Chryzopras

Článok napísala Ambala:

Hovorí sa, že chryzopras je „čistič problémov“, vynáša na povrch podvedomé myšlienky a umožňuje nahliadnuť do osobných problémov. Umožňuje človeku akceptovať sám seba a tiež ostatných ľudí a povzbudzuje odpustenie, súcit a zľutovanie. Podporuje hlbokú meditáciu a uvoľnenie; odhaľuje skryté talenty a podnecuje tvorivosť; prináša nádej v zúfalých situáciách; je vynikajúci na zlomenie negatívnych cyklov; redukuje nočné mory. Je vraj nositeľom energie jari a obnovy a pomáha zbaviť sa pocitov žiarlivosti, hnevu, egoizmu, lakomosti, hypochondrie a nedostatku.

Meditácia s kameňmi chryzoprasu môže byť prospešná tým, ktorí potrebujú uvoľniť strach a zatrpknutosť a rovnako výrazne napomáha vnútornému rastu človeka na jeho duchovnej dráhe. Chryzopras môže byť dobrým priateľom počas prežívania hlbokej straty, pomáha trápiacemu sa človeku preniesť sa cez takýto zážitok.

Chryzopras je dobré používať pri ochoreniach týkajúcich sa srdca, pľúc či pečene a vraj tiež môže pomôcť pri zvyšovaní plodnosti.

Spája sa s čakrou srdca – otvára a aktivuje ju, zvyšuje v nej tok energie.

Pozor! Mal by sa držať mimo pôsobenia priameho slnečného žiarenia.

Linky:

Článok napísala Ambala.

Reklamy

8 thoughts on “Chryzopras

 1. Chrysopras je uzasny kamen. Mela jsem jeden maly, tento tyden jsem si koupila jeste jeden, vetsi a krasne zbarveny. Podle literatury se cisti pod proudem vlazne vody a pro citlivost na prudke svetlo se nabiji jen na neprimem slunci

  Cindy

  Like

 2. Dobry den. Doniesla som si z Turecka nahrdelnik a vyzera ako kamen chrysopras kombinovaný z hematitom . Ako dlho ho môžem nosit na krkua aako sa cisti ma nekto s tym skusenost. Ak by bolo mozne ozvat sa mi na môj amil. Dakujem

  Like

 3. Dobry den,chcela by som vediet,ci mozem nosit v jednom vrecku chryzopras,zeleny avanturin a cierny turmalin.Za vsetky odpovede vam velmi pekne dakujem.

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.