Zambezit "amegrín" pomáha začať znova

amegreen.jpgAJ: amegreen, sambesite (zriedkavo), NJ: Sambesit, Amegreen, Prasiolith-Amethyst

Je to zmes prasiolitu (=”zelený ametyst”) a ametystu na bielom quartzi, ktorá sa ťaží jedine v Afrike v Zambii/Malawi. Tvrdosť podľa Mohsa je 7, špecifická hustota je 2,65 a patrí do rodiny quartzov (kremeňov).

Mystické vlastnosti: Ametyst sa spája s vznešenými, čistými citmi, spirituálnou otvorenosťou, meditáciou, rovnováhou, vnútorným mierom, pozitívnou transformáciou a psychickými a liečiacimi schopnosťami. Prináša pochopenie smerti a znovuzrodenia a uberá im hrôzu. Je to učiteľ spirituálnych a mystických vecí. Prasiolit vyvoláva sebavedomie a sebestačnosť a dodáva odvahu začínať nové veci. Svojmu majiteľovi prináša uznanie a spoluprácu. Pomáha vyjadriť pocity a dáva nám dar jasného, presného a ostrého pozorovania.

Zambezit čistí energetické pole tela (auru) a stimuluje korunnú čakru. Pomáha napojiť našu energiu na najčistejšiu univerzálnu energiu. Hojí zranené city a vyrovnáva rovnováhu v srdcovej čakre. Hojí minulé emocionálne poranenia, ktoré v nás zanechali stopy smútku. Pomáha nám zbaviť sa obáv z opätovného poranenia a pokúsiť sa začať znova. Pomáha nám presadiť sa.

Zambezit má veľmi miernu, nenásilnú energiu. Nosením zambezitu integrujeme srdce a rozum. Harmonizuje všetky čakry a duševne povzbudzuje. Dobre spolupracuje s vltavínom, petalitom, azeztulitom, morganitom, celestitom, ruženínom, lemurským semenom a satyaloka quartzom.

Liečiace vlastnosti: Posilňuje nechty a vlasy. Pôsobí protidepresívne. Rozpúšťa stuhnutie svalstva a napätie v organizme.

8 thoughts on “Zambezit "amegrín" pomáha začať znova

 1. Evi,

  práve dnes mi došli moje zambezity. Bola som prekvapená – objednala som si tri a dostala som sedem a k tomu ešte aj infinit zadarmo (to nastáva, keď Slovák kupuje v Amerike – sme pre nich hodne exotickí zákazníci a idú sa strhať, aby nám vyšli v ústrety 😛 )… Moje zambezity nie sú tak výrazne oddelené fialové od zeleného, ale jeden má podobnú kresbu ako ševrónový ametyst a jeden má nádherné dúhy v quartzovom pojive.

  Ak potrebuješ zambezit, daj vedieť, očistím ho, nabijem a donesiem, až budem mať cestu okolo.

  Páči sa mi

 2. Heli,
  neviem cim ma tak ocaril, tak som si este raz precitala jeho mysticke, aj lieciace vlastnosti a je pravda, ze potrebujem trosku skludnit, nemam zrovna depresivne stavy, ale citim v zaludku taku nervozitu uz asi tyzden a strasne mi padaju vlasy. Myslis ze ho potrebujem? A jasne ze sa stav ked pojdes okolo, urobim ti dobry caj.
  Inak vcera som si kupila 3 kusky fluoritu, uplne ma uchvatili. oscanujem poslem. Ahoj, pekny den a zdravie ti prajem.

  Páči sa mi

 3. Evi,

  ak narýchlo potrebuješ skľudniť, skús ametyst – robí odstup od vecí a to niekedy pomáha. Okrem toho, ak vlasy padajú následkom liekov, ako si mi písala v maili, ametyst a citrín pekne detoxifikujú organizmus (ja som ich používala, aby som lepšie zniesla chemoterapiu, a celkom mi to fungovalo, že sa až doktori čudovali, aká som čulá a všežravá 😛 ).

  Neviem presne, kedy pôjdem okolo, ale dopredu sa ozvem, elli sa chystala 9.7. do Bratislavy a chceli sme sa stretnúť, takže najneskôr vtedy. A potom nabehnem aj so zambezitom 😛 .

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.