Šamanskí sprievodcovia: Mucha

Mucha predstavuje nervy, očistu a rozloženie.

Existuje množstvo druhov múch: hnedé, čierne, žltkavé, so striebristými krídlami. Živia sa hubami, zdochlinami, rozkladajúcimi sa látkami a výlučkami, ktoré nasávajú svojim sosákom. Pre mnohé zvieratá sú potravou. Môžu prenášať nebezpečné choroby.

Mucha sa objavuje tam, kde niečo treba ubrať alebo kde sa niečo staré potrebuje rozložiť. Je v spojení s elementom Vzduch a tým aj s duchom a myšlienkami. Môže poukazovať na nepokojné, temné myšlienky, na poruchy, páchnuce prvky a staré látky, ktoré treba rozložiť. Keď okolo nás sústavne a neúnavne krúži,  znervózňuje nás – to ju spája s nervovým systémom a nervami. Poukazuje na veci, ktoré nás znervózňujú, dráždia, ktoré útočia na nervový systém a zaťažujú.

Muchy v rojoch signalizujú tak očistu, ako aj démonické skúšky. Nenadarmo má diabol v Biblii aj prezývku Beelzebub, teda “pán múch”.

Ak do nášho života vstupuje mucha, značí to zastaviť sa a obrátiť sa do vlastného vnútra, pretože niečo nie je v poriadku, niekde je energia blokovaná. Muchy sa vyskytujú vždy tam, kde treba zakryť nejaký hnoj.

Zo svojej temnej stránky značí mucha:

  • vmiešavanie sa
  • nevyžiadanú a nežiadúcu pomoc
  • unáhlené konanie, vyvolané stavom núdze, bez predchádzajúceho zváženia
  • vnucovanie cudzích myšlienok.
Súčasť cyklu o šamanských sprievodcoch

2 thoughts on “Šamanskí sprievodcovia: Mucha

  1. Práve pred chvíľou sa ma pokúsila zožrať mucha. Najprv len lietala okolo, potom na mňa sadla, potom odletela a hľadala na mne inú pristávaciu plochu, potom znova sadla… Pokožka jej nešmakovala, sveter o to viac. Asi ho treba vyprať. 😕

    Haluzné na tom je, že som si včera listovala v Gurdjieffovi a naďabila som na opis jeho Beelzebubových príbehov pre svojho vnuka. Už si ich asi fakt musím prečítať. 🙂 (Teda, ak ich mám. Gurdjieffom som sa nezaoberala tak dlho, že už som zabudla, čo všetko mám. 😛 )

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s