Koho k sebe priťahujeme

Našla som pekný citát (už pred 3 rokmi, ale včera som ho “znovuobjavila”), ktorý mi zasa posunul niekam trochu inam tú teóriu o tom, ako nás iní zrkadlia:
1468590_605009609547181_995595146_n

Priťahujeme k sebe ľudí, ktorí odrážajú vzťah, aký máme sami k sebe.

🙂 To mi sedí. Stačí pozrieť sa na to, kým sme obklopení, a vieme, čo si o sebe myslieť. 😉

Alebo inými slovami (a k javu “úžasných mladých mužov”): Ak si vnútorne neistá, tak sa nečuduj, že k sebe priťahuješ ľudí, čo ťa zneisťujú. To preto, lebo podvedome v tebe cítia “vhodnú obeť”.

Pomáha mi to dať do kontextu všelijaké moje zážitky (možno aj všetky, keby som si ich ešte pamätala) a rozhodne väčšinu mojich zážitkov od roku 2009. Môj nedostatok sebahodnoty ku mne pritiahol ľudí, ktorí len čakali na to, aby ma mohli spochybniť alebo škrtnúť. Moje stále sa s inými porovnávajúce ego ku mne pritiahlo ľudí, ktorí potrebovali pretláčať svoje ego voči egu niekoho iného. Pár situácií mám ešte s otáznikom, ale veď zajtra nezomieram a tak ešte mám čas pochopiť aj tie.

A už aj lepšie chápem, prečo ma v istom období života anjeli strkali do skupín s kdekým. Kým som si sedkala za počítačom a písala do blogu, mohla som sa každému nepríjemnému ksichtovi vyhnúť a žiť si v svojej bubline sebapodceňovania a neistoty. V nezrušiteľnom kontakte s inými to nešlo a musela som peniť, zisťovať, prečo pením – a niečo s tým začať robiť… Škoda, že ešte nikto nevynašiel nejaký ohľaduplnejší spôsob boja s vnútornými démonmi!

2 thoughts on “Koho k sebe priťahujeme

    • 😀 “Priťahuješ”, nie “kam si sa nasáčkoval”. 😛 Ale že tam zotrvávaš… tak to potom máš niekde niečo sám so sebou naozaj nevyštrngané, na čo ťa tí “idioti” upozorňujú… Nikdy to nie je len pre peniaze. Dokonca ani u cestných inžinierok nie.

      Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s