Countdown 2012: 286 – peklo je preplnené, môžeme odpočítavať!

Dnešný odpočet máme od Jarah a je o teórii pekla 😀

Toto je údajně skutečná odpověď v testu střední úrovně z chemie na univerzitě ve Washingtonu. Odpověď jednoho studenta byla tak “hluboká”, že se profesor rozhodl podělit se o ni s kolegy na internetu.

Bonusová otázka:

Je peklo exotermické (uvolňuje teplo) nebo endotermické (absorbuje teplo)?

Většina studentů napsala své domněnky na základě Boyleova zákona (plyn se ochlazuje, když se roztahuje, a zahřívá se, když je stlačován ) nebo nějakou variantu. Jeden student ale napsal toto:

Nejprve musíme vědět, jak se hmota pekla mění v čase. Potřebujeme tedy vědět poměr, ve kterém duše přicházejí do pekla, a poměr, ve kterém z něj odcházejí. Myslím, že můžeme předpokládat, že duše, která se dostane do pekla, již nevyjde. Tudíž neodchází žádná duše. Pro představu, kolik duší přichází do pekla, se podívejme na jednotlivá náboženství v dnešním světě.

Většina z nich tvrdí, že kdo není příslušníkem dané církve, přijde do pekla.

Od okamžiku, kdy existuje více než jedno náboženství a lidé nepatří do více než jedné církve, můžeme předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla.

Na základě poměru mezi natalitou a mortalitou můžeme očekávat, že počet duší v pekle exponenciálně roste.

Nyní se podívejme na poměr změny objemu pekla, protože podle Boyleova zákona pro udržení stejného tlaku a teploty musí objem růst úměrně k počtu přijatých duší. To nám dává dvě možnosti:

 1. Jestliže se objem pekla zvětšuje pomaleji než v poměru, v jakém přicházejí duše do pekla, teplota a tlak pekla porostou, až peklo vybuchne.
 2. Jestliže peklo roste rychleji než v poměru k přicházejícím duším, teplota a tlak budou klesat, až peklo zmrzne.

Která z možností je správná?Jestliže přijmeme postulát, který nastolila Tereza v prvním ročníku, čili „Dříve bude v pekle zima, než se s tebou vyspím“ a se zřetelem k tomu, že se se mnou vyspala včera, musí být správná varianta číslo 2, peklo je tedy nepochybně exotermické a již zmrzlo.

Závěr této teorie je, že pokud peklo zmrzlo, nepřijímá další duše, zaniklo a zůstalo pouze nebe, což je důkaz boží existence, který vysvětluje, proč Tereza včera v noci křičela „Ach můj Bože!“.

Tento student jako jediný dostal 10 bodů.

A pretože dní na countdown ku “koncu sveta” 😛 je celý jeden rok a ja rozhodne nemám až takú zásobu humoru a odľahčenia, ak vy máte niečo, prispejte tým tiež! Použite kontaktný formulár a pošlite svoje nápady. Nesľubujem, že všetko sa dostane na stránku, ale aspoň tie salónnejšie veci by to mali zvládnuť 😛 …

Reklamy

6 thoughts on “Countdown 2012: 286 – peklo je preplnené, môžeme odpočítavať!

 1. Srandovna teoria,že to vobec niekoho napadlo 😀
  Avšak dotyčny si neuvedomil, ze peklo nie je hmotne.
  Bolo by pekne keby vsetky duse idu do neba, avsak nebolo by to spravodlive.

  Like

  • 🙂 Duše nejdú. Duše . 🙂 A “Peklo” je len jeden z aspektov (taký menej príjemný) “Neba”. 🙂 A… “spravodlivosť” je ľudský výmysel. Príroda nie je “spravodlivá”, Príroda je účelná. 🙂

   Like

   • To peklo si pekne charakterizovala 🙂 , súhlasím s tebou. Podla mňa to určite nieje tak ako to hovoria fararkovia v kostole, že stačí spraviť malú chujovinu a ideš do pekla a tam sa budeš smažiť na veky vekov, podla mňa sa všetci nakoniec dostanú do neba, avšak niektorý skôr a niektorý si sa budu musieť najprv zobudiť (poprípade si niečo odpykať).

    Skus mi vysvetliť prečo si myslíš že príroda je účelná a nie spravodlivá, Ja som vychádzal z toho, že keď niekto ubližuje druhým tak ho karma za to potrestá, jasne, že nieje všetko úplne spravodlivé, ale aspoň neaká spravodlivosť musí byť.

    Like

   • Raz som videla jeden prírodopisný film z Afriky. Na stepi sa pásli popri sebe stáda antilôp a zebier. Bolo obdobie, kedy mali mladé. No a keďže mali mladé, okolo sa potulovali kŕdle levov.

    U antilôp jedno z mláďat odbehlo pár krokov od mamy a už ju nevidelo, tak začalo bľačať. Z nejakého dôvodu ho nepočula. Zato ho počuli zebry. Prišli k nemu. Mláďa bečalo a ležalo na zemi s nožičkami pokrčenými pred sebou a čakalo, až ho mama nájde.

    No a zebry ho ukopali na smrť.

    Komentár vo filme: Keby to neboli urobili, pritiahne jeho bľačanie pozornosť levov a tie môžu roztrhať aj malé zebry.

    🙂 Príroda nie je “spravodlivá”. To mláďa nikomu nič neurobilo a jeho mama bola nablízku. Napriek tomu muselo stíchnuť.

    Jo… “spravodlivosť musí byť”. Čo je to spravodlivosť? Vieš dať takú definíciu spravodlivosti, že by ju absolútne všetci ľudia vnímali rovnako? Pretože ak nie, je to len ľudský konštrukt. Nevieš, čo je “spravodlivé”, kým nemáš niečo “nespravodlivé”. Je “svätá vojna” spravodlivá?

    Like

 2. Paradoxne na peklo som prestal veriť keď som si pozrel tento film o pekle. Proste mi to prišlo úplne prisprosté prečo by mal niekto tak trpieť? A na konci bolo tiež peklo zamrznuté. 🙂

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.