Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manVďačnosť by sme nemali písať, keď sme smutní. Ja síce som práve smutná, ale predsa sa pokúsim…

Tak najprv k tomu smútku. Naplánovala som si zajtra ísť na hrob. Musím chodiť vtedy, keď 1. dokážem chodiť a 2. nie je veľa ľudí. Takže som sa skoordinovala na zajtra. A ako som to urobila, prepadol ma smútok… taký, za ktorým sa neskrýva nijaká negatívna identita, ale len obyčajná strata.

Neznášam revanie. Keď dokážem, vždy ho predýcham. Ale dnes som si povedala, že sa na to môžem vykašlať, som doma pri telke a okolo len kožúšky, takže môžem trebárs aj plakať.

Nuž, poplakala som si. Moja rodina mi chýba – jediná rodina, v ktorej som sa dokázala cítiť dobre.

A potvrdila som si, že plač nepomáha. Nič nerieši, len vám nabehnú oči a začnete sopliť. Žiadna úľava; zasa s plačom na chvíľu končíme.

Za tento zážitok rozhodne nie som vďačná. Keďže som po včerajšku osvietená, nepošlem plač do konca potravinového reťazca, ale kamaráti z nás asi nikdy nebudú.

Napriek tomu to bol vlastne veľmi dobrý a úspešný deň… Posudzovali sme kandidáta. Vďačná za to, že tentokrát to bol chlapík, s akým bola radosť hovoriť. Už ma nebavilo mať stále ľudí, ktorí z nejakého dôvodu nevyhovujú… Tento, našťastie, vyhovoval. Hepihepihepi.

Aj som sa hladko a bez problémov dostala domov. Už mi odchádzal chrbát, ale stihla som to akurát včas. Urobila som si kafčo. 🙂 Najlepšie kafčo na svete. (To vám môžem tvrdiť, pokiaľ ho nebudete piť; potom by som musela s pravdou von. 😉 )

Vďačná za to, že sa urobilo natoľko pekne, že som vyliezla von a nastriekala si farbou koženkovú bundu. Keď mi zmokla, objavili sa na nej hrozné tmavé fľaky. Minula som na ňu celú dózu farby a teraz sa suší. Dúfam, že to zaberie, mám tú bundu rada. Vďačná za to, že som na to tentokrát nezabudla.

A vďačná za Blekinka, ktorý sa po celý čas motkal okolo mňa, nechával sa vyhladkávať a vrnel. Dnes už dostal do papania Imunoglukan, pretože naposledy nejako kýchal. Vďačná za to, že som nezabudla.

Aj ostatní dostali na obed kapsičku a do nej Imunoglukan. V poslednom čase som nesedela doma a tak dostávali vlhkú stravu až večer, hoci sú zvyknutí mať ju na obed – no a dnes žerkali, ako keby nejedli celý rok! (Pritom mali presne to isté, čo včera na večeru.) Tak spokojné mačence som už dlho nevidela. 🙂 Vďačná za to, že ich mám a že sú v bezpečí. Už nerozoberám, či ma majú alebo nemajú rady. Majú teplúčko, miestočko na spanie a plné brušká – a to je jediné, čo zaváži. Dnes som videla pri ceste zrazenú mačičku. 😦 Túto jednu už nezachránim. 😦 Zapálim sviečku za ňu i za naše mŕtve mačiatka.

A ešte jednu vďačnosť dnes mám: Ako som išla domov autobusom, nastúpil chlapík, ktorý ani nevyzeral zanedbane (len bol tlstý), mal nové, čisté nohavice, ale rozopnuté v rázporku, že mu bolo vidno hnedé spodky. Najprv som sa s nechuťou odvrátila, ale potom som začala špekulovať, čo mi na tom obraze nesedelo: tie nohavice boli divne našponované a ja som pochopila, že je to asi nejaký bezdomovec, ktorý si našiel nohavice, čo sú mu však tak žalostne malé, že ich cez pupok nezapne… A v tom okamihu sa u mňa dostavil obrovský pocit vďačnosti. Konečne som raz nereagovala obvykle posudzovačne a nezaškatuľkovala som ho ako ožrana alebo exhibicionistu, ale som hľadala preňho priaznivé vysvetlenie – a našla som ho.

No, to by bol fór, keby som svoju posudzovačnosť začala konečne dostávať pod kontrolu! Ak je to tak, tak moja vďačnosť nepozná hraníc! 😀 Cmul-cmuk-cmuk, cvičeníčko o vďačnosti! 🙂 Štyridsiaty šiesty deň. Láme sa polstoročie návykov. Dúfajme. 🙂 No more Hnusný Sudca! 😛 (Len aby to vydržalo. Poznám sa. 😕 )

Ehm… zasa nevyhovujem?  😯

Reklamy

5 thoughts on “Vďačnosť každý deň

  1. Dnes som ja nasla na FB taky sloh nejakeho tretiaka na temu moje zvieratko. Velmi by sa hodil k tovjej teme nevyhovovania. Najskor vymenoval jeho vsetky zle vlastnosti, od toho ze je tlsty az po neschopnost chytit mys. Nechybal hanebny zazitok u zverolakara, po ktorom mu sestra napisala do karty ze ma neznesitelnu povahu. A uzaverete to bolo vetou: Tak takyto je nas kocur. A predsa ho mame radi. 😀

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.