Pokračovanie príbehu o Elvíre

Cez Vianoce som sa dala znova na písanie – tentokrát pokračovanie príbehu o Elvíre a Zuze Frištákovej. Celkom sa mi aj darilo, išla som štýlom “1 kapitola denne” a v čase, keď píšem tento oznam, tak sedím nad kapitolou 18 a do konca už zostáva len nejakých 4-5 kapitol… 🙂

Dej sa zasa tvári ako detektívka, ale skôr sonduje hĺbky ľudskej zaťažiteľnosti. Tuto sa osud k hlavnej hrdinke zaspráva ešte mrzkejšie než v prvom dieli – ale tým, že sa nestriedajú “dobré” a “zlé” chvíľky, vyvinie hrdinka oveľa vyššiu odolnosť voči príkoriam! (A áno, aj pre mňa to bola sonda do môjho vlastného postoja k príkoriam. 🙂 ) Ale sľubujem, že ako mrzko to celé začína, o to zmierlivejšie to pre našu kočindu skončí… Uvedomila som si, že ak nenapíšem happy end teraz, možno naň už v živote neuverím!

Ak dodržím plán, tak posledná kapitola sa bude volať Happy end 😉 .

Z ezoterického pohľadu je tam viac napätia a menej teórie a cvičení, ale pokračujeme tóningom, vmiešali sme do toho aj trochu prútkarenia, koreníme to lyžičkou analýzy snov, štipkou NLP a na špičku noža aj konverzačnou hypnózou!

Zatiaľ je moja referenčná skupinka spokojná:

   • “Chudina Zuza má to ťažké, dobre si jej Hela naložila, no zatiaľ si vedie excelentne. Som zvedavá, čo bude ďalej.”
   • “…s akou androidovskou láskou ich Zuzička vypiekla. Aj vraha stihla povolať, ako Zubatá v Perinbabe. Zrazu sa mi akosi ťažšie do kopčeka” šlape…pekne si prikúrila Helka.”
   • “Výborná práca Hela, dej má stále ten správny nádych napätia, teším sa na pokračovanie.”

Ale pre mňa úplne najzábavnejšie je, keď sa snažia odhadnúť, kto bude to titulné “monštrum”… 😀 Už sa ušlo každému (okrem pisateľky)! 😆

Knižku by som chcela sprístupniť niekedy v druhej polovici januára. Kto zatiaľ nemáte prečítanú prvú knihu zo série Elvíra, zostáva vám ešte trochu času!

Tak, už som ponatriasala períčko a môžem sa vrátiť ku kapitole 18 (=keď si raz vyrobíte rutinu, potrebujete ju držať aspoň 21 po sebe nasledujúcich dní).

A na pozadí sa mi už začína splietať ezoterický obsah pre tretí diel (vraždičku už máme v suchu 😉 ) – riešenie pokazených vzťahov a naprávanie srdca… Bola som na seminári… 🙂

 

2 thoughts on “Pokračovanie príbehu o Elvíre

 1. ..len sa smej Perinbabka nad fantazírovačmi referenčnými…podaktorí už radšej nestvárajú nové teórie, lebo ešte sa nepotvrdili ani tie staré..taká si Ty tajomnica…a že ešte 4 kapitoly..

  Páči sa mi

 2. Za mna – obe knihy su vynikajuce.
  Premyslenostou deja a budovanim pribehu a napatia ich radim k bestsellerom.
  Dobra kniha pre mna musi byt inteligentna, mat humor a nieco nove. Elvira to vsetko ma, hojne a spravne nadavkovane.
  Navyse, toning robime vsetci, a je skvele vediet ho robit viac vedome.

  Vytknut sa da azda len to, ze zatial nie je dostupna v tlacenej verzii. Nie je to totiz jednorazovka, ale pribeh, ku ktoremu sa budem chciet vratit a ktory by som chcela mat vo svojej kniznici.

  Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s