Tarotový rozklad "Môj potenciál"

U Mary Greerovej som našla tarotový rozklad, ktorý sa sústreďuje na preskúmanie obmedzujúcich presvedčení alebo iných vnútorných postojov, ktoré nám obmedzujú naše možnosti konať a byť spokojní. Ak nás napríklad naučili, že máme byť voči starším ľuďom vždy zdvorilí, môžeme mať problém presadiť sa v práci voči staršiemu kolegovi, ktorý nás tyranizuje a ohovára.

Tarotový rozklad “Môj potenciál” vyzerá nasledovne:

V tomto rozklade budeme potrebovať aj obrátené karty. To dosiahneme tak, že premiešame balíček a zľava doprava rozdelíme na 6 kôpok. Potom otočíme kôpku 2, 4 a 6 hore nohami. Znova karty premiešame a sústredíme sa na to, čo nás zaujíma. Preložíme obvyklým spôsobom a znova zložíme do jedného balíčka, Začneme snímať horné karty, až kým sa nedostaneme k prvej obrátenej karte. Tú umiestnime do pozície 1.

Karta 1: Kde sa cítim bezmocný alebo obmedzený? Toto popisuje situáciu alebo vec, v ktorej nevyužívate svoj plný potenciál.

Znovu premiešame všetky karty s výnimkou vyloženej prvej karty, rozprestrieme ich na stole v tvare vejára, náhodne vyberieme zvyšné štyri karty a umiestnime ich na patričné pozície.

Karta 2: Čo mi prekáža fungovať dokonale a teda čo zapríčiňuje moju bezmocnosť? Nezabudnime: Táto vec nám mohla dobre slúžiť v minulosti, ale dnes sa situácia mohla zmeniť a starý návyk môže byť už bezpredmetný, hoci sa ho ešte stále držíme.

Karta 3: K čomu dospejem, keď lepšie využijem svoj potenciál? Neuspokojme sa s jedinou možnosťou, vymyslime ich niekoľko – aj tie ťažké..

Karta 4: Čo nastane, ak presvedčenie nezmením alebo ak vo mne dokonca zosilnie? Táto karta nám taktiež môže ukázať viacero možností – sústreďme sa na tú najhoršiu.

Karta 5: Čo s tým má urobiť? Karta nám môže ukázať viacero možností. Vyberme jednu a zrealizujme ju, potom sa vráťme k ostatným.

2 thoughts on “Tarotový rozklad "Môj potenciál"

  1. Milá Helar, určite si na mňa nepamätáte, ale pred 3 rokmi ste mi vykladali karty podľa fotky mojej dcéry a jej priateľa, je to dlhá doba, a ja by som vás prosila či by sme sa nemohli cez email dohodnúť, ja by som súrne potrebovala zistiť situáciu, aká nastane. Lebo nastala asi tá čo ste mi vykladali. Prosím ohláste sa mi cez mail. Ďakujem Danuša

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s