Perový achát – kameň na sexuálne otvorenie

achat-perovy.jpgAJ: plume agate, NJ: Federachat

Špeciálny typ machového achátu, poväčšine priesvitný, s inklúziami v tvare pierok a vo farbách od červenej cez žltú, hnedú až po belasú a fialovú. Tieto inklúzie vznikajú, keď sú pri formovaní achátu prítomné kysličníky železa, mangánu alebo iné kysličníky. Kysličníkové minerály rastú vnútri achátu, ešte kým je tekutý alebo želatínovitý.

V rámci perových achátov existujú mnohé druhy so špecifickými vlastnosťami.

Mystické vlastnosti: Pomáha nám sexuálne sa otvoriť a prekonať obmedzenia. Jeho nositeľ sa cíti žiadúci, sexuálne príťažlivý a zbaví sa ostýchavosti.

Pomáha v procese znovuzrodenia a pomáha nám narábať s informáciami a udalosťami z minulosti, ktoré dnes vytvárajú blokády na našich energetických centrách a meridiánoch. Pomáha nám postupne sa zbaviť vplyvu týchto udalostí, ktoré nás dnes obmedzujú.

Uvoľňuje našu kreativitu a pomáha nám kreatívne sa vyjadriť. Zlepšuje našu predstavivosť a zvyšuje schopnosť kreatívnej vizualizácie (teda jasne si predstaviť, čo chceme dosiahnuť, a potom si predstaviť spôsob, akým to dosiahneme – a zrealizovať ho). Pomáha nám udržať oči na cieli a sústrediť sa na jeho dosiahnutie. Je to výborný kameň pre všetkých, ktorí si hľadajú prácu.

Pomocou tohto kameňa dokážeme dosiahnuť hlboký stav meditácie, pri ktorom sa myseľ celkom odpúta od tela a obmedzení reality. Ešte pred použitím pri meditácii sa môžeme rozhodnúť, či ho chceme použiť na úplné vyčistenie mysle, alebo chceme prostredníctvom tohto kameňa dostať víziu/odpoveď na špecifickú otázku.

Viaže sa so všetkými znameniami zverokruhu, ale najmä so Škorpiónom (Fridayský perový achát), Vodnárom a Strelcom (Stinkingwaterský a Woodwardranchský perový achát). Numerologicky vibruje s číslom 2. Viaže sa s koreňovou a sakrálnou čakrou.

Liečiace vlastnosti: Pracuje so spodnou časťou tela, kde urýchľuje liečenie. Pôsobí na rozmnožovacie orgány a iné orgány, uložené v spodnej časti tela.

Používa sa na usmerňovanie energetických tokov, toku krvi a toku lymfy. Pomáha pri vyvážení počtu bielych krviniek s červenými krvinkami a normalizuje tento pomer, pokiaľ ho choroba alebo liečenie rozhádzali.

Fridayský perový achát pomáha pri liečení dermatitídy a pri problémoch s pečeňou. Stinkingwaterský perový achát sa používa pri rakovinových ochoreniach, pri ochoreniach hrubého čreva a uvädaní pokožky, ako aj pri problémoch so sluchom a prostatou. Pomáha pri žalúdočných ťažkostiach. Woodwardranchský perový achát pomáha pri problémoch s celým tráviacim traktom, zvyšuje absorpciu kalcia, zinku a vitamínu A, zlepšuje črevnú peristaltiku, pomáha činnosti žalúdka a znižuje všeobecnú únavu.

Použitie: Nosenie vo vrecku nohavíc alebo pokladanie na spodné dve čakry aktivuje liečivé energetické toky v oblasti pupka a koreňovej čakry.

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.