Liečenie čakier s anjelmi

Tento článok z Poradne som tam dávala 1.11.2008. Diskusiu nepriložím, lebo nebola veľmi výdatná.

Chodila som po internete a našla niečo do “anjelskej” tématiky. Autorka návodu je Angela McGerr. Mám viacero jej kníh a hoci s jej angelológiou celkom nesúhlasím (myslím, že hodne pracuje s gnostickými anjelmi a z môjho “veliteľa” urobila dokonca babu 😛 ), nápad sa mi pozdáva a preto som sa rozhodla spracovať ho.

Pri problémoch s konkrétnou jednou čakrou odporúča McGerrová použiť farebné dýchanie a anjelské afirmácie. Na stránke to nie je presne popísané, ale predpokladám, že pri “farebnom dýchaní” ide o uvoľnené dýchanie a vizualizovanie danej farby, ako ju nadýchavame a umiestňujeme do danej čakry. Aspoň ja by som to tak urobila. McGerrová odporúča robiť cvičenie denne a s pocitom pohody a lásky.

Začíname naším “spodným ja” a anjelmi Camaelom, Urielom a Rafaelom, potom prejdeme do srdca s anjelmi Hanielom, Fuelom a Gabrielom a do “vyššieho ja”, najprv v oblasti hrdelnej čakry, ktorá je vstupom do tretej anjelskej sféry (s anjelmi Michaelom a Zadkielom). Potom pracujeme s Tretím okom (anjeli Ariel a Melchizedek) a vytvárame vnútorný “makrokozmos” (tu mám problém, lebo ak je to vnútri, malo by to byť “mikrokozmos”, ale McGerrová to použila takto), ktorý nás spája s inými dimenziami a druhou anjelskou sférou. Nakoniec dych do korunnej čakry a “mikrokozmu” (tu by som to zasa použila naopak) využíva anjelov Stromu života Metatrona a Shekinah a spája nás s prvou anjelskou sférou, prehlbuje naše spojenie s Božským a dáva nám možnosť dosiahnuť univerzálnu harmóniu.

Afirmácie pre toto cvičenie

Koreňová čakra a červená farba budujú pevný základ pre lepšiu budúcnosť. “Ako vlievam energiu, bezpečnosť a stabilitu do svojho života, cítim, že mám nad ním kontrolu.”

Sakrálna čakra a oranžová farba (“oheň tisícky sĺnc”) prinášajú zmenu. “Ako vo mne horí oheň kreativity, inovujem a premieňam.”

Solárny plexus a žltá farba pomáhajú uspieť v tom, čo sme si predsavzali. “Vôľou a rozumom zažínam silu svojho vnútorného slnka.”

Obe srdcové čakry (fyzická i emocionálna, “vyššia”) a z farieb si predstavujeme najprv smaragdovozelenú alebo akvamarínovú farbu vody lásky, ktorá vyhojuje osobné problémy so srdcovými záležitosťami. Potom si predstavujeme ružovú farbu, ktorá otvára srdce ako kalich kvetu pre bezvýhradnú, nadosobnú lásku. “Ako vody života hoja moje srdce, vykvitá v ňom bezpodmienečná láska a porozumenie.” (McGerrová používa “súcit”; ja som ho nahradila slovom “porozumenie”, pretože poznám ľudí, ktorí dokážu svoj súcit vnucovať iným aj vtedy, keď oň tí druhí vôbec nestoja.)

Hrdelná čakra a modrá farba (väčšina iných zdrojov tu využíva belasú alebo aqua modrú) nás vedie k osobnej a absolútnej pravde. “Mečom Pravdy privádzam hojnosť, múdrosť a slobodu.”

Tretie oko a purpurová farba (väčšina iných zdrojov s Tretím okom spája indigovomodrú) predstavuje našu psychickú linku k iným realitám. “Silou Zeme, Vzduchu a Ducha pretrhávam závoj a odhaľujem každú ilúziu.”

Korunná čakra a čisté biele svetlo (v iných zdrojoch aj fialová farba) sú spirituálnym prepojením k Univerzálnej Harmónii. “Cez korunnú čakru prehlbujem svoje spojenie s Božským a nachádzam Univerzálnu Harmóniu.”

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s