“Bolo to úspešné kázanie – ono vždy sa niekto chytí.”

Nedávno som mala megazáchvat sebadôležitosti a nechala som si vygoogliť sama seba 😛 . I našla som čosi z roku 2013, čo ma rozosmialo… Pamätáte si ešte na to, keď sa niekedy v roku 2010 na minigrimi nasáčkoval Nrayn z rodu Krišnistov a začal tam hlásať? A ako sme ho odtiaľ nevedeli vypoďkať? A ako dovtedy-kamarát Groover sa odrazu premenil na nejaké hinduistické meno a tiež sa celkom skrišnil?

Priznávam, ľudia, som naivná. Ešte aj teraz, v pokročilom veku, som naivná. Vždy som k tej situácii pristupovala ako k nesúrodosti názorov. A teraz sa dozvedám, že to vtedy klop-klop, Svedkovia Jehovovi lovili dušičky (Michal=Nrayn):

“Ono vždy sa niekto chytí.” 🙂 To len ako varovanie pre všetkých, čo by čo len z vlaku pozreli na krišnistov. 🙂

Ak ste sa “chytili” len preto, že som to vtedy nedekódovala a nezastavila, tak hlboké sorrrrry. Ale tiež nezodpovedám za to, ako si kto nastaví osobné preferencie – a už vonkoncom nezodpovedám za zlé 😉 rozhodnutia iných.

A kto máte vlastné blogy a klop-klop, prikvitnú Svedkovia Krišnovi, teraz už viete, čo urobiť.

Reklamy

5 thoughts on ““Bolo to úspešné kázanie – ono vždy sa niekto chytí.”

 1. haha jasne ze sa chyti))) a este sa dlllho bude chytat.a hlavne u nas v tzv.zapadnom svete,kde ratam aj slovensko,kde je konzum num.1 a clovek si potrebuje od neho “nejako” oddychnut.ak nechce chlastat,hulit ci robit ine mysel oblbujuce veci tak v “slabsom” dusevno-fyzicko-zdravorozumovom rozpolozeni je lahko nachylny uverit v “jedinu moznu”zachranu svojho aktualneho stavu.DDD.v dnesnom svete ked sa na tento “globalny mozog-internet”pripajaju aj beduini na sahare ci indiani v amazonii je vcelku dost tazke odolat tomu kvantu informacii a zachovat si isty odstup ci zdravy rozum.drviva vacsina ludi su spolocensky tvorovia a tym myslim aj kontakt s co i len jednym clovekom.nazory chceme ci nechceme radi zdielame ked i len on-line.mne to “zatialDDD” vychadza tak ze slnko vijde kazde rano a po burke je zas pekny den co pre mna znamena ze “na h…vno den netrva vecne”verim sebe a ked su blbe dni tak zatial VZDY prehrmeli.je to zivot sinusoida raz si hore raz dole.je niekedy tazke nebit pysny hore a zufaly dole ale v tomto 3-dimenzionalnom kde sme sa “nejakym pocinom”ocitli je to asi celkom prirodzeneDDD.tak na zaver hadam povzbudivoDDD aj v krajine ktora je na poprednych prieckach v kvalite zivota,co sa tyka ekonomiky,spokojnosti zivota,kde je velka koncentracia ateistov sa nachadzaju jehovisti,krisnovci a vsemozni ini a to nehovorim o multikulti a problemoch s tym spojenych. a to mam dokonca info z “prvej ruky” teda mojejDDDD.peknu nedelu

  Like

 2. Ja by som si dovolila poukázať na to, že tým oddaným krišnovcom sa nedá uprieť, že to čo hlásajú aj naozaj žijú. Mám jedného priateľa z detstva, ktorý tak žije už 25 rokov, vzdal sa všetkých ” výhod” západného sveta, bol dobre situovaný, vzdelaný, podnikal, ale nenapĺňal ho taký spôsob života a keď ho oslovila krišnovská literatúra, tak sa vybral svojou cestou. Teraz žije šťastný, radostný, naplnený, hoci z môjho pohľadu uletený život v ktorom sa zbavil väčšiny svetských zodpovedností a starostí s ktorými sa v bežnom živote nevedel vysporiadať.
  Chcem tým povedať, že ak si niekto nájde alternatívu iného spôsobu života s ktorou sa identifikuje, napĺňa ho a robí z neho dobrého človeka, tak ho treba podporiť. Je jedno, či to bude Krišnovec, Jehovista, Budhista, alebo Antropozof …ono vždy sa niekto chytí, lebo ten niekto nie je spokojný so svojim životom a či tá zmena bude pre neho prínosom, alebo zlyhaním je len na ňom.

  Liked by 3 people

  • 🙂 Neviem, či treba niekoho “podporiť”… Mne by stačilo “nebabrať” a nechať na pokoji, nech si žije tak, ako je pre neho najlepšie. Pokiaľ “pre neho najlepšie” neznamená práve “utláčať ľudí, čo žijú inak ako ja”. Vtedy treba vedieť zatlačiť späť väčšou silou – a neostýchať sa to urobiť okamžite, kvalitne a dôkladne. 😉

   Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.