Kúzlo na nové rozdúchanie starej lásky

Potrebujeme:

  • 1 hárok pergamenu
  • červeno píšuce pero
  • 2 30cm dlhé červené stužky
  • prázdnu fľašu od vína
  • korkovú zátku
  • pergamen 10×15 cm

Na veľký pergamen napíšeme perom nasledujúce verše:

“Srdce moje hľadalo
Lásku veľkú, žeravú
Nie vždy pritom verilo
Že ju nájde – tú pravú
Až kým pohľad na teba
Padol – a viac netreba
Zíď sa so mnou v mieste, čase
Čo udávam v tejto správe
Ver, nebudeš banovať
Nakoniec sa budeš, ver mi,
Zo stretnutia radovať!”

Nepodpíšeme, ale napíšeme miesto a čas stretnutia. Vyberieme si nejaké verejné miesto; osamelé miesto môže náš objekt túžby vydesiť.

Papier zrolujeme a zviažeme jednou červenou stužkou. Vopcháme ho do fľaše, fľašu zazátkujeme. Na menší pergamen napíšeme inštrukciu:

“Hore nohami ma obráť
Odzátkuj a zľahka potras
Zvitok z fľaše vypadne
A ku mne ťa privedie.”

Lístok zložíme, do rohu urobíme dierku, prevlečieme cez ňu druhú stužku a priviažeme ju k hrdlu fľaše. Fľašu pošleme kuriérom alebo poštou milovanej osobe, kde chceme nadviazať na minulé city. A na stretnutie sa vychystáme v dobrej nálade a budeme sa tešiť na prekvapenie, ktoré milovanej osobe pripravíme.

Z diskusie:

Cat: “Moja otazka je ze v pripade ze by chcel muz rozduchat vasen u svojej milej, co jej ma dat pod postel? Ktory je muzsky sybol, komu zasvetit a poprosit o pomoc?”

Typický mužský symbol je falus a typický falický kryštál je žezlovitý krištáľ, ktorý vyzerá ako… no, presne tak -P ! (Je to úzky číry krištáľ/quartz, ktorý je na hrote zhrubnutý.)

Ako boh lásky, pokiaľ ma pamäť neklame, fungoval Eros s lukom a šípom, takže aj špička šípu by mohla zabrať. Alebo sa potom dá vzývať aj Zeus, o ktorom len viem, že bol nesmierne záletný a keby nebol prešiel cez toľko postelí, asi by neexistovali grécke báje…

Ale ja by som zostala pri tej Venuši, lebo to je veľmi mocná pani a nijako nenadržovala babám; aj úprimný chlapík bude mať u nej šťastie. -D

Alexandra: “Chcela by som sa Vás opýtať, či musí byť pergamen či sa nedá nahradiť obyčajným papierom.”

Nerada to priznávam, ale ono je to vlastne jedno, aký papier použijete… -P

Kúzla bývajú väčšinou komplikované – niektoré chcú drápky z netopiera a podobne, ale má to aj svoju logiku – keď zháňate dané veci, musíte vynaložiť úsilie. Nikto, kto chce robiť kúzlo “z hecu”, nebude zháňať presne tie veci, ktoré sa v ňom požadujú. Čiže je to prvý schodík, aby sa zabezpečilo, že to beriete vážne a nemáte inú, jednoduchšiu možnosť. No a druhý schodík je správa podvedomiu. Je jedno, na akom papieri bude, ale pergamen vyzerá dôležitejšie.

Takže ak chcete pergamen nahradiť obyčajným papierom, aspoň z neho urobte “neobyčajný” papier – napríklad mu opáľte okraje, alebo ho rituálne očistite, alebo ho nadymte nad kadidlom alebo čokoľvek iné, čo z neho urobí “špeciálny” papier pre “špeciálnu” príležitosť.