Ako si budovať sebalásku

Dnes som na fejsbúku našla úžasnú osobnú spoveď Kathryn Yarborough:

1958370_465308020235646_573021415_n

Tri kroky k sebaláske:
1. Pozri do zrkadla.
2. Pozri sa sám sebe do očí.
3. Povedz: “Mám ťa rád.”

Robím toto cvičenie už roky. Keď som začínala, ledva som sa na seba dokázala pozrieť a keď aj, tak so slzami v očiach… Po čase som sa už dokázala na seba usmiať. A teraz… cítim bezvýhradnú lásku a radosť zakaždým, keď toto cvičenie robím.

Ak ste to neskúšali, dajte tomu šancu. Zmení vám to celý život.

Aj sebaláska je “emocionálny sval” a ako taký ho treba trénovať. A voľne podľa bosoráckeho pravidla “fake it till you make it” (pretvaruj sa tak dlho, až sa nestaneš tým, ako čo sa tváriš) treba najprv preddavkovať to, čo chceme na konci späť od Univerza… Takže do toho. Cvičme.

Našťastie, ja sa na seba dokážem usmievať, ale moooc úprimné to nie je. Vždy na sebe začínam hľadať vrásky a chyby krásy. A to som nedávno v cvičeniach Hyperborejcov načítala, že jeden “zahrievací” cvik je postaviť sa pred zrkadlo, pozrieť na tú časť svojho tela, ktorá sa nám páči najviac, a usmiať sa na ňu… No, márne by som hľadala. A ešte hovoriť “mám sa rada”?! Ee. Keď som si vypĺňala dotazník pre pridelenie mentora kabaly, bola tam otázka “napíšte tri svoje najlepšie vlastnosti”. Čo myslíte, čo tam stálo? “Nijaké azda okrem toho, že mám dobré kauzálne myslenie.” 😳

Takže ja na cvičenie idem. Po pár rokoch sa už mienim do zrkadla pozerať s úprimným, oceňujúcim úsmevom a štebotať si vyznania lásky. (A ak to nepôjde pri pohľade na mňa, tak si tam nastrčím niekoho, do koho budem práve zamilovaná. 😉 Šialenstvo kvitne v každom veku. 😛 )

4 thoughts on “Ako si budovať sebalásku

    • ale ak budeš iných chváliť a obdivovať a hľadať na nich to, čo je úžasné a krásne, určite to krásne nájdeš aj na sebe 😀 Ak sa o seba budeš starať, budeš dostávať aj silu na všetko úžasné a krásne ,,, tá sila to pritiahne …ty to pritiahneš lebo budeš na tej vibrácii vibrovať 😀 Niekto povie, ten má šťastie… ale je to inak …. treba sa naladiť na to, čo sa mi páči a nie hľadať chyby 😛

      Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.