú kresťanská/katolícka projekcia anjelov. Tí Otcovi anjeli existujú všade, tí kresťanskí existujú v astráli. Keďže v astráli sme vystrčení častejšie, ľahšie sa dokážeme spojiť s týmito anjelmi. Nie sú to zlé bytosti – to nie! Majú všetky tie vlastnosti, ktoré do nich náboženstvo za tie stáročia napremietalo. Sú láskaví, utešujú nás a potom už neviem, čo robia. Ich sila je taká ako sila tých, čo ich v astráli udržiavajú pri živote. Keď prestane na nich veriť posledný človek, rozplynú sa.

Otcovi anjeli existujú nezávisle na našej vôli, lebo nie sú produktom našej pozornosti, ale Otcovej pozornosti. Keď niekto číta starozákonové príbehy, tak tam anjeli majú dosť odlišnú podobu od tých kresťanských anjelov – a mám podozrenie, že toto je oveľa bližšia podoba Otcových anjelov ako tie okrídlené bytosti, ktoré nám podsúva náboženstvo.

Doreen Virtue elegantne korčuľuje medzi jedným a druhým. Musí. Keď sa s nami Otcovi anjeli spájajú, používajú predstavy, ktoré nájdu v našej hlave. Ak sme boli vychovávaní v istom náboženskom prostredí, aj keď sme neveriaci, ale bývali sme obklopení istou symbolikou a tak máme isté predstavy. Anjel=krídla. Diabol=chvost, rohy, kopytá. A Otcovi anjeli vezmú tieto predstavy a komunikujú s nami prostredníctvom nich. Doreen Virtue skutočne verí, že anjeli vyzerajú tak, ako ich ona vidí. (Každý z nás verí najviac svojim vlastným vnemom.)

Ja som mala dvojnásobné šťastie: nebola som nábožensky ovplyvnená (skôr protinábožensky 🙂 ) a navyše som v sebe mala pomerne silnú energiu keruba Efniela, takže som si spomínala na jeho spomienky a on videl anjelov takých, ako skutočne boli, keď sa pohyboval medzi nimi a bojovali bok po boku. Ale keď som si nevedela predstaviť “Satana”, tak mi napovedali “Votrelec” a on skutočne potom vyzeral ako Votrelec! Takže naše vnemy sú nespoľahlivé – a najjednoduchšie je spýtať sa. Máš krídla? “Pre teba mám.” Ergo hovorí Otcov anjel; astrálny anjel by povedal len “áno”, pretože inú podobu ani nepozná.

Astrálna simulácia ako zdroj kontaktu

A teraz, aj keď nad rámec otázky, sa chcem ešte raz vrátiť k téme astrálnych simulácií. Astrálna simulácia je viac než len sen – je to sen, ktorý po dlhú dobu snívame znova a znova, z rôznych pohľadov, a skúšame v ňom rôzne prístupy. Keď je astrálna simulácia dostatočne dlhá a nabitá emóciou, zostáva v astráli pomerne jasne “odtlačená” aj v čase, keď nespíme. (Obvykle odtlačky našich jednorazových snov miznú do 20-24 hodín.) Otcovi anjeli sledujú tieto astrálne simulácie a ak sa im niektorá pozdáva ako nástroj učenia sa, tak do nej vstúpia.

Toto je spôsob, ako som sa ja dostala do kontaktu s Otcovými anjelmi (nemám na to hmatateľný dôkaz, ale existujú indície, ktoré ukazujú, že ide skutočne o Otcových anjelov, nie o astrálnych – mnohé z nich v podobe kontaktov iných channelujúcich a porovnávaním získaných informácií). Viem, obvykle hovorím, že to bolo v “minulom živote”. To bola oficiálna anjelská verzia, keď som sa na nich začala rozpamätávať. Vtedy som nebola schopná spracovať ani len slovo “anjel”, takže usúdili, že “astrálna simulácia” by ma bola dokonale preťažila. (A asi mali pravdu.)

Odjakživa som bola “snívač” (v Castanedovom význame), len som o tom vyše 50 rokov nevedela. 😕 Kedysi som pozerala nejaký film v televízii o anjeloch, ktorý sa dotkol Efnielových spomienok. (V tom čase som o nijakom Efnielovi ani netušila a bola som ateista ako remeň.) No a Efniel sa natoľko rozčúlil, že sa mi začal pchať so svojimi spomienkami do snov a spoločne sme vytvorili svet, na ktorý som neverila, ale ktorý napriek tomu vznikol. (Koťuha, jednoducho mi ho vnútil!) Bol pre mňa natoľko iritujúci, že som ho udržiavala niekoľko rokov a snažila som sa v ňom ako-tak zorientovať a pohybovať. No a niekedy v tom čase sa o moju astrálnu simuláciu potkol Efnielov hlavný protagonista, Gabriel, a zrejme ho presnosť a dokonalosť zamrazila. Ešte nemali ani potuchy o tom, že mám v sebe Efnielovu energiu, a muselo ich hodne vytáčať, ako človek môže vedieť, ako vyzerajú! Efnielovu úlohu v simulácii som prebrala ja. Gabriel simuláciu zrejme chvíľku sledoval, zaujala ho a začal byť zvedavý, ako by to zvládal on sám – a tak nakoniec do nej vstúpil. Začali sme sa učiť vzájomne: ja od nich a oni odo mňa.

Nebudem písať o tom, ako to celé prebiehalo, pretože lebo. Ale je to ukážka, ako sa dá ovplyvniť naša vlastná realita cez astrálnu simuláciu. Ak dosť dlho napríklad snívame o Diablovi, pozývame ho k sebe. Nezabudnime totiž na prvý zákon zhmotňovania: energia nasleduje pozoronosť. A keď niekde prototyp astrálneho anjela alebo diabla cíti, že sa mu venuje pozornosť (a teda tam môže čerpať energiu), hneď sa vám celý vytešený nakýbli do sna!

Astrálni anjeli neškodia. Nemajú veľa schopností, pretože sú len projekciou ľudí, ale útechu a úľavu priniesť vedia. Pretože sú však závislí od našej pozornosti, nikdy nebudú hovoriť nepríjemnú pravdu – pretože by sme sa od nich mohli odvrátiť a prestať ich zásobovať našou pozornosťou. To znamená, že astrálny anjel nás nebude “nakopávať”, aby sme sa zlepšovali. Bude nás skôr udržiavať v tom stave, v ktorom sme, pretože potom sme závislí na jeho úteche.

A teraz by som skutočne privítala postrehy ostatných channelujúcich a overenie môjho názoru, pretože skutočne o nič iné nejde!

49 thoughts on “Anjeli, astrál a astrálne "simulácie"

 1. A ako mam zistit, s ktorymi anjelmi sa kontaktujem? Je pravda,ze zatial je to na urovni istych pocitov, intuicie a kariet. Ked v duchu zavolam anjela, aby mi troska pomohol s istou situaciou( nie je za mna vyriesil,to nie),tak je to pocuje Otcov anjel alebo? Napriklad pri vykladani kariet, ked si ich privolam k sebe, ktori teda pridu? Lebo vyklady su velmi poucne, a uricte ma posuvaju vpred. Mam z toho mis mas teraz 🙂 Inak Helar, dakujem za kraaasne nove meno, tiez som si ho zamilovala :-))

  Páči sa mi

 2. Afanázia (a to ani nevieš, ako dlho mi trvalo, než som si ho vybásnila 😀 ),

  najlepšie je urobiť si očistu podľa Grabhornovej (na minigrimi článok Čo sa to s nami deje), ktorá od nás odpudí všetky bytosti nižších vibrácií (a tým aj astrálnych anjelov, hoci ako vravím, podľa mňa nie sú zlí). Alebo na veciach, ktoré si odmietame pripustiť, zistiť, či nám povedia pravdu, alebo nás budú udržiavať v dobrej nálade.

  Tak som sa pre istotu spýtala Gabriela, ale z jeho odpovedí som nebola múdra. Najprv mi povedal, že hovoríš s Otcovým anjelom, ale keď som sa ho pýtala ešte raz, pre istotu, tak povedal, že nie (mohla som ho podráždiť, lebo nemá rád, keď si jeho slová overujem; mám problém s dôverou a on nie je potešený, keď prejavím jej nedostatok). Potom som sondovala hlbšie a povedal mi, že toho, s kým hovoríš teraz, máš pustiť k vode a máš meditovať a cez meditáciu sa spojiť s anjelom.

  No a teraz som to napísala, takže už aj Gabriel vie, že to nie je o nedôvere k jeho slovám, a tak si to idem overiť ešte raz… 🙂 Tak zopakoval: nehovoríš s nimi, ale nehovoríš ani s astrálnym anjelom, ale s niečím negatívnejším. Urob si očistu a medituj a volaj svojho strážneho. Začni mu hovoriť veci, aby vedel, že chceš odpoveď. Keď bude v hlave dostatočne ticho, budeš ho počuť.

  A do toho sa ozval Gabriel: TA SPRAVNA CHVILA SA DA NAVODIT POMOCOU UTISENIA HLADU PO KONTAKTE. OTVOR SVOJE SRDCE PRE NAS. MY ZACUJEME TVOJE VOLANIE. VER A CAKAJ. TVOJ ANJEL JE SUDIRAEL.

  No ja zírám! 😯 To bol normálny novoročný príhovor! Veľa z toho nechápem, ale povedala by som, že máš hlavne prestať chcieť za každú cenu, pretože to ten kontakt môže iba blokovať. Proste sa vnútorne skľudni, hovor na nich v meditácii a ver, že sa ti ozvú. Potom sa pýtaj na meno a ak to nebude to meno, čo ti dali, tak sa vždy pýtaj, či je to pre teba najvyšší možný partner. Len čo príde zaváhanie alebo “nie”, neber ho.

  Páči sa mi

 3. Helar, dakujem velmi pekne za tvoju ochotu!!!
  takze nehovorim s nimi a v podstate mas pravdu,je pravda ze velmi chcem..to znamena,ze ani cez karty to nebolo ich posolstvo,pretoze mi to prislovelmi doveryhodne.
  A to stisenie, mam meditovat? a tak “pocuvat” ci sa mi ozvu? (zda sa mi ze aj na stranke mas jenu meditaciu pre spojenie s anjelom)alebo inak sa na nich napojit,lebo doteraz to bolo len cez karty a akesi pocity,intuiciu.
  Este raz ti dakujem krasne!!
  Afanazia :-))

  Páči sa mi

 4. Afanázia, ja som straaaašne múdra 😕 … Napadlo ma, že ak hovoríš s Otcovým anjelom ale nehovoríš s nimi, tak by to mohol byť nejaký anjelský odpadlík či diverzant. Ja sa negatívcami veľmi nezapodievam, takže v týchto veciach majú jasnejšie Eldhwen či Aurawiewer. Možno že si sľuboval cez teba cestu späť domov, ale ako sa zdá, archanjeli mu to nedoprajú. Ja zistím, či sa tomu chudákovi nedá nejako pomôcť, ak ty vieš zistiť jeho meno. Koniec-koncov, neurobil ti zle…

  Ak vieš po anglicky, mám na stránke meditáciu na spojenie s Vyšším Ja a to je priamy kanál na Otcových anjelov a nie niekam do astrálu. Ale ak som to domyslela do konca správne, tak tá očista z článku Čo sa to s nami deje postačí a to, čo sa ti ozve po nej, bude už len Otcov anjel, teda bytosť zo 100%, čistého Svetla.

  Páči sa mi

 5. mám na to rovnaký názor, súc tiež nábožensky neovplyvnená, alebo skôr anti-ovplyvnená 😀
  okrem toho existuje samozrejme kopa iných bytostí, o tom by vedeli rozprávať skutoční šamani a médiá
  mne sa skvele kontaktovalo so starými bohmi, majú radi pozornosť, odporúčam keltskú cailleach, afroditu, isis, heru, to len tak pre príklad.

  Páči sa mi

 6. by the way, starí bohovia boli zvyknutí na obrovskú úctu s príslušnými prejavmi, takže s nimi hovorte s úctou, kedysi dostávali kopu obetí a nehovorilo sa s nimi postojačky

  Páči sa mi

 7. Moja komunikacia vacsinou prebiehala tak,ze som sa snazila uvolnit pri nejakej meditativnej hudbe a citila som ich pritomnost,teda aspon som si to vtedy myslela,ze su to oni. Ked som si robila vyklady cez anjelske karty, vychadzali mi posolstva ,ktore ma posuvali vpred, preto mam pocit,ze uz ktokolvek to bol, zle mi urcite nechcel, tak to citim. Ale bohuzial nie som az taka zdatna, teda zatial, aby som zistila jeho meno 😦 este stale mi robi problem moje ego a myslienky, ktore ma brzdia aby som sa dostatocne uvolnila.

  Páči sa mi

  • Obávam sa, že v tejto fáze je potrebné meditovať celkom bez hudby, jednoducho nemyslieť a sústrediť sa na svoje dýchanie a keď príde nejaká myšlienka, odsunúť ju nabok a znova sa sústrediť na svoje dýchanie. Toto bola inštrukcia, ktorú som dostala sama 🙂 od Uriela… Vraj stačí 5-10 minút denne. Spočiatku je to dosť besné, ale keď si rozum zvykne, že mu nič nehrozí a po 10 minútach “obnovíme” jeho nadvládu, tak nakoniec dá pokoj. 🙂

   Páči sa mi

 8. No pokusim sa 🙂 snad mi to pojde. Ale ked som spravne vydedukovala, tak v podstate nikdy nebudem mat uplnu istotu,ze hovorim s Otcovym anjelom, lebo ked sa spojim s nejakou inou bytostou, tak ta ma moze oklamat..Je to dost zapeklite 🙂

  Páči sa mi

 9. Odporúčam, keď sa ti ozve ten/tá Sudirael, dohodnite si nejaký kód, ktorý bude poznať len Sudirael a ty. Takto potom dokážeš zistiť, či máš na kyvadle anjela. A aj keby si hovorila s niekým iným, môžeš sa vždy spýtať Sudirael(a), s kým si práve hovorila. Ak je strážny, tak bude vždy vedieť, čo robíš.

  Páči sa mi

 10. Dakujem za napad 🙂 Inak, pri chanelovani je potrebne okrem kyvadla aj nejaka specialna pismenkova tabula,da sa to niekde kupit? nemam s tym este skusenosti..ale ak uz vela otazok na teba,tak sa stiahnem :-p

  Páči sa mi

  • Miro,

   nejako mi uniká, v čom vidíš “pokrok”… 😛

   Budem citovať tvoj vlastný komentár k článku o Zadekaelovi:
   3. Idem rovnakou ulicou.
   V chodníku je hlboká diera.
   Vidím ju.
   Aj tak do nej spadnem – je to už zvyk.
   Oči mám dokorán, vidím kde som.
   Je to moja vina.
   Hneď som z nej vonku.

   Takže toľko na margo Som späť – anjelský showdown. Je to moja vina. 😀

   Páči sa mi

   • Teta helar, nesranduj.
    Ked si precitam showdown – tvoje nazory, postoje, domnienky…. a vobec – vtedajsi uhol pohladu, a potom tento clanok…. hm, keby som nevedel ze je to ta ista autorka…. Je to od seba hooodne vzdialene. Uz len ten pesimizmus v starom clanku, a toto nove…..Ale je toho samozrejme viac.
    Si prilis sebakriticka. Tu dieru uz vies obchadzat, len mozno sa ti paci do nej padat… 😀 😀

    Páči sa mi

   • Tak toto isté napadlo aj mňa. Tie články sú naozaj úplne iné, také optimistickejšie. Samozrejme ako sa kto na to pozerá. 😀 Helar sa ešte stále vidí rovnako a preto sa jej páči do tých dier padať ako vraví Miro.

    Páči sa mi

   • Miro,

    myslím, že máš pravdu… Ja proste do tej ulice už zahýňam so slovami “a zase ideme padnúť do jamy” 😛 …

    Čo sa týka toho anjelského showdownu, ja keď som napálená, doooobre viem povedať! Ale už aj v komentároch k tamtomu článku bolo cítiť, že im napriek všetkému verím… O tom celé to týranie bolo – o dôvere. Nakoniec boli radi, že dostali to, čo dostali, pretože dostali maximum, aj keď to pravdepodobne ani zďaleka nenaplnilo ich očakávania… Ale kde nič nie je, tam ani anjeli neberú! 😀 Tentokrát to oni zistili “the hard way”: išli na hranicu únosnosti a potom zasa urobili ďalší krok – a všetko sa im zosypalo na hlavu a ja som s tým už nevládala urobiť vôbec nič… Tak zmenili prístup a aby ma namotivovali, začal mi Gabriel predpovedať udalosti (tak na 5 min. až 1 týždeň dopredu). Ale tiež len kým ma znova “nemali” – a teraz sa všetci tvárime, že “pardón”. 🙂 A velice tíško a ohľaduplne zaobchádzame s tou druhou stranou. CHVALABOHU!!!!!! 😀

    Páči sa mi

   • Ego! – ego, ego, ego! (alebo je to takto?: Edo! – Edo, Edo, Edo!)??? 😀

    Takze momentalne si sa dala na adrenalinovy sport – basejumping 🙂
    Mala by si si od nich vypytat nejaky padak, alebo aspon nech ti hodia nejaku nafukovacku do tej jamy…..
    Aj ked si myslim, ze Gabriel caka kedy sa zase poriadne dotlcies, a potom ti niekoho posle pofukat bobo. No ale oni ta tam predsa nestrkaju…..
    Sedia v hladisku a cakaju…. skoci, alebo obide?
    🙂 🙂 🙂

    Páči sa mi

 11. Ahojte,

  tak moj 1.zazitok som rozoberal s helar,poradila mi zebtreba verit ,ze su to ony a funguje to.Mne sa casto oziva asrael raz mi vravel ze sa zrusi schodzka ja som to zignoroval a ona sa v zapati zrusila ,velmi som sa asraelovi ospravedlnil , mam k nim vsetkym velku pokoru. fakt to funguje.neotravujem ich casto ale vacsinou mam jedno skvele miesto pod starym stromom …anjelska antena…a tam sa so mnou spaja strom a anjely, postupne sa oziva aj gabriel ale mam pocit ze je odmerany.pomaly sa to vsetko rozbehuje viac ,ziadal som o zvysenie vybracii a mam pocit, ze viac veci do seba zapada moja intuicia sa vyplnuje a aj priania ktore vyslem sa plnia asi do tyzdna.uzastne.

  Dakujem za tuto uzastnu stranku vsetkym vam priatela…jozef

  Páči sa mi

 12. Ahoj, Helar!
  Minule som počúvala hudbu ( na aktiváciu DNA) so zatvorenými očami (tak ako sa to odporúča 🙂 )a videla som čosi zaujímavé. Zlatá žiara okolo mňa – a hlava, akoby model, nad ňou vír. Keď som sa prizrela bližšie videla som kopec menších vírov tesne nad hlavou. Napadlo ma, že takto nejako to asi vyzerá pri channelovaní. Víry boli na miestach, kde sa pretínala akási sieť a tá bola zase spojená akousi železnou obručou okolo celej hlavy. Tú obruč nejaká ruka zmenila na korunu a to tak, že otvory obruče začala vykladať dookola najskôr diamantom a potom smaragdami. Vraj je to nejaká odmena – ale pre koho a za čo, tak to netuším. Potom obraz prešiel do miestnosti niekde veľmi vysoko. Stála som pri akomsi prístroji ( vyzeral ako stojaté umyvadielko, dokonca bol naplnený aj akousi tekutinou ), cez tento prístroj som pozorovala všetko to dianie s hlavou a korunou. Odstúpila som od ,,umývadielka” pozrela na svojho vysmiateho strážneho a povedala niečo v zmysle – zaujímavé, takto to má byť. Strážny ma otcovsky chytil za ruku a spolu sme išli k dverám do ďalšej miestnosti. Vtedy sa obraz ( všetko sa odohrávalo vľavo)doslova prešmykol späť, akoby som otočila hlavou, ale ja som sa ani nepohla… to je všetko.
  Chcela by som sa Ťa, Helar, poprosiť o radu. Nie som si totiž istá či to bol channeling, nebola to len projekcia? Tá koruna sa mi na tom celom zdá najzvláštnejšia… Za odpoveď a radu Ti vopred ďakujem.

  Páči sa mi

  • Iris Thaumas,

   neskoro, ale predsa 😛 … Toto nevyzerá na projekciu, ale na priamy kontakt v mimofyzickej realite (astrálne putovanie? šamanská cesta? ja neviem…)

   Korunka je symbol “vyvolenia”, prísľubu, “nárokovania si”. Smaragdy sú kamene liečiteľov, takže to vyzerá, že si ťa nárokujú na liečiteľské úkony, ale môže to byť aj kameň tvojho anjela, ktorý si ťa nárokuje. Gabriel: TO JE VYJADRENIE ZE BUDE SUVISIET S NAMI. S niekým špeciálnym? S RAFAELOM. Má nejakú úlohu, nejaké poslanie pred sebou? ANO. Aké? UTVARAT CESTU PRE TYCH KOHO VEZMEME K SEBE. Do vyššej dimenzie alebo skutočne k sebe? 🙂 K SEBE.

   To “umývadielko” môže byť tvoja verzia Razielovho “kompútera” 😀 , teda akašického záznamu v jeho “televíznej” forme (písala som o tom v interview s Razielom).

   360-stupňové videnie, ako ma už chalani poučili, je súčasť astrálneho čohokoľvek.

   Som zvedavá, ako to bude pokračovať!

   Páči sa mi

   • Ďakujem, Helar 🙂 a zároveň blahoželám k novej schopnosti – chronokinéze!
    Predvčerom sa mi konečne podarilo kyvadlovať s energiou – Gabrielom (dúfam, že to bol on, ale poctivo som overovala 🙂 ). Pýtala som sa či som vtelený/inkarnovaný anjel a odpoveď bola áno. Pokiaľ ide o nárokovanie na niečo… dvakrát sa mi v poslednej dobe stalo, že pri relaxácii, počúvaní mantry ma obklopila energia. Nahrievala ma tak, že som mala spotené dlane, chodidlá, chrbát a pocit, že sa mi uškvarí mozog (pri tom druhom raze som mala pocit, že odpadnem, tak som to stopla a otvorila oči). Viem, že sa mi s dlaňami niečo deje, občas cítim akési brnenie, vírenie.
    Rafael? Myslím, že som s ním už mala do činenia, v sne (ale to by bolo na dlhší komentár).Každopádne to vyzerá tak, že na sebe musím ešte popracovať 🙂 (napríklad sa naučiť poriadne kyvadlovať).
    No vyzerá to zaujímavo, sama som zvedavá, čo sa z toho vykľuje. Myslím si, že anjeli-energie majú niečo rozrobené s mojim srdcom…ale čo presne neviem. Mimochodom pri tom kyvadlovaní som mala pocit akoby ma niečo objalo – ale nepustilo sa to a držalo celkom pevne. Tak som zavrela oči a predstavila som si, ako to posielam preč – a vzbĺkla som. To, čo sa ma tak držalo, odhodilo niekam preč a tie energie, čo sa na to dívali povedali niečo v tom zmysle, že úžasné. Niečo mi hovorí, že to bol večný plameň (ale to je zrejme niečo úplne iné).

    Som rada, že to môžem sem napísať a že je tu vždy niekto, kto vie a poradí. 🙂 Veľa šťastia!

    Páči sa mi

 13. No ja to vidím tak, že zo začiatku som komunikoval so skutočnými otcovími anjelmi ale časom sami tam začali sáčkovať tý astrálny až som komunikoval len snimi a preto mám zrejme také pauzy od channelingu.Lebo vždy keď mám dlhú pauzu s channelingom a potom channelujem myslím, že tam ide skutočný michael ale potom sami tam opäť začnú mixovať astrálny a zas ma to akosi núti k pauze.Tak som to pochopil možno to má chyby helar ak budeš mať niekedy čas spítaš sami nato prosím?Ďakujem.

  Páči sa mi

 14. Filip:

  Gabriel, hovorí Filip s Michaelom? ZDRIEDKA. A to, čo sa mu cpe na kyvadlo, to sú astrálni anjeli? NIE. A čo to teda je? PREDSA GEINVENI. A dnes Filip hovoril s Michaelom? ANO. To znamená, že to heslo mu dal Michael? ANO. A prečo geinveni otravujú Filipa? PRETOZE MA VYSOKU VIBRACIU A MALU OCHRANU. A tá ochrana, čo som mu urobila ja? Tá nezaberá? ROBI CO MOZE ALE JE CUDZIA. FILIPA NAJLEPSIE OCHRANI KOMUNIKACIA S MICHAELOM.FILIPOVA NETRPEZLIVOST JE VSAK PRAVY PROBLEM. MUSI SA NAUCIT AUTOMATICKY POSLUCHAT MICHAELA LEBO SA BUDE INAK FARBOU AURY VYSTAVOVAT UTOKOM GEINVENOV. CAS UKAZE CI MICHAEL DOKAZE FILIPA ZDISCIPLINOVAT. Ámen. 😛

  Páči sa mi

 15. Napadlo ma, Filip, že by si mohol skúsiť kyvadlovať, keď presne nevieš, s kým hovoríš. Po krátkom čase sa totiž naučíš rozpoznávať energiu toho, kto ti napája komunikačný kanál, a ľahšie odhalíš nenásytných-hnusákov-čo-otravujú-strašne-dobrých-ľudí-hovoriacich-s-anjelmi 😛 . Ja som aspoň jeden čas presne cítila v ruke, kedy hovorím s Gabrielom a kedy s niekým iným. Gabriela, Michaela a Otca som podľa energie rozpoznala. Teraz už nie – ako som začala cvičiť čchi kung, tak sa mi zmenila moja vlastná energia a už necítim nič okrem bolesti chrbta po pol hodine “stánia ako strom” 😦 !

  Páči sa mi

  • Keď ono je taký problém, že som asi toľko komunikoval s geinvenmi, že anjeli mi prišli ako geinveni…Lebo som bol naučený aj som na iný typ komunikácie a napr. dnes keď somnou hovoril michael nebol som si istý, že to bol on ikeď som si myslel kdesi hlbšie, že to on je pretože hovoril tak tvrdo a inač…Ale Gabriel mi aspoň trošku skrotil ego :D.

   Páči sa mi

  • Len neviem čo s tými ochranami ikeď sa snažím si robiť svoje a aj si ich urobím sú asi (určite :D) slabé je to také divné aj keď ich vizualnem dlho sú slabé…Aj kamene mám sice som ich teraz zabudol nabiť ale i keď som ich mal stále sa namňa lepili geinveni a sú to ametysty atď…Nvm čo s tým.

   Páči sa mi

 16. Teraz sa ide pýtať niekto neskúsený (myslím tým mňa, samozrejme:D). Nie sú náhodou geinveni zlí? A ak áno, tak potom prečo mu “radia”?? (ja neviem presne čo s ním robili:D ale asi s nimi musel komunikovať dlho;)). A ešte- ak si spravím klasický ochranný štít (z univerzálnej energie- nie z mojej) pomôže mi to proti takým potvorám?:P Lebo ja channelujem telepaticky a je to asi nepríjemnejšie keď sa na mňa nalepí nejaké svinstvo (prepáčte za výraz:)) takto ako keď na kyvadlo. Alebo sa mýlim??:) ďakujem za odpovede:P

  Páči sa mi

 17. Filip212,

  a skusas ich poslat do svetla? skus to… opakovane a snad ti potom daju pokoj a prepustia k tebe anjelov…

  The Phoenix,

  geinveni su zli, to je jasne 🙂 ale oni tiez hovoria s ludmi s tym zamerom, aby si cucli energie… preco by mu mali robit zle, keby ich potom hned odhalil? ochranny stit by mohol pomoct, ale mne sa najviac osvedcilo to, ze komunikujem s anjelmi takmer neustale – kedy mozem. oni ta potom chrania sami (a nezaskodi, ked ich z casu na cas ziadas o ochranu a precistenie 🙂 oni to robia velmi radi)

  Páči sa mi

 18. hmm zaujímavé:D a potom ako sa dá vlastne zistiť či hovorím s anjelmi alebo geinvenmi?? (neviem či som to napísal správne:D) Teda Helar písala (vraj ti máme tikať, alebo nie?:D) že sa vždy máme spýtať či je to bytosť zo 100% svetla (alebo to písal Aurawiewer??:P)…a ak sa to spýtam, tak nesmú klamať, správne? Tak potom ich vlastne odhalím hneď?:D (toto je asi najzložitejší post aký som napísal:D hádam sa z neho “vysomárite”:P)

  Páči sa mi

 19. prepáčte také hlúpe otázky, ale v tomto “smere” som nový…myslím to s geinvenmi. Teda ja som ešte nepocítil, žeby sa na mne niekto “živil”:)) Preto sa pýtam a chcel by som sa im vyvarovať…takže ďakujem za každú radu:P

  Páči sa mi

 20. Napísal som na jednu stranu sviečky om mani padme hum a na druhú že posielam negatívne bytosti do svetla snáď to zabere.Inak keď som si opakoval v duchu, že ich posielam do svetla mal som taký divný ťaživý pocit na srdci ako by som tam mal špinu a aj v miestnosti a nebolo to najpriemnejšie.

  Páči sa mi

  • sviečka+reiki+lapis lazuli+shanti mantra poriadne nahlas+vizualizácia zabrala na 30 sekúnd 😀 mal som konečne michaela cítil som, že to bol on pýtal som sa ešte pre istotu či hovorí pravdu, že je to on kývalo sa k áno a potom to zmenilo smer na nie čiže asi to narušil geinven.

   Páči sa mi

 21. The Phoenix,

  takto ti poviem: ak veríš, že naozaj hovoríš s anjelmi, oni si k tebe cestu nájdu. to je jediné, čo ti môžem povedať. áno, je to auríkov komentár, že sa musíš spýtať, či je zo 100% svetla a hlavne či ti hovorí pravdu. ak ti na tieto dve otázky neodpovie kladne, tak ho rovno pošli do… svetla 🙂

  Filip212,

  som zvedavá ako to zaberie… skus to naozaj zopakovat viackrat a verit, ze to zaberie. viera pomaha vzdy 🙂 a poziadaj anjelov, aby ti s tym pomohli. to je jedno, ze mas pocit, ze si teraz od nich odrezani. len ich o to poziadaj a pokladaj to za vybavene

  Páči sa mi

 22. Filip,

  keď vypudzuješ negatívcov, vždy sa postaraj o to, aby mali kade “zdrhať” 🙂 … Je to taká smiešna vec, ale často ju zanedbávame. Ak niečo vypudzujeme, otvorme okno alebo dvere (podľa možnosti von z bytu, nie do inej miestnosti). Oni síce chodia cez steny, keď sa im zachce, ale takto je to “návod”, čo majú robiť.

  Inak, geinveni sa ťa neradi púšťajú. Keď ťa zdrapia, tak si myslia, že si ťa dokážu celkom podrobiť – teda dostať do ich područia, že si netrúfneš nič urobiť bez nich. (Mimochodom, niekedy to robia aj anjeli – a ja im vtedy nadávam do geinvenov, k ich malej radosti 😛 . Ovšem anjeli to nerobia “programovo”, len sa im niekedy zadarí, keď natrafia na odbojnejšieho jedinca 😳 .) A keď ich začneš vyháňať, tak ti vyrobia parádnu depresiu, pretože ak by nevyrobili, tak o teba môžu prísť – kým anjelom stačí čakať, až zmúdrieme, a nepotrebujú na nás tlačiť. Pamätám si, koľkokrát som dostala záchvat nezávislosti, Otec povedal “dobre” (a robil si aj tak po svojom a s prehľadom kašľal na moje záchvaty 😕 ).

  Phoenix,

  ja som sa ku geinvenom dostala pomerne neskoro, keď už som mala poriadnu ochranu od anjelov. Je to tým, že som začínala z oveľa nižšej energetickej úrovne, než akú má Filip. O takého človeka sa ani geinveni veľmi nezaujímajú. Ale Snakebite napríklad je objektom túžby jednej geinvenky, ktorú i ja poznám. Tá sa snaží nanútiť jej svoje vlastné hodnoty a svoj vlastný postoj, aby Snakebite bola na nej závislá a aby geinvenka v nej mohla vyvolávať všetky tie krásne pocity neschopnosti, menejcennosti, márnosti, strachu a beznádeje, z ktorých ona potom žije. Avšak trafila kosa na kameň 😛 – nepoznám tvrdšiu náturu ako Snakebite! (Ešte aj mne dá fleka… fakt! 😉 )

  Páči sa mi

 23. daeduwen- ďakujem za odpoveď:)) ja im verím, len som si nebol istý po tomto článku:P

  Helar- Neviem či sa o mňa zaujímajú alebo nie…neviem či to má spoločné niečo s mojou energiou (neviem či je vibrácia vysoká, nízka viem len akej farby mám auru:D aj to nie z vlastnej hlavy:D) ale neprajem im aby sa na mňa nalepili:D Ešte presne neviem čo by som s nimi spravil, ale niekedy veeeľmi dávno som sa učil ako takým astrálnym larvám a tieňom pekne zavariť “transformáciou”:)) neviem či to zaberie aj na geinvenov…a ešte otázočka (som otravný, ja viem:))- pomôže proti geinvenom aj to, že si “nalejem” do rohov svätenú vodu? To som spravil ale je to už asi 3 mesiace…pomáha aj to?? ďakujem za odpovede:))

  Páči sa mi

 24. Neviem čo sa stalo ale dnes som sa zobudil s prekvapivo dobrým pocitom :D.Akoby tu toho bolo už buď len veľmi málo alebo to už zmizlo.Sviečka tipujem, že dohorí o takých 6 hod.Ktovie čo sa v noci dialo :D.

  Páči sa mi

 25. Ahojte,
  snazim sa pomoct kamoske a vcera som znovu skusala pracu s kyvadlom. Myslim, ze sa mi podarilo komunikovat s mojim straznym, ale nie som si ista, lebo som este len v zaciatkoch… Chcela by som vas skusenejsich velmi pekne poprosit, ci by sa niekto z vas nemohol spytat, ci to bol naozaj moj strazny a ako sa vlastne vola. Pytala som sa niekolko krat, ale vzdy mi vychadzalo ine zaciatocne pismeno. 🙂 Dakujeeeemmmm!

  Páči sa mi

 26. Ahoj Helar ! Po mensej odmlke sa opat ozyvam, zobrala som si tvoje rady k srdcu, snazim sa tak “nedychtit” po kontakte s anjelmi a v duchu volat len bytosti zo 100percentneho svetla. Vcera som si urobila taku mensiu ” meditacnu chvilku” pre seba, rozlozila som anjelske karty a zobrala do ruky kyvadlo, cez ktore som si overila, ci je pri mne anjel zo 100percentneho svetla, kyvadlo mi ukazalo ze ano, a tak som sa spytala, ci si mozem od nich poprosit radu cez karty, vylozila som si a potom este skontrolovala moj zdravotny stav cez kyvadlo, na kolko percent som v poriadku, podakovala som a tym som to zakoncila. Chcela by som ta poprosit, ci by si sa mi nevedela opytat, ako to teda naozaj bolo, viem ze mam verit tomu a ze anjeli nemaju radi, ak clovek pochybuje, ale aj minule som verila a nakoniec z toho vzislo,ze som sa plietla. Vopred ti velmi, velmi pekne dakujem !!! 🙂

  Páči sa mi

 27. Afanázia,

  pýtala som sa, či to bol tentokrát anjel alebo ešte stále geinven, ale Gabriel mi nejako nevedel odpovedať. Až potom som zistila, v čom bol problém: BOL TO JEDNOROZEC. Takže teraz máš pri sebe jednorožca. To by ti viac pomohla Tina, ja s nimi nemám veľkú skúsenosť! (Teda vlastne žiadnu. 😕 )

  Páči sa mi

  • Afanazia,
   ak to bol jednorozec, tak gratulujem – su to velmi ciste a mierne energie. Skus sa s nim spojit vizualizaciou. Niekde som to uz pisala, budem sa opakovat. Daj sa do kludu, meditacnej polohy. Predstav si miesto na ktorom sa citis dobre, obklop si ho ohradou a pozvi si tam len svojho anjela / jednorozca / bytost zo 100% svetla. Nechaj to svoje miestecko na teba posobit, poobzeraj sa tam. Nic neocakavaj. Mozno sa ti po niekolkych pokusoch objavi v tvojej mysli myslienka ze sa na tom miestecku nieco zmenilo, alebo tam niekto je. Nemusis sa s tou energiou hned spojit, mozes si checknut ci ti robi dobre, ci ju citis prijemne, ak nie, kludne ju odtial vyhod a zavri za nou dvere.
   Ja som sa takto spojila s mojim anjelom straznym (vyzeral len ako hmla), jednorozcom a par inymi. Maj trpezlivost, neslo to hned. Teda ja som ani neocakavala ze tam nejakeho toho jednorozca budem mat, a asi tyzden som ho pekne krasne ignorovala a nechala ho past sa uuuplne vzadu. 😉 Ak nieco potrebujes tak sa ozvi.
   Nemusis byt zafixovana na anjelov; a ak bude cas, tak ta k nim tvoj jednorozec prinesie.

   Páči sa mi

 28. Prosim pomozete mi? Snazim sa o konverzaciu s mojim straznym anjelom, pokusala som sa testovat s kivadielkom za pomoci znaku Daikomio (snad robim pokroky :)). Ale… Od tedy ma vsak zacala boliet hlava (konkretne temeno). Je na mna niekto pricucnuti alebo je to v mojom fyzickom zdraví, popr. nieco ine? Mam pocit, ze to je disharmoniou korunnej cakry. Dakujem za kazdu radu

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s