Kamenná meditácia: pyrit

pyrit-krystaly.jpgKameňom na tento týždeň je pyrit.

Pyrit prináša emocionálnu vyváženosť, vnútornú silu, vzťahy a ochranu.

Meditácia: “Momentálne sa môžete cítiť vyvedení z miery, pretože ste aspoň čiastočne uverili kritike, čo niekto iný o vás povedal.

Táto kritika bola zameraná na to, aby dotyčná osoba nad vami získala aspoň čiastočnú kontrolu tým, že vás “poníží”, čím automaticky sama seba “povýši” nad vás. To je spôsob, akým kritiku bežne používame. Takáto kritika nie je výpoveď o nás, ale o kritizujúcom a o jeho vzťahu k nám. 

Ak sa chcete opäť cítiť v pohode, potrebujete porozmýšľať, ktorá časť kritiky sa skutočne opierala o zjavný prejav a ktorá bola len emocionálnym vydieraním. Kritiky sa obvykle totiž vždy opierajú o niektorý náš prejav a nafúknu ho do väčších rozmerov, aby kritizujúcemu umožnili vyvýšiť sa nad nás. Kým to nafúknutie nemusíme brať vážne, vždy sa oplatí hľadať to zrniečko pravdy v kritike a porozmýšľať, či sa nám chce s tým niečo urobiť – a či sa nám chce robiť s tým niečo hneď a zaraz.

Ak sa napriek tomu cítime pokorení, zamyslime sa nad tým, že vždy sa nájdu ľudia, ktorým sa budeme pozdávať menej. Ale vždy sa nájdu aj ľudia, ktorí nás budú mať radi a nebude im prekážať, že ani my nie sme dokonalí.  A tak sa pozrime na túto kritiku ako na to, čo skutočne je – na jednu epizódu, ktorú na druhej strane vyvažuje láska tých druhých. Nepoddávajme sa tomu, čo hovorí jedna osoba – ostatní poznajú pravdu!

Vezmime si do rúk pyrit a nechajme, aby z nás vytiahol pocit krivdy a zakorenil nás opäť v našom vlastnom svete.”

One thought on “Kamenná meditácia: pyrit

  1. Nadherny kamen, mam jeden (podla mna unikatny kusok) doma. Zaujal ma hned na 1x a stale ma fascinuje 🙂 .

    Pyrit predstavuje vynikajúci energetický štít, blokuje negatívne energie, nebezpečie, citovú nerovnováhu, prináša úľavu od úzkosti, zúfalstva, sklamania. Zlepšuje pamäť a schopnosť vyvolávať spomienky. Ideálny kameň ku liečeniu, pôsobí rýchlo, zvlášť pri karme. Posiluje trávenie, pľúca, potlačuje astmu ( http://www.floranssenature.com/kamene.htm#pyrit ).

    Čistenie a nabíjanie:
    Tomuto kamienku nesvedčí voda a ľudský pot, preto sa nedá nosiť na holej koži. Čistí se len čistými myšlienkami, nabíja sa na nepriamom slnku ( http://tajemno.najdise.cz/kamen/pyrit ).

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s