Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manDnes si Blekino doviedol kamaráta – veľkého bieloryšavého kocúrika s huňatým chvostom. Zbadala som ich vzadu na záhrade a spozornela som, pretože pred časom u nás niekto bol a strašne po sebe s Blekinom štartovali a keď som vybehla von, mal Blekino chvost ako kefu na fľaše a celý sa triasol. Ale tentokrát sa obchádzali, ryšavec za Blekinom a po chvíli som si uvedomila, že ho Blekino láka k domu… No, nepodarilo sa mu to, len na nejakých 10 metrov, potom ryšavec vyhrabal jamku a udatne naložil 😉 , Blekino vybehol hore schodami a volal ma von, zrejme ma predviesť ako “bezpečného tvora”, ale na nášho ryšavca to bolo priveľa a zdupkal. 🙂 Nevadí; možno si zvykne a keď mu Blekino predvedie svoje “samosadopĺňajúce” (=blondínkodopĺňajúce) žrádielko, možno budú aj dvaja. 🙂 Aj by sa mi páčilo, keby čumáčik môj čiernučký mal spoločnosť. Inak sa ho budem snažiť na jar zdomestikovať, aby budúcu zimu už nebol vonku sám.

Včera sa mi ani nechcelo písať vďačnosť, pretože jediný netradičný počin bolo, že sme si s GabyBaby dali v nákupnom centre obedík. Tá spoločnosť mi dobre padla, zastavila som sa aj kúpiť mačacie mlsinky a to zas padlo dobre mojim kožúškom. Keď som sa vrátila, mlsali a hrali sme sa. Ten zvyšok bolo pracovanie a upratovanie. Na večer som už ani nejedla, taká unavená som bola.

Včera som aj bola parádne odpojená – neviem, či tou mojou koncentráciou na robotu, alebo sa niečo dialo. Nezisťovala som; keby bola znova nejaká nie-až-tak-príjemná správa, tak to možno nerozchodím. 😕

Dnes sa pokračovalo upratovaním a pracovaním (jedno pomedzi druhé). Od rána mám na stole položenú tú návykovú pilulu proti bolesti, ale odsúvam to a odsúvam, ako sa len dá… Hoci keby som si ju dala, budem po zvyšok dňa “high” a bude mi dobre, ale ak viem to “dobre” nafejkovať aj bez drog, o to lepšie. Za pokus to stojí.

Inak, za včerajšok som si spomenula na jednu obrovskú vďačnosť – a tú som potom cítila ešte dobré dve hodiny neskôr… Ako som platila pri pokladni, vyberala som zákaznícku kartu. Počula som niečo cinknúť, ale nevenovala som tomu pozornosť. Už som ukladala veci do tašky, keď tu sa pani za mnou zohne a zdvihne zo zeme kľúč: “Nie je to váš?” Bol! Vypadol mi z kabelky! Keby ho nebola našla, domov sa nedostanem… Takže vďačnávďačnávďačná nadovšetko. Tak ma to hrialo… 🙂

Dnes vďačná za tarot. Po niekoľkých rokoch som sama sebe vyložila karty a dostala som takú konkrétnu odpoveď, že lepšiu si predstaviť neviem… Nemám tlačiť na pílu. Všetko má svoj čas a ja mám len dôverovať a tešiť sa.

😀 Teším sa. Aj keby nebolo na čo – ale mne ten výcer robí dobre. 😛

 

Reklamy

2 thoughts on “Vďačnosť každý deň

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.