Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manNo, dnes som mala nejaký divný deň… Idem sa na fejsbúk nadopovať potravou pre dušu a všetko (no dobre, nie všetko, ale nezvykle veľa), čo čítam, je oplzlé… O mačkách – oplzlo. Neviem, prečo si ľudia nadobudnú mačky a potom ich nazývajú “sviňa” a ešte horšie… Spiritualita – oplzlo… Obyčajné postrehy – oplzlo… Normálne som začala zvažovať, či sa nevzdám členstva v tej či onej skupine. Chápem, že mladá generácia už nevie hovoriť aj múdre veci inak než oplzlo, ale mne sa nechce to počúvať. Blíži sa máj/jún – potrebujem sa rozhodnúť, či to zapikujem alebo nie. 70:30 “áno”.

Vďačná za kožúšky. Ráno som dlhšie poležala v posteli, Felinka vliezla pod paplón a uložila sa mi  v kolennom zhybe, nato Bobinko zistil, že sa to tam hýbe, a začal po tom hrbolčeku drapkať a skákať… 😀 Gayka šla Felinku skontrolovať, čo tam robí, potom vystrčila hlávku von a oprela sa mi ňufákom o líce. A Lassinko sa natiahol vedľa nej z hornej strany paplóna a žuval mi vlasy. 🙂 No a krížom cez členky sa rozťahoval Ryšík a Šintík sa plichtil naokolo a snažil sa pazúrikom vybrať aspoň jedno z mojich očí. 🙂

Moje nádherné drobce. 🙂

V noci sa mi snívalo a uvedomila som si jedno – zmenila sa kvalita mojich neriadených snov. Doteraz  som v nich vždy čelila nečakaným situáciám a bola zaskočená a reagovala a bola obeťou. Ale už párkrát po sebe som v snoch čelila nejakej situácii a ustála som ju tak, že si to odskákal môj protivník… Dnes sa mi snívalo, že som bola na nejakom prijímacom rozhovore ako kandidátka. Oproti mne sedeli štyri babenky, “oštinohy”, ako sa tomu vraví, pričom tri boli normálne a jedna bola posmešne arogantná jak fras. Dali mi nejakú otázku a ja ako neštandardný človek som začala odpovedať neštandardne, na čo mi arogantná babenka skočila do reči a začala ma zosmiešňovať.

A potom som sa do nej pustila a slušne, ale veľmi precízne som jej vysvetlila, aká sprostá je, ako sa na veci treba pozerať logicky (to aby som predviedla, že na to mám) a ako rozhodne pre taký kolektív nikdy pracovať nebudem… 🙂 Neviem, či ide o signál, že silno poklesla moja hranica tolerancie ľudskej blbosti, alebo že začínam bez ostychu nosiť zuby v ksichte… A minule sa mi snívala iná situácia, ale s podobným priebehom – povedala som si svoje. Možno sa mi nakoniec takto otvára hrdelná čakra.

Vďačná za to, že zjavne stačilo naformulovať prianie, aby sa tie záchvaty zúrivosti skončili, lebo včera už boli sekundové… 🙂 Bolo by dobre, keby to tak zostalo! (=Ďalšie prianie. 😉 )

 

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.