Creedit pre obdobia zásadných životných zmien

creedite3.jpgAJ: creedite, NJ: Creedit, ŠpaJ: creedita, FraJ: creedite, HolJ: creediet

Creedit (číta sa krídit) sa po prvýkrát objavil v roku 1916 vo fluoritovo-baritovom dole Wagon Wheel Gap v Creed Quadrangle, Mineral County, Colorado. Je to vedľajší produkt silnej oxidácie ložísk rudy. Obvykle je číry, biely alebo fialový, pričom fialový je vzácnejší. Ak obsahuje inklúzie železa, môže byť aj oranžový.

Chemický vzorec je Ca3Al2F4(OH,F)6(SO4).2H2O, má monoklinickú kryštálovú štruktúru a býva priehľadný. Tvrdosť podľa Mohsa je 3.5-4, špecifická hustota je 2.7, index lomu je nα=1.461 nβ=1.478 nγ=1.485. Hlavné náleziská sú USA (Colorado, Nevada a Nové Mexiko), nachádza sa aj v Bolívii, v Grécku, v Kazachstane (oblasť Karaganda) a v Južnej Afrike.

Mystické vlastnosti: Creedit je užitočný pri rozširovaní vedomia a používa sa hlavne s vyššími čakrami. Je to kameň osobnej moci, ktorý vytvára premostenie od srdca až do vyšších spirituálnych rovín. Vnútorná kryštálová mriežka je veľmi zhustená, dostatočne na to, aby posúvala psychické schopnosti novými smermi. Súčasne má vďaka tomu veľmi zahustenú energiu, uloženú pre neskoršie použitie. Jeho fialová forma vyťahuje túto energiu vyše Tretieho oka do centra Vyššieho Ja.

creedit-fialovy-krystaly.jpgPomáha nám naladiť sa na vyššie spirituálne vibrácie, čím urýchľuje a usmerňuje náš spirituálny rast. Pri práci s creeditom jasnejšie vnímame všetky správy, ktoré dostávame cez vedomý alebo nevedomý channeling, dokážeme ich lepšie interpretovať, vieme sa nimi inšpirovať a robiť cielené zásahy v našom terajšom živote.

Creedit vynikajúco podporuje mimotelové zážitky (OOBE) a astrálne putovanie. Pomáha nám zapamätať si, čo sme na týchto cestách videli. Pomáha nám spojiť sa s akašickými záznamami a pochopiť ich informácie, ako aj informácie uložené v archívnych kryštáloch.

S pomocou creeditu narastá naša intuícia: získavame lepšie porozumenie pre iných ľudí, ale sa dokážeme aj sami lepšie vyjadriť. S creeditom prestávame podliehať nadvláde našich emócií a prestávame všetko dramatizovať. Pomáha nám nájsť v svojom vnútri bod pokoja a mieru a pozrieť sa na naše emocionálne poryvy z nadhľadu. Tým nás posúva bližšie k našim cieľom a pomáha nám prekonávať prekážky na našej ceste.

Používa sa ako nástroj na prehĺbenie úrovne meditácie pri channelingu a pomáha nám jasne vložiť do slov informácie, ktoré pri channelingu získame. Scitliví nás na jemné odtienky v sprístupnených informáciách, pomáha nám vidieť do vnútra problémov a nájsť cestičky na ich prekonanie.

Podľa Melody sa spája s umením, ale aj bohatstvom a šťastnou rukou v záležitostiach. Zdvíha kundalíní nahor.

Creedit zlaďuje a vyvažuje hrdelnú a korunnú čakru. V svojej fialovej podobe sa spája s Tretím okom, ktoré vyvažuje s korunnou čakrou a pomáha nám spirituálne sa otvoriť. Preto je to výborný kameň pre obdobia zásadných životných zmien.

Jeho znamením je Panna a Kozorožec. Numerologicky vibruje s číslom 6.

Liečiace vlastnosti: Pomáha pri celkovej očiste tela, zbavuje toxínov a čistí hlavne krv.

Pretože zlepšuje odovzdávanie nervových impulzov, pomáha aj nervovému systému.

Pomáha zhojiť zlomené kosti a natrhnuté svalstvo a väzivo. Pomáha stabilizovať tep a tlkot srdca, čistí pečeň a zlepšuje absorpciu vitamínov A, B a E, ako aj vápnika, horčíka a jódu.

Zlepšuje zrak a zvyšuje plodnosť.

Špeciálne upozornenia:

  • Fialový creedit si možno pomýliť s kobaltovým adamitom, ale chýba mu lesk adamitu a má kupolovitý tvar kryštálov (t.j. krajné sú kratšie).

creedit2.jpg

 

One thought on “Creedit pre obdobia zásadných životných zmien

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s