Anjelské kadidlo pre navrátenie zmyslu

Toto kadidlo sa používa pri syndróme vyhorenia (burnout), pri extrémnej demotivácii a strate životného cieľa, keď sa nachádzame na hranici našich síl, pri zvýšenom strese a pri pocite, že stojíme “mimo” a naše telo nám už ani nepatrí.

Kadidlo má povzbudzujúci účinok a keď sa použije pri meditácii, privádza nás do kontaktu s naším “anjelom strážnym”, resp. s naším podvedomím (pre tých, ktorí vedia, že s okrídlenými bytosťami a komármi mám problémy 🙂 ). 

Zloženie kadidla:

  • 2 diely dammaru
  • 1 diel sandaraku
  • 1 diel mastixu
  • 1 diel tolu
  • 0,5 dielu levandule
  • 0,5 dielu mošusových/pižmových semien (Hibiscus abelmoschus)
  • 0,5 dielu myrty
  • 0,5 dielu damiany
  • 0,5 dielu omanu
  • 0,5 dielu ľubovníka bodkovaného

Živice a mošusové semená rozdrviť v mažiari, pridať a rozdrviť oman, zvyšné bylinky a levanduľu rozdrobiť v prstoch a zmiešať so živicami, omanom a mošusom. Medenou lyžičkou nadávkovať do kadidelnej misky alebo na alufóliu na sitko, zapáliť uhlie alebo pri pálení na sitku kahanec, uvoľniť sa a nechať dym pôsobiť.

Vizualizácia: Predstavte si, ako v oblasti “chvostíka” sa vo vás zobúdza nová sila a cíťte, ako sa pomaly šplhá hore chrbtom a rozohrieva celé telo a vyjasňuje myseľ pre nové veci.

Mantra: Vytvorte si vlastnú mantru, ktorú si budete počas vizualizácie opakovať. Mala by obsahovať obrazy vhodné pre presne tú situáciu, ktorú ošetrujete.

A aby to nebolo celkom jednoduché – ja to tak nerobím… 🙂 Používam na všetky tieto situácie jednotnú vizualizáciu a jednotnú mantru a funguje mi už dlhé roky… Som auditívny typ (hudba vo mne vyvoláva obrazy) a preto si spievam časť piesne od The Alan Parson´s Project, myslím, že sa volá Old and wise:

“bitter words that tossed and blew me
like autumn winds will blow right through me”

(v slovenčine asi: “trpké slová, čo ma ničili, prechádzajú priamo cezo mňa ako jesenný vietor”), a pritom si predstavujem, že som plot z deravých tvárnic, stojím na kopci, ruky rozpažené, vietor mi duje do chrbta a prechádza priamo cez tvárnice a ja ho ani nepozorujem. Cítim sa nesmierne odolná a nezničiteľná a nič sa ma vlastne nedotýka, lebo mojím cieľom je stáť na kopci a nechať vietor predúvať cezo mňa.

Použitie pri čakrách: Na aktivovanie energie kundalíní, najmä po dlhej a bezútešnej zime.

Použitie v mágii: Keď predpokladám psychický úder alebo mám dlhú smolnú reťaz, ktorú chcem prerušiť. Keď sa potrebujem postaviť mimo situácie a sledovať ju “zboku”. Keď sa pripravujem na psychický úder ja sama (byť nezraniteľný a nezničiteľný je dobrá vec pred psychickým úderom, pretože negatívna energia sa k nám vždy nejakou formou vracia a potrebujeme sa proti tomu obrniť).

3 thoughts on “Anjelské kadidlo pre navrátenie zmyslu

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s