Relaxačná meditácia

V ktorejsi diskusii Aurawiewer prispel touto technikou a keďže mi pripomína relaxačné meditácie môjho obľúbeného  Donalda Michaela Kraiga, nechcela som nás o ňu pripraviť 😛 …

1. Sadneme si chvíľku na stoličku. Uvoľníme ruky, krk, proste všetko. Jemne oddychujeme v pravidelnom rytme. Zavreté oči. Nič nerobíme, len sedíme a dýchame. Takto by sme sa mali naviesť na cestu kľudu.

2. Vyzujeme si topánky, dáme na seba nejaké pohodlnné oblečenie, ktoré nás netlačí a ani inak nám neberie pozornosť. Ľahneme si na posteľ a prykryjeme sa dačím, aby nám bolo trocha viac teplo.Ani prikrývka nás však nesmie nijako tlačiť! Vyležíme si svoju polohu, aby nás ani posteľ netlačila. Všetko musí byť dokonalé! Ruky by bolo dobré nechať vyložené vedľa tela dlaňami nahor – avšak pozor, aby ste si nenarušili vašu pohodičku! (Ja dodávam: je lepšie ruky mať tiež pod prikrývkou, hlavne u žien, pretože ženy mávajú horšie prekrvené ruky i nohy a pri dlhšom ležaní bez pohybu by skrehli.)

3. Začneme zhlboka pomaly dýchať nosom. Nádych,výdych. Úplne kľudne. Ak nám vadia dotieravé myšlienky, jemne ich vytlačíme s mysle. Ak sa stále dobíjajú, tak si spravíme nad hlavou čiernu dieru, ktorá ich pohlcuje. Mne to vždy zaberie.

4. Chvíľku sa takto ukľudnujeme. Teraz začíname vizualizovať guľu zlatej energie, ktorú postupne od nôh až po hlavu prevedieme celým telom a vždy sa na nejakej tej partii zastavíme a doprajeme jej zlatý kúpeľ.

Pre tých čo nevedia vizualizovať: Pri nadychovaní a vydychovaní sa snažíme precítiť tento pocit na dlaniach. Keď sa to naučíme na dlani, tak by nám časom nemalo robiť problém relaxovať aj pôvodným spôsobom. (A znova môj dodatok, pretože ja mám problém vizualizovať: nemusíme nič vidieť. Stačí, keď vieme, že to tam je a čo to robí. Preto mám Kraiga tak rada. 😛 )

5. Akonáhle máme hlavu ponorenú v guli a máme už dosť, jednoducho ju vysunieme nad hlavu hore a necháme ju rozplynúť a poprosíme ju, aby nám ošetrila auru. Pootvoríme oči rozhýbeme sa. Relaxácia skončila.

A pre tých, čo v predchádzajúcom bode dýchali do dlaní: Keď budete mať dosť dýchania do dlaní, postupne prejdite do normálneho dýchania a po nejakej chvíli pootvorte očia pomaly sa rozhýbte a vstante. Relaxácia skončila.

Ja mám pocit, že u Kraiga táto relaxácia pokračovala tak, že sme guľu stiahli z hlavy cez telo späť do nôh a odtiaľ do zeme – ale už si nepamätám presne.

18 thoughts on “Relaxačná meditácia

 1. No čo napísať 😀 ..

  Dodatok:Ja som skúsil aj tie ruky na bruchu.Dych sa mi spomalil tak že som dýchal pomaličky skoro vôbec až som ostal prekvapený.
  Pustil relaxačnú hudbu a neviem prečo ja keď toto stváram vačšinou zaspím 😀 .

  Bohužiaľ zistil som že aj keď sa ukľudnňujem takto na tranz musím mať otvorené oči inak zaspím..
  nevieš helar ako s tým bojovať?

  Páči sa mi

  • Díki
   skúsil som to, no síce som tiež pri tom zaspal ale ráno som sa cítil výborne 😀
   konečne niečo pohodlné na oddych hi hi 😀 teraz to skúsim ráno pred odchodom do práce 😀 možno nezaspím 😀 alebo to skúsim ráno, na obed a večer, len na obed to bude asi ťažšie,so spacákom by ma vyhodili z roboty hihihi, 😀 takže zostalo iba ráno a večer. Helar máš nejaký návod alebo nápad?????

   Páči sa mi

  • aby som ušetril na takú misu, musím hladovať aspoň dva týždne a to ešte neviem čo by na to susedia v paneláku hi hi 😀 hej a čo takto medený kotlík s vodou, to sa dá aj naladiť a Nostradamus takto fungoval tiež, alebo to bolo inak?? 😀

   Páči sa mi

 2. tak si pohladuj no sak tu mame pranu .. a susedia v panelaku ? ma netrapia budu si musiet zvyknut tak ako som si musel ja na ich vrzgajuce dvere. 🙂

  Páči sa mi

  • len či dovtedy nezdochnem hladom 😦 a nemôžeš prezradiť predajcu? možno s miskou predsa bude zábava a ak nie tak ju použijem na šalát hi hi hi 🙂

   Páči sa mi

 3. Nech maže 😀 dovtedy to stihne prečítať veľa ľudí .. ale tak ako ja som rád že niektoré konverzácie maže lebo by sa to tu rýchlo zvrhlo..
  ale tak no

  mexicky temperament.. zabijem sa :D?…

  Páči sa mi

 4. Meditácia dýchaním 10 + 3

  Je to relaxačná meditácia ktorá sa praktikuje ležmo.Je veľmi jednoduchá a vhodná pre začiatočníkov.Vrelo ju odporúčam.

  1.Vyzujeme si ponožky a papuče.Dáme na seba nejaké pohodlnné oblečenie ktoré sa nám nereže do prdelky,netlačí nás,nešťípe nás a takmer ho necítime.
  2.Vlezieme najlepšie do vlastnej postele a prikryjeme sa.Upravíme si svoje miestečko tak aby bolo všetko dokonalé a naozaj nič nás netlačilo.
  3.Zavrieme oči a trocha sa ukľudníme.Začneme vytesnávať myšlienky a spomalíme ich činnosť.
  4.Začneme nádych,výdych pozn:.(dýchanie 10 dychov je vždy počas cvičenia hlboké) a to 10x ako vydychujeme 10ty krát spomalíme dýchanie na plytšie.
  5.Teraz ideme nádych výdych nádych výdych nádych výdych (3x) a snažíme sa zodvihnúť ruky astrálneho dvojníka pričom rátame do 10 a pomedzi to dýchame normálne.
  6.Keď skončíme počítanie do desať necháme ruky dvojníka rukami dvojníka a opakujeme teraz už len dva krát 3 dychy a dvíhanie.Keď dokončíme tretí 3dych opakujeme cvičenie od bodu 4.
  7.Ja som zaspal po treťom 10 dychu.

  Skutočne pomáha mám to predsa odskúšané 😛

  Autor: Aurawiewer

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s